skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Ruszyły trasy na Pilsku!

2016.02.12
Ruszyły trasy na Pilsku!
Dobra informacja dla narciarzy dotarła do nas z Korbielowa - dzisiaj od rana ruszyły kolejne wyciągi na Pilsku. Dzięki sporemu opadowi świeżego śniegu udało się doprowadzić trasy w górnej części ośrodka do zadowalającego stanu, a tym samym do "prawdziwego" rozpoczęcia sezonu na tej, cieszącej się dawniej opinią jednej z najlepszych w kraju, narciarskiej górze

Zobacz także:

Do tej pory w Korbielowie pojeździć można było jedynie na trasach prowadzących z Soliska do Kamiennej. Czynna była kolej Baba i 4-osobowe krzesło. W ciągu kilkunastu ostatnich godzin na Pilsku spadło jednak ponad 30 cm śniegu, które ciągłą warstwą przykryły trasy. Warunki do jazdy znacznie się więc poprawiły i pozwoliły na otwarcie tras w górnej części stacji.

stacje/polska/pilsko44.jpg
stacje/polska/pilsko44.jpg

Od dziś, oprócz wspomnianych już dwóch krzeseł na dole, działają także wyciągi: VII powyżej Hali Miziowej, talerzyk na Kopcu, a także V i VI z Hali Szczwiny na Miziową. Wzdłuż tych tras będzie można jeździć. Warunki w obrębie Hali Miziowej są dobre, na trasach leży 40 cm śniegu, w dolnej części stacji należy jednak uważać na kamienie. Otwarte trasy - górna część trasy 5 ze szczytu do Hali Szczawiny, trasa 6 przy talerzyku i część trasy 8, a także dwie trasy z Soliska do Kamiennej.

Aktualne warunki narciarskie na Pilsku

Działać będzie także dwuosobowa kolej z polany Strugi (parking) na Halę Szczawiny, która dowozić będzie narciarzy (zjazd koleją w dół będzie darmowy). Ostatni zjazd w dół dla narciarzy - o godzinie 16.00. Pozostałe wyciągi pracują do 15.30.

Trudno nie odnieść wrażenia, że po uruchomieniu w ubiegłym tygodniu Kasprowego, a w tym Pilska - zima tak naprawdę dopiero się zaczyna.

Ranking Polskich Ośrodków Narciarskich - wybierze najlepszy ośrodek sezonu 2015/16

Tagi: #polska #korbielów #pilsko #warunki narciarskie #prognoza pogody

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020