skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rusza sezon narciarski na Czarnym Groniu i Skolnitym w Wiśle

2020.12.03
Rusza sezon narciarski w Czarnym Groniu i na Skolnitym w Wiśle
Kliknij, aby powiększyć.
Rusza sezon narciarski w Czarnym Groniu i na Skolnitym w Wiśle
Na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Niskie temperatury pozwoliły nam na szybkie rozpoczęcie naśnieżania tras, dodatkowo mieliśmy naturalne opady śniegu, co przyspieszyło możliwość otwarcia stoku - mówi Tomasz Andrejko - prezes zarządu Czarnego Gronia.
4 grudnia ośrodek będzie czynny od 18:00, tego dnia udostępniona zostanie trasa czerwona i wyciąg czteroosobowy. Od soboty zapraszamy narciarzy od 8:00 do 22:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:00 - 18:00.

W sobotę zostanie także otwarta Zimowa Polana Aktywnego Pingwina przy Hotelu **** & SPA Czarny Groń, gdzie najmłodsi i nie tylko mogą stawiać pierwsze kroki na nartach oraz świetnie bawić się na sankach - deklaruje.

Czarny Groń w Rzykach
Czarny Groń w Rzykach

Rusza także Wisła


W sobotę 5 grudnia swój stok udostępni ośrodek Skolnity w Wiśle.
- Nie mogą się doczekać narciarze, ale i my - pracownicy! Otwieramy w sobotę, jesteśmy gotowi, mamy odpowiednią ilość śniegu, ale także starannie przemyślane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa narciarzy - informuje Janusz Tyszkowski - prezes zarządu ośrodka w Wiśle.

Stacja będzie czynna codziennie od 8.00 do 21.00 (przerwa na ratrakowanie 15.00-17.00). Narciarze będą mogli korzystać z kolei czteroosobowej oraz trasy niebieskiej o długości 1100 metrów.

Dbajmy o siebie


- Aktywne uprawianie sportów na świeżym powietrzu to najlepsza profilaktyka - mówi lekarz pediatra Dominika Krakowiak Łaś - Ruch i wysiłek fizyczny mobilizują organizm do wysiłku, tym samym wzmacniając odporność. Z kolei ryzyko zarażenia na wolnym powietrzu, w warunkach na ogół wietrznej pogody, jest radykalnie zminimalizowane. Nie mniej jednak należy zawsze przestrzegać zasłaniania ust i nosa tak, aby zredukować do minimum zagrożenie. Dla narciarzy, którzy od zawsze używają "kominów" z pewnością nie będzie to dodatkowe obciążenie.


Czarny Groń - Twoje miejsce w Beskidach


Położona w dolinie Pracicy, na południe od Andrychowa stacja narciarska Czarny Groń, to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa.

Nowoczesne wyciągi krzesełkowe, doskonale przygotowane trasy (ratrakowane dwa razy dziennie), oświetlony stok, wypożyczalnia sprzętu, szkoły narciarskie, Knajpa Ski z pysznym jedzeniem a także Tiger Snowpark - przez wielu miłośników freestyle’u uznawany za najlepszy snow park w Polsce to gwarancja wspaniałej zabawy.

Bogata oferta noclegowa resortu obejmuje: Hotel**** & SPA, Oberży, na Pokoje na Stoku oraz klimatyczne 6 osobowe domki. Należący do kompleksu luksusowy Hotel****&Spa Czarny Groń przepięknie położony w malowniczym Beskidzie Małym to doskonały wybór zarówno dla szukających odpoczynku od zgiełku miejskiego, jak i miłośników nart i turystyki górskiej.

Obiekt posiada również różnorodną ofertę gastronomiczną (Restauracja i Oberża), kosmetyczną (centrum odnowy biologicznej, fryzjer, strefa saunowo-basenowa) oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, zarówno w zimie jak i w lecie (lodowisko, Magiczna Osada z wodną Strefą Edukacyjną, Pumptrack, Paintball, korty tenisowe, symulator jazdy na nartach).

Zimowa i letnia Polana Aktywnego Pingwina oferująca zimą: narty i sanki, a latem dmuchańce - sprawią, że każde dziecko spędzi cudowny czas, a rodzice będą mogli cieszyć się chwilą dla siebie.

Skolnity w Wiśle
Skolnity w Wiśle

Skolnity - Dach Wisły


Byliście kiedyś na "Dachu Wisły"? Tak potocznie nazywany jest całoroczny ośrodek Skolnity Ski&Bike Park, który swoim gościom oferuje szereg zimowych i letnich atrakcji.

Najmłodsza stacja w Wiśle zimą oferuje 800 metrowy wyciąg krzesełkowy, dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy narciarskie, wyciąg taśmowy, wypożyczalnię, szkołę, narciarską zapierające dech w piersiach widoki na całą Wisłę oraz dwie urodziwe, uwielbiające turystów… alpaki , mieszkające w specjalnie wybudowanej, całorocznej zagrodzie.

Nowo wybudowana na szczycie Karczma na Skolnitym zaczaruje swoimi smakami każdego turystę, niezależnie od dotychczasowych upodobań kulinarnych.


Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #polska #czarny groń #wisła #skolnity #otwarcie sezonu

powrót

Zobacz
Czarny Groń - wieczorna jazda, styczeń 2018
Czarny Groń - wieczorna jazda, styczeń 2018
Czarny Groń - wieczorna jazda, styczeń 2018
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021