skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Regenerujący wiosenny sen w Trentino

2024.05.07
Regenerujący wiosenny sen w Trentino
Kliknij, aby powiększyć.
Regenerujący wiosenny sen w Trentino
Trend „sleep tourism”, który jest poświęcony ładowaniu akumulatorów i odpoczynkowi, rozprzestrzenia się na całym świecie. W Trydencie, wśród uzdrowisk, majestatycznych gór i niesamowitej przyrody, znajdziesz wiele niezwykłych miejsc do spania, a także wszystkie elementy zapewniające doskonałe i głębokie doświadczenie odświeżenia i odpoczynku.

Spędź noc w zamku


Tutaj nie będzie żadnych duchów ani zjaw, które zakłócałyby sen. Co najwyżej trudno będzie nie marzyć, wyobrażając sobie siebie w bajce! Spokojna atmosfera otaczająca Zamek Pergine zapewni cichy, regenerujący wypoczynek, także dzięki bliskości jeziora Caldonazzo. Do wyboru gości są zarówno nowoczesne jak i historyczne pokoje, jak również apartamenty w wieży. Wokół zbiornika można spacerować i jeździć na rowerze bez pośpiechu, w wolnym tempie własnego oddechu. Kolejną atrakcją jest możliwość uprawiania jogi w zamkowym ogrodzie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.


Odkryj „Beewellness”


„Beewellness” to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie wellness, które łączy w sobie elementy przyrody i górksiego otoczenia, takie jak brzęczenie pszczół, górskie powietrze, kwitnącą łąkę i drewnianą chatę. Organizatorem jest rodzinna firma Gocce d’Oro, która oferuje „multisensoryczną podróż do świata pszczół”. Odkąd ich pradziadek Peter w 1850 roku zaczął hodować pszczoły, rodzina Andreatti uczyniła z tych owadów swój biznes. Dziś rodzina opiekuje się 250 ulami, a także uprawia wiele aromatycznych roślin i ziół, co pozwala im tworzyć mydła, balsamy, świece, herbaty i słodycze z miodu, wosku pszczelego i naturalnych składników, takich jak rumianek, nagietek i tymianek.

Jednak największą atrakcją jest zabieg odnowy z wykorzystaniem pszczół, który odbywa się w malowniczej chatce oddalonej o dziesięć minut spacerem od Gocce d’Oro. Niewiele jest miejsc lepszych niż to, w których można cieszyć się chwilą relaksu i głębokiego odpoczynku podczas miarowego brzęczenia owadów.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Val di Non
Val di Non

Sny sosny szwajcarskiej
Wiadomo, że dobroczynne właściwości esencji sosnowej uspokajają ciało i umysł oraz są doskonałym sprzymierzeńcem w medytacji i zdrowym odpoczynku. W Trydencie znajduje się wiele tradycyjnych „stube” (starodawnych salonów) wzniesionych z tego gatunku drewna. Niektóre z obiektów noclegowych, by zmaksymalizować dobroczynny wpływ sosny na relaks i regenerację, zdecydowały się również na wykorzystanie sosnowego drewna w sypialniach.

Spędź noc na drzewie


Drzewa w Trydencie są starannie pielęgnowane i stanowią integralną część produktywnego i rekreacyjnego życia okolicy. Dlaczego więc nie skorzystać z noclegu na drzewie? Niezwykłe i fascynujące doświadczenie, wypełnione dźwiękami natury oferuje Agriturismo Fiores. Obiekt położony jest w Dolomitach Fassa, co zapewnia relaksującą i kojącą atmosferę oraz niezapomniane górskie przeżycia.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Val di Non
Val di Non

Posłuchaj wody płynącej w kwiecistej Val di Non


Wiosną w Val di Non kwitną sady jabłoniowe rozsiane po dolinie, delikatnie ozdabiając szerokie wybrzeża doliny. Spacer starymi kanałami irygacyjnymi, słysząc przy każdym kroku echo pradawnego przepływu wody, to przyjemny sposób na powolne rozbudzenie organizmu i uzupełnienie go smakowitą przekąską, np. kawałkiem dobrze przyrządzonego strudla. Jeszcze lepiej, jeśli zostanie przygotowane przez jedno z gospodarstw wiejskich, w którym można również doświadczyć prawdziwej górskiej gościnności.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Więcej miejsc, gdzie „doładujesz się energią” można znaleźć tutaj.

Tagi: #ośrodki narciarskie #trentino #aktywne lato #dolomity #wakacje #wypoczynek w górach

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com