skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Rozpoczyna się sezon zimowy na austriackich lodowcach

2017.09.06
Lodowiec Moeltaller
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Moeltaller
W ostatnich dniach wyższe partie Alp pokryły się grubą warstwą białego puchu. W niektórych miejscach spadło nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu, co pozwala mieć nadzieję na wcześniejsze uruchomienie wybranych wyciągów. Pojawiające się coraz częściej na portalach społecznościowych zdjęcia ośnieżonych stoków zapowiadają zbliżający się sezon narciarski. Otwarcie tras na lodowcach już wkrótce, pierwsze ośrodki ruszają w najbliższy weekend.

Zobacz także:

Mölltaler


Nie licząc całorocznego ośrodka narciarskiego na lodowcu Hintertux, gdzie obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi miejscami 45cm, jako pierwszy swoje trasy udostępni narciarzom Mölltaler. Po krótkiej przerwie, ponowne uruchomienie wyciągów nastąpi w najbliższy piątek 8 września, natomiast oficjalne rozpoczęcie sezonu będzie miało miejsce w dniach od 26 października do 1 listopada podczas imprezy Mölltal Opening.

Sölden
Sölden


Sölden


W ten weekend wystartują również wyciągi w Sölden. Na 9 września zaplanowano uruchomienie 8-osobowej gondoli Schwarze Schneid I + II, orczyka Karleskogl oraz niebieskiej trasy nr 32. Przy sprzyjających warunkach będą otwierane kolejne części ośrodka. Oficjalna inauguracja sezonu odbędzie się tradycyjnie podczas pierwszych zawodów Alpejskiego Pucharu Świata (27-29 października). Nowością nadchodzącej zimy jest wspólny skipass, obejmujący zarówno tereny w Sölden, jak i ośrodek Obergurgl-Hochgurgl.

Stubai


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie września zostaną otwarte trasy na lodowcu Stubai. Miesiąc później nastąpi doroczne przywitanie sezonu w ramach narciarskiego Oktoberfestu (14-15 października), podczas którego nie zabraknie muzyki na żywo, tradycyjnych strojów i degustacji piwa. Drugim wartym uwagi wydarzeniem u progu sezonu będzie Stubai Premiere Snowpark Opening (20-22 października) - to już dziewiąta edycja, skupiająca amatorów ewolucji w snowparku.

Lodowiec Stubai
Lodowiec Stubai


Pitztal


Lodowiec Pitztal szykuje huczne otwarcie sezonu podczas Pitztal Glacier Ski & Show (7-15 października). Urozmaicony program przewiduje m.in. testy nart, prezentacje sprzętu, atrakcje dla dzieci i après-ski. Jeśli jednak chcielibyście wcześniej wybrać się na narty, trasy na Pitztalu będą otwarte już od 16 października.

Lodowiec Pitztal
Lodowiec Pitztal


Kaunertal


Najbardziej wysunięty na zachód tyrolski lodowiec rozpocznie sezon w weekend 13-15 października podczas 32 edycji Kaunertal Opening 2017. W centrum uwagi znajdzie się snowpark, a w ramach Blue Tomato Testival 60 producentów udostępni do przetestowania sprzęt zimowy. Nowością będzie After Ride Streetparty w miejscowości Feichten - liczne koncerty, projekcje filmów i dobre jedzenie. Pierwsze trasy na lodowcu prawdopodobnie zostaną otwarte pod koniec września.

Lodowiec Kitzsteinhorn
Lodowiec Kitzsteinhorn


Kitzsteinhorn


Kitzsteinhorn planuje zainaugurować sezon w dniach 3-5 listopada, kiedy to odbędzie się WOW Glacier Love Festival. Na amatorów sportów zimowych czeka mnóstwo atrakcji w Kaprun oraz na samym lodowcu, m.in. muzyka na żywo, prezentacje i testy sprzętu oraz ciekawe konkursy. Jeśli chodzi o otwarcie tras, możliwy jest przełom września i października, ale bliższy termin nie jest jeszcze znany.

bk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #tyrol #hintertux #moeltaller #stubai #soelden #kaprun

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com