skionline.pl stacje Polska Sudety wyślij link znajomemu dodaj opinię

Czarnów Ski
Czarnów

Czarnów-Ski to niewielka stacja narciarska, położona niedaleko Kamiennej Góry, w masywie Rudaw Janowickich. Tradycja narciarskich zjazdów sięga tu lat 60., a pierwszy wyciąg (wyrwirączka) podobno został przywieziony z Zieleńca. Stacja w kształcie podobnym do obecnego powstała tu na początku lat 90. Dzisiaj jest niewielkim, ale bardzo przyjemnym ośrodkiem, zwłaszcza dla wszystkich lubiących spokój.

Osią ośrodka są dwa wyciągi orczykowe o długości 700 i 500 metrów. Biegną one równolegle do siebie przecinką leśną – z góry schodzą trzy trasy. Dwie z nich są czerwone (wzdłuż wyciągu i szerokim zakosem z lewej strony), a jedna, mniej stroma – niebieska. Oprócz tego w dolnej, łagodnie nachylonej części stoku stoi krótki wyciąg dla dzieci i stawiających pierwsze kroki na nartach. W sumie narciarze mają tu do dyspozycji prawie 2,5 km tras, z czego jedna jest oświetlona.

Zaplecze uzupełnia darmowy parking, otworzony niedawno bar „Zielona Chatka”, a także punkt medyczny, wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkółka narciarska. Czarnów-Ski to stacja, którą ciężko porównać z tętniącymi życiem kurortami w Karkonoszach czy Kotlinie Kłodzkiej, ale też i na tym polega jej urok – jest to miejsce, gidze w kameralnej atmosferze można potrenować przed wyprawami w bardziej wymagające tereny narciarskie.
czytaj więcej
48. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 16/17 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:2.5 km
- trasy łatwe1 km
- trasy średnie1.5 km
Wysokość: 600 - 720 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Czarnów-Ski
Adres:Czarnów, 58-400
Telefon:507 839 041
WWW:www.czarnow-ski.pl/
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.