skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Seiser Alm - miejsce, któremu nie brak niczego

2019.11.29
Seiser Alm / Marketing IDM fot. Harald Wisthaler
Kliknij, aby powiększyć.
Seiser Alm / Marketing IDM fot. Harald Wisthaler
Pobyt w regionie wypoczynkowym Seiser Alm w Południowym Tyrolu, północne Włochy, to połączenie jazdy na nartach z podziwianiem zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szerokich, oświetlonych słońcem stokach ośrodka Seiser Alm miłośnicy zimowych sportów znajdą wszystko, czego sobie życzą. Muzyka, festiwale, zimowe sporty, ośrodki szkoleniowe oraz najlepszy snow park w połączeniu z lokalnymi potrawami i relaksem - to wszystko w jednym miejscu.
Dolomity, gdzie jest aż 300 dni słonecznych w roku, cieszą się dużą popularnością wśród miłośników zimowych sportów. Tereny Seiser Alm zapewniają także doskonałe warunki narciarskie, którą zawdzięczają położeniu i wysokości. Dodatkowo, trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane, co zapewnia zabawę od grudnia do kwietnia.

Ośrodek narciarski Seiser Alm


Seiser Alm/Val Gardena to największy ośrodek narciarski Dolomiti Superski, który oferuje przyjezdnym 175 kilometrów tras zjazdowych dostosowanych do różnych potrzeb oraz 80 kolei linowych, które zapewniają bezpieczny i spokojny transport na początek stoku. Dzięki wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, czas oczekiwania na stacjach kolejki nigdy nie jest długi. W tym sezonie jest czynny od 5 grudnia 2019 do 14 kwietnia 2020.

Copyright: Seiser Alm Marketing/Marco Bonatta
Copyright: Seiser Alm Marketing/Marco Bonatta

Stworzone z myślą o rodzinie


Seiser Alm to jeden z najbardziej przyjaznych dla rodzin ośrodków narciarskich na terenie Alp. Znajdują się tam trasy dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Kolejki liniowe, w trosce o najmłodszych zostały wyposażone w systemy bezpieczeństwa. Na terenie ośrodka znajdują się szkoły narciarskie, które prowadzą kursy dla wszystkich grup wiekowych. Poza tym, szkoły narciarskie prowadzą zajęcia z jazdy na nartach, biegów narciarskich oraz mają do dyspozycji freestylowy snowpark dla dzieci, który daje doskonałe warunki dla początkujących. Całę rodziny chętnie skorzystają z Seiser Alm Ronda, trasy narciarskiej prowadzącej do najpiękniejszych widokowo miejsc Seiser Alm / Alpe di Siusi. W trakcie wycieczki odwiedzimy siedem stacji, które opowiadają o świecie czarownic i czarodziejów. Ze względu na rozległość największego płaskowyżu górskiego Europy, rodzice mają możliwość uprawiania innych sportów, takich jak narciarstwo biegowe, wędrówki w rakietach śnieżnych, saneczkarstwo czy zimowe piesze wędrówki.

Na terenie regionu wypoczynkowego Seiser Alm znajduje się najlepszy snow park we Włoszech (zdobył ten tytuł już po raz piąty z rzędu). W 2020 roku, między 15 a 23 stycznia najlepsi freestylerzy ze świata zmierzą się w narciarskich dyscyplinach na terenie Snow Parku Seiser Alm.

Copyright: Seiser Alm Marketing/Helmuth Rier
Copyright: Seiser Alm Marketing/Helmuth Rier

Relaks u stóp Seiser Alm


Na wielbicieli muzycznego relaksu od 18 do 20 marca 2020, czeka XV Festiwal Muzyki Zimowej "Swing on Snow", podczas którego muzyka ludowa, jazz, pop i muzyka klasyczna połączą się w całość. Zespoły będą grać na różnych stokach, a w porze lunchu w górskich chatach.

Dla tych, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie w Dolomitach, region wypoczynkowy Seiser Alm oferuje możliwość relaksu korzystając z kąpieli w sianie, która zawiera wiele ziół leczniczych, w tym tymianek, arnikę, cinquefoil i goryczkę, pochodzące wyłącznie z nienawożonych łąk. Okoliczne ośrodki wypoczynkowe oprócz kąpieli w sianie w swojej ofercie posiadają masaże, wizyty w saunie, a także liczne zabiegi kosmetyczne i odnowę biologiczną.

Copyright: Seiser Alm Marketing/Westend
Copyright: Seiser Alm Marketing/Westend


Więcej szczegółów na www.seiseralm.it/zima

Tagi: #ośrodki narciarskie #alpy #włochy #południowy tyrol #alpe di siusi #seiser alm

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021