skionline.pl stacje Polska Beskid Żywiecki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Duży Rachowiec
Zwardoń

Spośród wszystkich terenów narciarskich w Zwardoniu, północne stoki Rachowca są bez wątpienia najciekawsze i najlepiej zagospodarowane narciarsko. Na przełomie lat 70. i 80. postawiono tu dwa wyciągi orczykowe, należące wówczas do Przedsiębiorstwa Turystycznego „Soła”, po prywatyzacji w latach 90. zastały nabyte przez osobnych właścicieli. Dopiero ostatnie lat przyniosły pewną zmianę tego stanu i przywrócono wspólny karnet na obu stokach – co jest i wygodne i logiczne, postawione zostały bowiem jako jeden kompleks.

Wyciąg Rachowiec Duży prowadzi z na sam szczyt Rachowca (954 m n.p.m) z którego rozpościerają się kapitalne widoki na Beskid Śląski i najbardziej zachodnią część Beskidu Żywieckiego – Worek Raczański. Wzdłuż wysłużonego orczyka biegnie trasa zjazdowa, w górze nieco stromsza, w dole całkiem łagodna (górną stromizną można także objechać szerokim zakosem). Do wyciągu najlepiej dostać się od górnej stacji krzesełka ośrodka Zwardoń Ski, lub wyjeżdżając do przysiółka Rachowiec (brak parkingu), skąd łagodny trawers doprowadza do trasy zjazdowej, w połowie jej długości. Przy trasie znajdziemy bar, drugi także przy górnej stacji krzesełka stacji Zwardoń-Ski.

Jedno spojrzenie na teren zjazdowy i mapę, musi doprowadzić do wniosku, że przyszłość całego rejonu leży tylko i wyłącznie w funkcjonowaniu razem ze stacją Zwardoń-Ski, trzeba mieć więc nadzieję, że realne połączenie w jedną stację, która w całości stanowiłaby nie tylko największy teren zjazdowy Zwardonia, ale także ciekawą stacją w skali całego Beskidu Żywieckiego, nastąpi jak najszybciej.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 tak
Ilość tras zjazdowych:2 szt.
Długość tras zjazdowych:2.7 km
- trasy łatwe1.5 km
- trasy średnie1.2 km
Wysokość: 738 - 956 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Zwardoń Duży Rachowiec
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnebramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnespacery zimowe:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Duży Rachowiec
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Wyciągu Duży Rachowiec
Adres:34-373 Zwardoń 149b
Telefon:+48 721 101 516
WWW:www.rachowiec.pl
Booking.com