skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Regiony narciarskie idealne na rodzinny wyjazd

2021.09.21
Regiony narciarskie idealne na rodzinny wyjazd
Kliknij, aby powiększyć.
Regiony narciarskie idealne na rodzinny wyjazd
Jesteś zapalonym narciarzem i chcesz już teraz zaplanować zimowy urlop w górach? W naszym kraju trudno o stabilne warunki, pogoda może zrobić niemiłą niespodziankę. Na szczęście są regiony w Europie, w których sezon narciarski trwa nieprzerwanie od jesieni do wiosny. Zobacz, gdzie możesz udać się na zimowe wakacje na stoku.

Rodzinne narty w Austrii


Alby austriackie to jeden z częściej wybieranych regionów na zimowy wypoczynek połączony z narciarstwem. Gwarantowana pogoda i śnieżne stoki pozwalają dokonywać rezerwacji już jesienią. Nie ma obaw - śniegu w Alpach nie zabraknie. Nie zabraknie też luksusowych domów i apartamentów wakacyjnych, w których można wygodnie zamieszkać.

Najpopularniejszym regionem na zimowy urlop w Austrii jest Tyrol. Stolicą Tyrolu jest Innsbruck ze słynną skocznią narciarską. Już sam ten fakt stanowi o atrakcyjności Tyrolu, ale to nie wszystko. 80ośrodków narciarskich oferuje aż 3000 km. Bez trudu uda się znaleźć zarówno łatwe trasy, na których z powodzeniem mogą próbować swoich sił najmłodsi, jak i te dla zaawansowanych. Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się lodowce, na których sezon narciarski trwa co najmniej do maja, a w niektórych przypadkach obejmuje także miesiące wakacyjne.

Tyrol, chociaż najbardziej znany, nie jest jedynym regionem, w którym można posmakować zimowego szaleństwa. Warto rozważyć także Styrię, Karyntię i Salzburgerland.

Gdzie udać się na narty do Szwajcarii?


Szwajcaria to nie tylko najlepsza na świecie czekolada i najpunktualniejsze zegarki. To także, a może przede wszystkim góry. Do Szwajcarii jeździ się po niezapomniane wrażenia, nie tylko ze stoków. Rodziny z dziećmi często wybierają miejscowość Zermatt. Przygotowano tu 360 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Samo Zermatt to bardzo klimatyczna miejscowość z kilkusetletnią architekturą. Atrakcją, co prawda niezwiązaną bezpośrednio z nartami, ale na pewno wartą wspomnienia, jest Glacier Express, czyli pociąg, który przejeżdża przez 291 km Alp i… wcale się nie spieszy. Podróż trwa aż osiem godzin i warto odbyć ją w dzień, bo widoki są naprawdę niezapomniane.

Na pewno warto rozważyć także wyjazd do St. Moritz. Tu do dyspozycji amatorów narciarstwa jest 155 km tras narciarskich i 23 wyciągi. Gratką jest także park śnieżny. Region St. Moritz poleca się średnio zaawansowanym narciarzom, znajdą się też łatwe trasy dla dzieci. Trasy trudne obejmują "tylko" 27 km, ale widoki są tak przejmujące, że warto tu przyjechać przynajmniej raz.

Zimowy urlop w górach w domu lub apartamencie


Pandemia mocno zmieniła preferencje turystów. O ile jeszcze do niedawna chętnie udawali się oni do hoteli i pensjonatów, dziś pierwszym wyborem jest dom wakacyjny lub apartament. Powód jest dość prosty - ten wybór gwarantuje swobodę poruszania się, brak obostrzeń znanych z części wspólnych w hotelach, dostęp do kuchni, w której można gotować lub podgrzewać dania gotowe. Domy i apartamenty oferują ponadto większą swobodę, jeśli chodzi o wypoczynek po dniu spędzonym na stoku. Tu nikomu nie przeszkadza np. głośna muzyka lub bawiące się do późna dzieci.

Domy i apartamenty w Alpach można rezerwować na portalu Interhome. Ceny przyjemnie zaskakują, a cały urlop może kosztować znacznie mniej, niż planowany w Polsce.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #rodzinny wypoczynek #narty #interhome #austia #zimowy wypoczynek

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com