skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rusza sezon narciarski w Karpaczu!

2018.11.28
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Kliknij, aby powiększyć.
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Utrzymujące się przymrozki w Karkonoszach umożliwiły stacjom narciarskim naśnieżanie stoków. W Karpaczu sezon zostanie otwarty już w najbliższy weekend 1-2 grudnia.
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy sportów zimowych. W najbliższy weekend 1 i 2 grudnia stacja narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar zapowiedziała inaugurację sezonu narciarskiego 2018 / 2019. Wydajny i nowoczesny system naśnieżania, przychylność aury pogodowej oraz doświadczenie pracowników umożliwiły przygotowanie znajdujących się tam tras narciarskich.

Zobacz także:

- Na ten moment wszyscy długo czekaliśmy. Dziś już ze stu procentową pewnością możemy potwierdzić i zaprosić na pierwsze w tym sezonie szusowanie. Nasze trasy są bardzo dobrze naśnieżone - mówi Noemi Kościsz z Białego Jaru. "Pozostaje jeszcze równomierne rozgarnięcie śniegu na stokach i jesteśmy gotowi do sobotniej inauguracji sezonu" - dodaje Kościsz.

Wyciąg w sobotę będzie czynny od 9:00 do 21:00, a w niedzielę i nadchodzącym tygodniu do godziny 16:00. Od soboty będzie również dostępna zlokalizowana w górnej części stoku szkoła narciarska z zamkniętym i bezpiecznym stokiem dydaktycznym. Początek sezonu to doskonały moment na rozpoczęcie przygody ze sportami zimowymi. Adepci narciarstwa, którzy zdecydują się na naukę z początkiem sezonu będą mieli w perspektywie przynajmniej 4 miesiące na szlifowanie swoich umiejętności.

Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!

Tegoroczna jesień, która była wyjątkowo ciepła i sucha nie napawała optymizmem wszystkich miłośników sportów zimowych. Aura zmieniła się dopiero w połowie miesiąca gdzie pojawiły się pierwsze przymrozki. Stacje narciarskie w Karkonoszach i na Podhalu nie próżnowały i od razu rozpoczęły naśnieżanie stoków. Niektóre stacje takie jak Winterpol Karpacz wyposażone są również w innowacyjną fabrykę śniegu - Snow Factory. Dzięki temu produkowały śnieg już pod koniec października i to nawet w dodatnich temperaturach.

Wybierając się na stok po kilkumiesięcznej przerwie warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu tak by pierwsze szusy nie były ostatnimi w sezonie. Kilka ćwiczeń rozciągających oraz krótka rozgrzewka przygotuje nasze mięśnie i organizm do aktywności fizycznej. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie poruszania się na stoku o czym przypomina dekalog FIS.

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #karpacz #biały jar #winterpol #pogoda #warunki narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020