skionline.pl stacje Polska Beskid Żywiecki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Beskid
Spytkowice

Spytkowice położone są w środkowej części Pasma Podhalańskiego – szerokich, płaskich grzbietów zajmujących obniżenie miedzy Pasmem Babiej Góry a Gorcami. Geografowie zaliczają tę część polskich gór do Beskidu Żywieckiego, ale z Żywiecczyzną jako taką nie mają (i nigdy nie miały) Spytkowice nic wspólnego. Dlatego nie jest błędem włączenie tego ośrodka (ze względów praktycznych) do bliżej lezących Gorców lub Podhala.

Sama stacja narciarska leży na północnych stokach Łysej Góry (704 m n.p.m.), lezącej w głównym grzbiecie Pasma Podhalańskiego. Dzięki bliskości głównej szosy (nr 7) prowadzącej do granicy w Chyżnem, jest jedną z najłatwiej dostępnych stacji w całej Małopolsce. Osią terenu narciarskiego jest 4-osobowa kolei krzesełkowa produkcji Doppelmayra, z taśmą dobiegową, o długości prawie 600 metrów i różnicy poziomów sięgającej 135 metrów. Przepustowość wynosi niecałe 2200 osób na godzinę. Wzdłuż wyciągu prowadzi szeroka, łagodna trasa zjazdowa z charakterystycznym zwężeniem w lesie, idealna dla początkujących i dzieci, natomiast druga, nieco dłuższa, schodzi w dół szerokim łukiem z prawej strony (patrząc w dół). W górnej części stoku stoi także orczyk z krótką trasą przy nim, natomiast na dole zorganizowano przedszkole narciarskie z krótkim talerzykiem dla dzieci.

Cała stacja ma charakter rodzinny i jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach. Zwraca uwagę przy tym kompleksowy charakter ośrodka – przy wyciągu stoi hotel, z basenem i zapleczem wellness, funkcjonuje także restauracja, wypożyczalnia sprzętu z serwisem, szkółka narciarska i dyżurka GOPR. Grzbietem Łysej Góry prowadzi także trasa dla narciarzy biegowych – a wszystko to z pięknymi widokami na masyw Babiej Góry, a z grzbietu – także na Tatry.
czytaj więcej
32. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 17/18 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:4 szt.
Długość tras zjazdowych:2.08 km
- trasy łatwe2.08 km
Wysokość: 620 - 748 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Kompleks Wypoczynkowo-Konferencyjny Beskid
Adres:34-745 Spytkowice k. Rabki
Telefon:+18 268 89 20
WWW:kompleksbeskid.pl
Zobacz
Beskid Spytkowice - nowe naśnieżanie i oświetlenie
Beskid Spytkowice - nowe naśnieżanie i oświetlenie
Beskid Spytkowice - nowe naśnieżanie i oświetlenie
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.