skionline.pl stacje Polska Bieszczady wyślij link znajomemu dodaj opinię

Lesko-Ski
Weremień k/Leska

Położona kilka kilometrów na południe od Leska wioska Weremień, znana jest w okolicy jako niewielka, ale bardzo przyjemna, zwłaszcza dla początkujących, miejscówka narciarska. Wyciągi i trasy zjazdowe zlokalizowane są na północnych stokach masywu Gruszki (583 m n.p.m.), jednego z wybijających się szczytów tzw. Przedgórza Leskiego. Niskie położenie wyrównuje tu bardziej kontynentalny klimat, który w zimie objawia się niższymi temperaturami niż na zbliżonej wysokości w bardziej zachodnich partiach naszych gór.

Sama stacja to dwa równolegle poprowadzone wyciągi, z obu stron których znajdują się trasy zjazdowe – jedna o długości 680 metrów, druga – 730 metrów. Mają one dość wyrównany przebieg, nieco stromszy w górnej części, w dole nawet można by je nazwać płaskimi. Są naśnieżane i oświetlone. Przy wyciągach funkcjonuje niewielki hotelik, jest także restauracja, wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkółka.

Stacja ma bardzo rodzinny charakter, świetnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków na nartach, lub doskonalenia jazdy w początkowej fazie jej nauki. Przy okazji pobytu w okolicy, warto poznać niedalekie Lesko z zabytkową synagogą, kirkutem, zamkiem Kmitów malowniczym ryneczkiem, a także zobaczyć położony kilka kilometrów na wschód od miasta Kamień Leski – potężną wychodnię piaskowców, opiewaną m.in. przez Aleksandra Fredrę. Kilka kilometrów na północ od miasta, ciągną się Góry Słonne – dobry teren do wycieczek na nartach skitourowych lub śladowych.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 tak
Ilość tras zjazdowych:2 szt.
Długość tras zjazdowych:1.43 km
- trasy łatwe1.43 km
Wysokość: 417 - 496 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.30
Wyciągi czynne od 09:00 do 20:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
snowpark:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Sportów Zimowych "LESKO-SKI"
Adres:Weremień 36 38-600 Lesko
Telefon:+48 13 469 93 45
Fax:+48 13 469 93 55
WWW:www.lesko-ski.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019