skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą

2019.12.30
Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą
Kliknij, aby powiększyć.
Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą
Po okresie gorszej aury w pierwszych tygodniach grudnia w polskie góry nareszcie zawitała zima. Dzięki silniejszym mrozom i opadom śniegu znacząco poprawiły się też warunki narciarskie, które w większości sudeckich ośrodków są teraz bardzo dobre. Jednym z takich miejsc jest Zieleniec, gdzie na stoku będzie można powitać także Nowy Rok.

Zobacz także:

Narciarze musieli w tym sezonie nieco dłużej niż zwykle poczekać na ustabilizowanie się zimowej aury. Przełom listopada i grudnia był ponadprzeciętnie ciepły, brakowało też opadów śniegu. Szczególnie wyższe wartości temperatury uniemożliwiały uruchomienie armatek śnieżnych, które w Zieleńcu pracują zwykle już pod koniec listopada.

Oczekiwana zmiana pogody wreszcie jednak nastąpiła. W święta nadeszły silniejsze mrozy, co pozwoliło na naśnieżanie stoków. Wszystkiemu towarzyszyły także opady śniegu, których do tej pory bardzo w Sudetach brakowało. Wszystko to złożyło się na ustabilizowanie się pokrywy śnieżnej i przede wszystkim narciarskich warunków.

- Dziś otwartych jest już większość tras, każdego dnia od 9:00 pracuje większość naszych kolei i wyciągów - mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Ski Arena.
- Po trudniejszym czasie na początku sezonu spodziewamy się stabilniejszej aury, choć teraz będzie nam już łatwiej utrzymać dobre warunki - udało nam się zbudować na stokach dobrą podstawę, co nawet wobec ocieplenia pozwoli na komfortową jazdę - dodaje Grzegorz Głód.

Tradycyjnie stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza pasjonatów nart i snowboardu na sylwestrową zabawę oraz powitanie Nowego Roku. Oprócz odbywających się w hotelach, barach i pensjonatach zabaw, które trwać będą do białego rana, główną areną sylwestrowego szaleństwa będą oczywiście narciarskie stoki - wyciągi i koleje będą tej nocy czynne aż do 1:00 w nocy.

Grzegorz Głód - Sylwester na stoku to już u nas tradycja, która każdego roku przyciąga w nasze strony rzesze fanów sportu i dobrej zabawy. Dajemy sobie oczywiście chwilę wytchnienia, ale w Nowy Rok nie ma żadnej taryfy ulgowej - ośrodek rozpoczyna pracę o godzinie 9:00.

Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą
Kliknij, aby powiększyć.
Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą

W sylwestrową noc czynne będą oczywiście wyłącznie oświetlone trasy, natomiast na sam sylwestrowy wieczór i część nocy obowiązywać będzie osobny karnet - kosztować będzie 90 złotych (normalny) i 80 złotych (ulgowy) i ważny będzie od godziny 19:00 (31 grudnia) do 1:00 (1 stycznia). Pozostałe karnety z cennika dostępne w kasach ośrodka obowiązywać będą do godziny 21:00.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 29 wyciągów i kolei, w tym 5 nowoczesnych kanap i jeden wyciąg kanapowo-gondolowy oraz 23 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Umożliwia on pokonywanie wszystkich tras w Zieleńcu bez konieczności odpinania nart. Dodatkowo większość zlokalizowanych tu hoteli i pensjonatów położonych jest przy samych stokach, dzięki czemu narciarze mogą rozpocząć #szusowanko bezpośrednio po wyjściu z miejsca noclegowego.

Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada także bogate zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Baza noclegowa w Zieleńcu to przeszło 1500 miejsc o zróżnicowanym standardzie w tutejszych hotelach, pensjonatach i kwaterach. Wśród nich nie brakuje wyposażonych w baseny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości ośrodka. Kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji, jak choćby wewnętrzne place zabaw. Uzupełnieniem bazy noclegowej jest znakomita, zróżnicowana i inspirowana potrawami z całego świata kuchnia (restauracje i bary), w której dominują przede wszystkim tradycyjne potrawy polskie.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #zieleniec #sylwester #orlica #szusowanko

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com