skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rusza sezon narciarski w Karpaczu!

2018.11.28
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Kliknij, aby powiększyć.
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Utrzymujące się przymrozki w Karkonoszach umożliwiły stacjom narciarskim naśnieżanie stoków. W Karpaczu sezon zostanie otwarty już w najbliższy weekend 1-2 grudnia.
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy sportów zimowych. W najbliższy weekend 1 i 2 grudnia stacja narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar zapowiedziała inaugurację sezonu narciarskiego 2018 / 2019. Wydajny i nowoczesny system naśnieżania, przychylność aury pogodowej oraz doświadczenie pracowników umożliwiły przygotowanie znajdujących się tam tras narciarskich.

Zobacz także:

- Na ten moment wszyscy długo czekaliśmy. Dziś już ze stu procentową pewnością możemy potwierdzić i zaprosić na pierwsze w tym sezonie szusowanie. Nasze trasy są bardzo dobrze naśnieżone - mówi Noemi Kościsz z Białego Jaru. "Pozostaje jeszcze równomierne rozgarnięcie śniegu na stokach i jesteśmy gotowi do sobotniej inauguracji sezonu" - dodaje Kościsz.

Wyciąg w sobotę będzie czynny od 9:00 do 21:00, a w niedzielę i nadchodzącym tygodniu do godziny 16:00. Od soboty będzie również dostępna zlokalizowana w górnej części stoku szkoła narciarska z zamkniętym i bezpiecznym stokiem dydaktycznym. Początek sezonu to doskonały moment na rozpoczęcie przygody ze sportami zimowymi. Adepci narciarstwa, którzy zdecydują się na naukę z początkiem sezonu będą mieli w perspektywie przynajmniej 4 miesiące na szlifowanie swoich umiejętności.

Rusza sezon narciarski w Karpaczu!
Rusza sezon narciarski w Karpaczu!

Tegoroczna jesień, która była wyjątkowo ciepła i sucha nie napawała optymizmem wszystkich miłośników sportów zimowych. Aura zmieniła się dopiero w połowie miesiąca gdzie pojawiły się pierwsze przymrozki. Stacje narciarskie w Karkonoszach i na Podhalu nie próżnowały i od razu rozpoczęły naśnieżanie stoków. Niektóre stacje takie jak Winterpol Karpacz wyposażone są również w innowacyjną fabrykę śniegu - Snow Factory. Dzięki temu produkowały śnieg już pod koniec października i to nawet w dodatnich temperaturach.

Wybierając się na stok po kilkumiesięcznej przerwie warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu tak by pierwsze szusy nie były ostatnimi w sezonie. Kilka ćwiczeń rozciągających oraz krótka rozgrzewka przygotuje nasze mięśnie i organizm do aktywności fizycznej. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie poruszania się na stoku o czym przypomina dekalog FIS.

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #karpacz #biały jar #winterpol #pogoda #warunki narciarskie

Powrót

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Hotel Taufers Hotel Taufers

Mühlen in Taufers
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018