skionline.pl stacje Polska Jura wyślij link znajomemu dodaj opinię

Niestachów

Niestachów
Kliknij, aby powiększyć.
Niestachów
Niestachów to spokojna wioska leżąca w szerokiej dolinie pomiędzy grzbietami Otrocza (372 m n.p.m.) na zachodzie a górą Sikorzą (347 m n.p.m.) w Paśmie Brzechowskim Gór Świętokrzyskich. W sezonie 2007/08 na stokach masywu Otrocza otwarto rodzinną stację narciarską, która od początku swojego istnienia zdobyła sobie uznanie, przede wszystkim mieszkańców Kielc, od których jest oddalona o kilkanaście minut jazdy.

Ośrodek położony jest na wschodnich stokach wzniesienia, w górnej części sięga szeroką przecinką w las, w dole wybiega na rozległe pola nad wsią. Funkcjonują tu trzy wyciągi talerzykowe na głównym stoku, który ma długość około 500 metrów i szerokość przekraczającą w dole 100 metrów, natomiast różnica wysokości sięga 70 metrów. W dole, nieco z boku stoją jeszcze dwa wyciągi szkoleniowe przeznaczone dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Przy parkingu narciarze mają do dyspozycji restaurację, wypożyczalnię sprzętu, instruktorów narciarskich, jest tu także dyżurka GOPR-u.

Już same te parametry jasno wskazują, że stacja ma charakter rodzinny i szkoleniowe, ewentualnie może posłużyć jako miły przerywnik treningowy po pracy lub miejsce rozgrzewki przed zasadniczym sezonem narciarskim. Nie mniej warto tu pochwalić inicjatywy budowy takich niewielkich stacji, zwłaszcza w lokalizacjach oddalonych bardziej od naszych gór. W Niestachowie szczególnie pozytywne jest wydzielenie całego areału dla dzieci, z osobnym przedszkolem i placem zabaw dla najmłodszych.
czytaj więcej
53. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 16/17 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 3 tak
Długość tras zjazdowych:1.1 km
- trasy łatwe1.1 km
Wysokość: 286 - 346 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2016.01.02 do marca
Wyciągi czynne od 10:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:ON Niestachów
Telefon:664 978 173
WWW:www.niestachow.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.