skionline.pl stacje Polska Kraków - okolice wyślij link znajomemu dodaj opinię

Podstolice

Podstolice to spora wieś, leżąca na jednym z obłych wzniesień Pogórza Wielickiego. Jako stacja narciarska zaistniały na zimowej mapie Polski dopiero od 2010 roku, kiedy to postawiono tutaj wyciąg. Od tego czasu buduje coraz mocniej swoją markę, jako miejsca położonego najbliżej Krakowa, gdzie można poszusować na nartach. Szczególnie dużą popularnością cieszy się wśród najmłodszych i początkujących narciarzy, stanowi bowiem idealne miejsce do nauki i trenowania poszczególnych elementów jazdy, będąc dobrym wstępem przed wyjazdem w góry (tzn. „prawdziwe góry”…).

Stok zlokalizowany jest na północno zachodnich zboczach wzgórza, sięgającego ok. 350 m n.p.m., wśród terenów dość gęsto zabudowanych i pozbawionych większych kompleksów leśnych. Postawiono tu dwa wyciągi orczykowe, o długości 350 i 220 metrów, przy których wytyczono trzy trasy, z których najdłuższa, niebieska, ma pół kilometra długości, natomiast trasa przy wyciągu jest oznaczona jako czerwona (niemniej jest to łatwa czerwona trasa). Deniwelacje na stoku nie przekraczają 70 metrów.

Przy parkingu znajduje się regionalna karczma, a także wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkoła narciarska. Dla najmłodszych narciarzy przeznaczono osobne miejsce, gdzie postawiono krótki „Baby Lift”, przy którym funkcjonuje przedszkole narciarskie. Podstolice Ski są niewielką rodzinną stacją, dobrą dla początkujących, ewentualnie na popołudniowy wypad po pracy na dwie, trzy godziny szusowania dla zachowania formy. Mimo to stacja ma ambitne plany i chce w najbliższym czasie postawić czteroosobową kanapę, która jeszcze bardziej wzmocniłaby jej wizerunek nowoczesnego, rodzinnego miejsca na narty, „tuż za opłotkami domu”.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:1.17 km
- trasy łatwe0.82 km
- trasy średnie0.35 km
Wysokość: 280 - 350 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 10:00 do 21:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Podstolice
Dla narciarzy
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Podstolice
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Podstolice
Adres:Podstolice 260 32-020 Wieliczka
Telefon:+48 12 278 58 78
WWW:www.podstolice.com.pl
Podstolice
Zobacz
Stacja narciarska Podstolice
Stacja narciarska Podstolice
Stacja narciarska Podstolice
Warunki narciarskie w okolicach Krakowa
Booking.com