skionline.pl stacje Polska Kraków - okolice wyślij link znajomemu dodaj opinię

Jurasówka
Siemiechów

Jurasówka to niewielka stacja narciarska, zagubiona wśród lasów i wzniesień Pogórza Rożnowskiego. Teren jest tu niezbyt wysoko położony, ale najwyższe wzniesienia przekraczają w okolicy 500 m n.p.m. (Wał), a deniwelacje sięgają 150-200 metrów. Sama stacja aż tak dobrymi parametrami nie dysponuje (różnice wzniesień wynoszą tu do 70 metrów), ale korzystny mikroklimat wyższych partii Pogórza, zalesienie okolicy i północna ekspozycja stoków dają dość dobre warunki do szusowania przez co najmniej trzy miesiące w zimie. A do tego przecież dochodzi jeszcze możliwość dodatkowego dośnieżania stoków.

Sam stok ma dość ciekawą konfigurację, parking znajduje się bowiem przy górnej stacji wyciągu, tutaj także znaleźć można bar, wypożyczalnię sprzętu, serwis i szkołę narciarską. W dół schodzą dwie trasy wzdłuż głównego orczyka – bliżej wyciągu nieco trudniejsza i stromsza (na mapie ośrodka oznaczona jako trudna, co jest pewną przesadą), a szerszym łukiem w lewo zjeżdża się łagodnym, szerokim stokiem „dla każdego”. Oprócz tego przy parkingach stoi krótki orczyk szkoleniowy przeznaczony dla najmłodszych i stawiających pierwsze kroki na nartach.

Łączna długość tras wynosi nieco ponad kilometr, stoki są oczywiście oświetlone, dośnieżane i ratrakowane. Sama stacja ma charakter rodzinny, a jej największą zaletą jest fakt, że po prostu jest – w okolicy bowiem brak większych terenów narciarskich (w pobliżu znajduje się tylko jeden wyciąg – Lubinka, położony bliżej Tarnowa).
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:1.07 km
- trasy łatwe0.72 km
- trasy średnie0.35 km
Wysokość: 380 - 450 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.12.18 do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Siemiechów Jurasówka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Jurasówka
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja narciarska Jurasówka
Adres:33-181 Siemiechów
Telefon:+48 14 625 80 91
WWW:www.jurasowka.pl/
Siemiechów Jurasówka
Booking.com