skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ruszają wyciągi w Dolomitach

2017.11.23
Ruszają wyciągi w Dolomitach
Kliknij, aby powiększyć.
Ruszają wyciągi w Dolomitach
Już w najbliższą sobotę 25 listopada rozpocznie się sezon zimowy we włoskich Dolomitach. Tego dnia ruszą wyciągi w dziesięciu spośród dwunastu ośrodków, objętych wspólnym skipassem Dolomiti Superski, a narciarze będą mieli do wyboru aż 100 kilometrów tras.

Otwarcie pierwszych tras


Dzięki obfitym opadom śniegu w połowie listopada warunki narciarskie we Włoszech u progu sezonu są wyśmienite. Na dobry początek zostanie uruchomione blisko 50 kolei linowych i wyciągów. Najwięcej tras przygotują Plan de Corones / Kronplatz (34 km) i Civetta (20 km), będzie można również pojeździć w następujących ośrodkach: Cortina d’Ampezzo, Alta Badia, Val di Fassa-Carezza, Arabba, Tre Cime Dolomiti, Val di Fiemme, SanMartino di Castrozza / Passo Rolle i Alpe Lusia / San Pellegrino. Kolejne ośrodki zainaugurują sezon w pierwszym tygodniu grudnia, a 6 grudnia zostanie otwarta słynna Sellaronda.


Co nowego w sezonie 2017/2018?


Jak co roku, włoskie ośrodki zadbały o komfort i bezpieczeństwo turystów, inwestując w modernizację tras, wyciągów i systemów naśnieżania blisko 70 mln euro. Nowe trasy powstały w Cortinie d’Ampezzo (czarna trasa o długości 905 m) oraz w ośrodku Arabba (niebieska trasa, biegnąca od górnej stacji gondoli Portados do dolnej stacji krzesła Carpazza). Poszerzeniu uległy niektóre stoki w rejonach: San Cassiano, San Vigilio di Marebbe, Val Gardena i Ciampedie. Wśród nowych kolei, jakie zastąpiły dotychczasowe wyciągi, warto wspomnieć o 6-osobowym krześle Sonne (Plan de Corones / Kronplatz), 6-osobowym krześle Biok (Alta Badia), 10-osobowej gondoli Piz Seteur (Val Gardena), 10-osobowej gondoli Alba-Ciampac (Val di Fassa), a także o 10-osobowej gondoli Fodom (Arabba). We wszystkich dwunastu ośrodkach ulepszono systemy naśnieżania (na ten cel przeznaczono 12 mln euro).


Alpejski Puchar Świata na włoskich stokach


Tradycyjnie w połowie grudnia najlepsi alpejczycy przyjadą do Val Gardeny, by rywalizować w supergigancie i zjeździe (15-16 grudnia), po czym przeniosą się do Alta Badia, gdzie wystartują w gigancie i slalomie równoległym (17-18 grudnia). Panie przystąpią do rywalizacji w supergigancie i zjeździe w Cortinie d’Ampezzo (20-21 stycznia) oraz w gigancie na Kronplatzu (23 stycznia).
Zobacz kalendarz Alpejskiego Pucharu Świata 17/18


Ceny skipassów


Sezonowy Skipass Dolomiti Superski uprawnia do korzystania z wszystkich dwunastu ośrodków przez prawie pięć miesięcy (25.11.2017-14.04.2018). Cena takiego karnetu w przedsprzedaży (zakup do 24 grudnia) to 800,00 euro. Dostępne są również skipassy na kilka dni, np. 3-dniowy karnet od 134,00 euro lub 6-dniowy od 235,00 euro (w zależności od pory sezonu). Zniżki przysługują dzieciom i młodzieży do 16. roku życia, a najmłodsi narciarze, urodzeni po 25 listopada 2009 otrzymują bezpłatne skipassy (przy jednoczesnym zakupie karnetu dla osoby dorosłej, od tej zimy dotyczy to również skipassów sezonowych).Zobacz ceny skipassów Dolomiti Superski


Rozległe tereny narciarskie Dolomiti Superski oferują 1200 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności w 12 ośrodkach. Narciarze mogą tu korzystać z 450 kolei i wyciągów o łącznej przepustowości 670 000 os./h. Więcej informacji o regionie: www.dolomitisuperski.com/en

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #dolomity #dolomiti superski #wyjazdy na narty #ferie zimowe

powrót

Zobacz
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - Catinaccio, Val di Fassa
Sellaronda - Catinaccio, Val di Fassa
Sellaronda - Catinaccio, Val di Fassa
Sellaronda - Belvedere, Val di Fassa
Sellaronda - Belvedere, Val di Fassa
Sellaronda - Belvedere, Val di Fassa
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com