skionline.pl stacje Polska Gorce wyślij link znajomemu dodaj opinię

Polanki
Szczawa

Stacja Narciarska Polanki w Szczawie, usytuowana jest zaledwie 85 km od Krakowa, przy drodze wiodącej z Krakowa przez Mszanę Dolną do Szczawnicy. Otoczona pasmem Gorców Szczawa w okresie zimowym staje się dużą atrakcją narciarską. Specyficzny mikroklimat panujący na terenie góry o nazwie Kiczora ze szczytem Wielki Wierch (1020 m n. p. m.), jest jednym z czynników powodujących zimą duże opady śniegu. Stwarza to znakomite możliwości uprawiania sportów zimowych.

Do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi:
• orczyk o długości 750 m,
• zaczepowy o długości 75 m, przeznaczony dla początkujących narciarzy.

Trasy mają łączną długości ok. 3 km i są sztucznie naśnieżane. Codzienne przygotowanie tras ratrakiem oraz sztuczne oświetlenie zapewniają doskonałe warunki na stoku niezależnie
od pogody i pory dnia. Zaletą stacji jest bardzo szeroki stok, doskonale nadający się
do uprawiania carvingu.
Przy dolnej stacji znajduje się parking, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a na strudzonych amatorów białego szaleństwa czeka szałas, w którym serwowane są gorące napoje oraz przysmaki z grilla.

Szczawa, malownicza miejscowość - "Perła" położona między pasmami Gorców i Beskidu Wyspowego, atrakcyjne miejsce wypoczynku letniego i zimowego. Walory turystyczno - krajoznawcze poparte przepięknym zalesieniem oraz siecią szlaków turystycznych powodują, ze jest to miejsce odpoczynku wielu wczasowiczów.

Na terenie naszej miejscowości prosperują już pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, posiadamy również dworek z parkiem oraz z pokojami do wynajęcia. Nasza miejscowość dysponuje nowoczesną biologiczna oczyszczalnią, co w znacznym stopniu ułatwia wdrażanie przyszłych inwestycji Otoczona górami Szczawa, położona na wysokości 550 m n. p. m. w okresie zimowym staje się dużą atrakcją narciarską.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 tak
Długość tras zjazdowych:2 km
- trasy łatwe1 km
- trasy średnie1 km
Wysokość: 535 - 675 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 17:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
oświetlony stok:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Polanki
Adres:34-607 Szczawa 106
Telefon:+48 18 334 40 02
WWW:www.polanki.com.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018