skionline.pl stacje Polska Kraków - okolice wyślij link znajomemu dodaj opinię

Sport Arena Myślenice
Myślenice

Myślenice to najbliżej położona Krakowa stacja narciarska w „prawdziwych” górach. Tuż na południe od miasta, Beskid Makowski opada stromym progiem ku łagodnie pofalowanym pogórzom, tworzącym spiętrzenie wyrastające ponad 300 metrów nad okolicę. Głęboka dolina Raby rozcina góry w tym miejscu malowniczą doliną, którą na południe wiedzie zakopianka. Na wschód od rzeki wznosi się malownicze pasemko ze szczytami Uklejna i Chełm. Właśnie na stokach tej drugiej góry położona jest stacja narciarska.

Początki ośrodka narciarskiego wiążą się z budową kolei krzesełkowej, 1-osobowej prowadzącej z Zarabia na szczyt Chełmu (632 m n.p.m.). Postawiona została ona w 1989 roku, ale planowanego ośrodka narciarskiego wtedy już nie zbudowano. Co ciekawe – była to wtedy bodaj najdłuższa kolej krzesełkowa w Polsce! Do pomysłu budowy stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia powrócono na początku naszego stulecia. W 2005 roku postawiono 4-osobowe krzesło Doppelmayra o długości 770 metrów, przy której wytyczono szeroką trasę. Pokonuje ona 235 metrów różnicy wysokości, nadaje się znakomicie do szybkiej, dynamicznej jazdy na krawędziach. Bez wątpienia jest najlepszą trasą zjazdową w bezpośredniej bliskości Krakowa. Oprócz tego postawiono tu wyciąg talerzykowy i wyciąg dla dzieci.

W zimie stare krzesło nie jest wykorzystywane – narciarze mogą dojechać i korzystać z parkingów przy dolnej stacji kanapy, a w przypadku zapełnienia się parkingów – narciarze dowożeni są na stok busami. Cały czas na realizację czeka zaprojektowana dawniej trasa zjazdowa z Chełmu na Zarabie – jednak w tej chwili nie ma konkretnych terminów realizacji (o ile w ogóle trasa kiedykolwiek powstanie). W ostatnich latach, wskutek zmian własnościowych stacja była chwilowo zamknięta, jednak od sezonu 2013/14 – działa regularnie.

Narciarze mogą tu liczyć na serwis, wypożyczalnię sprzętu, a przy górnej stacji krzesła – na dobrą kuchnię w odnowionej, klimatycznej restauracji pod szczytem Chełmu. Bardzo ciekawe wrażenia oferuje tutaj jazda nocna – w dole, przed nami mienią się tysiącem świateł miejscowości położone na Pogórzu, a także same Myślenice. Oprócz tego warto wspiąć się na wieżę widokową, z której rozciąga się piękny widok na okoliczne góry, przy dobrej pogodzie wzrok sięga po Gorce i Tatry.

Myślenice to bardzo dobry wybór dla narciarzy z Krakowa – jest to najszybciej dostępny, dobry stok narciarski – od rogatek miasta dojedziemy tu dwupasmową szosą w 20 minut. Północna ekspozycja sprawia, że można tu w sprzyjających warunkach jeździć do końca marca, przy czym polecamy tą stację przede wszystkim bardziej zaawansowanym narciarzom.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:2.135 km
- trasy łatwe2.135 km
Wysokość: 302 - 618 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.12.17 do 2022.03.27
Wyciągi czynne od 08:00 do 14:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Myślenice Sport Arena Myślenice
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Sport Arena Myślenice
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Myślenice
Adres:ul. Jodłowa 1 F 32-400 Myślenice
Telefon:+48 12 357 22 31
WWW:www.mysleniceski.pl
Myślenice Sport Arena Myślenice
Zobacz
Myślenice - warunki narciarskie 9.02.2016
Myślenice - warunki narciarskie 9.02.2016
Myślenice - warunki narciarskie 9.02.2016
Dobre warunki do jazdy w Myślenicach
Sportowe zakończenie ferii w Myślenicach
Warunki narciarskie w okolicach Krakowa
Stacja narciarska Myślenice - warunki narciarskie
Stacja narciarska Myślenice - warunki narciarskie
Stacja narciarska Myślenice - warunki narciarskie
Booking.com