skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Pozwolił sobie na więcej – najsprytniejszy narciarz przejechał zimą na nartach 6777 km!

2023.05.24
Pozwolił sobie na więcej – najsprytniejszy narciarz przejechał zimą na nartach 6777 km!
Kliknij, aby powiększyć.
Pozwolił sobie na więcej – najsprytniejszy narciarz przejechał zimą na nartach 6777 km!
Sezon narciarski 2022/23 w największym ośrodku narciarskim na Słowacji – w Jasnej, trwał aż 157 dni, w Tatrach Wysokich narciarze mieli stoki do dyspozycji przez 150 dni. Po poprzednich sezonach narciarskich, którym towarzyszyły liczne obostrzenia, narciarze i snowboardziści w końcu cieszyli się białym szaleństwem do syta.
„Mamy za sobą dobry i długi sezon zimowy. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że sezon narciarski w Jasnej rozpoczęliśmy wraz z otwarciem nowej kolejki linowej już 3 grudnia, to trwał on praktycznie 5 miesięcy. Widać to również w statystykach narciarzy, wśród których dominują podobnie jak w innych latach posiadacze Sprytnych Sezonówek, którym udało się spędzić w ośrodkach dosłownie tygodnie. Ważne, że dopisała nam pogoda, dużym zainteresowaniem cieszyły się też pobyty z karnetami narciarskimi w cenie, dlatego będziemy chcieli kontynuować takie oferty. Kropkę nad i postawił na zakończenie sezonu FIS, który zdecydował, że miłośnicy narciarstwa mogą spotkać się w Jasnej 20 i 21 stycznia 2024 r. na zawodach Pucharu Świata,“ powiedział Igor Rattaj, prezes zarządu i dyrektor generalny Tatry Mountain Resorts, a.s.

Król narciarzy TMR


W sezonie narciarskim 2022/23 królem stoków w ośrodkach TMR okazał się 61-letni Słowak Igor, który w sezonie* pokonał na nartach 6777 km*, czyli praktycznie odległość z Jasnej do Bostonu w USA. W Czechach królował Karel, który pokonał 5509 km, a w Polsce Jarosław, który przejechał 3902 km. Wśród narciarek dominowała 62-letnia Lýdia, która w tym sezonie pokonała na nartach 3527 km, co równa się np. odległości z Tatrzańskiej Łomnicy w Tatrach Wysokich do Grenlandii. Na drugim końcu rankingu znaleźli się narciarze, którzy paradoksalnie nie spędzili na nartach ani jednego dnia.

Legendy


Gopass Ski Challenge ponownie przyniósł możliwość porównania przejechanych przez siebie kilometrów z innymi narciarzami. Dzięki ustawionym poziomom RIDER (20km), RACER (50km), CHAMPION (100km), HERO (250km) aż po LEGEND (500km), narciarze mogli porównać swoje osiągnięcia i na podstawie przejechanych kilometrów otrzymać oryginalną naklejkę. W gronie LEGEND, czyli narciarzy, którzy w sezonie 22/23 pokonali na nartach ponad 500 km, znalazło się aż 3220 narciarzy (w tym 2528 posiadaczy Sezonówki).


Z Jasnej prawie pięć razy dookoła świata


Najwięcej kilometrów w ciągu jednego dnia w jednym ośrodku narciarskim pokonano 16 lutego 2023 r. w Jasnej. Tego dnia 9 560 gości przejechało na nartach 191 673 kilometrów, czyli 4,8 obwodu Ziemi.

Miesiące na stoku


Najwięcej dni na nartach w ośrodkach TMR spędziła Lýdia – konkretnie 132 dni, wśród mężczyzn dominował Otto, który spędził łącznie 129 dni w ośrodku.

Rodzinne szusowanie


Wśród rodzin pod względem liczby przejechanych na nartach kilometrów, na pierwszym miejscu znalazła się 5-osobowa rodzina ze Słowacji, która w tym sezonie zimowym przejechała na nartach 3 912 km.

Sprytna Sezonówka PREMIUM 2023/24


Podczas gdy sezon narciarski 2022/23 na Słowacji już się zakończył, miłośnicy narciarstwa mogą nadal korzystać z bardzo dobrych warunków na karynckim lodowcu Mӧlltaler Gletscher w Austrii, gdzie można szusować jeszcze do 29 maja. Jednocześnie do końca maja można nabyć w przedsprzedaży Sprytną Sezonówkę Premium 23/24, w najkorzystniejszej cenie 489 EURO dla dotychczasowych posiadaczy Sezonówki oraz 529 EURO dla nowych posiadaczy karnetu sezonowego. W kolejnych falach sprzedaży cena karnetu będzie rosła, a w grudniu będzie ją można nabyć w standardowej cenie 699 EURO. Sprytna Sezonówka Premium 23/24 oprócz wiosennego szusowania na lodowcu Mӧlltaler Gletscher w Austrii, oferuje nielimitowaną jazdę na nartach przez cały najbliższy sezon zimowy we wszystkich ośrodkach TMR na Słowacji (Jasna, Tatry Wysokie), w Polsce (Szczyrk), w Czechach (Szpindlerowy Młyn, Jeszted) oraz w Austrii (lodowiec Mӧlltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm).
Szczegółowe informacje na temat Sprytnej Sezonówki Premium można znaleźć na stronie internetowej gopass.travel.

*stan na dzień 8 maja 2023 r., oficjalne zakończenie sezonu narciarskiego 22/23 na Słowacji.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #jasna #chopok #słowacja #gopass #sprytna sezonowka

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com