skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Sezon 2012 w Val di Fiemme - rozgrzewka przed mistrzostwami

2011.12.14
Val di Fiemme / skionline.pl
W styczniu 2012 włoska dolina Val di Fiemme, będąca częścią regionu narciarskiego Trentino, przekształci się w śnieżną arenę "klasycznych" batalii. W szranki staną biegacze, skoczkowie i specjaliści w kombinacji norweskiej. Przyda im się ostry trening, bowiem za rok, zimą 2013 będą tu walczyć o najważniejsze sportowe trofea.

Zobacz także:

7. listopada w Mediolanie przedstawiono program zawodów na sezon zimowy 2011/12. Na oficjalnej prezentacji zagościły legendy narciarstwa klasycznego - główny trener włoskich biegaczy Silvio Fauner i Roberto Cecon - jeden z najlepszych włoskich skoczków w historii.

Dyrektor generalny zawodów, Pietro De Godenz przestawił szczegółowy program Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które we włoskim Val di Fiemme odbędą się w 2013 roku.

Poprzedzający mistrzostwa sezon wystartuje 7. i 8. stycznia 2012. W sobotę, w ramach prestiżowego turnieju Tour de Ski, na "rozgrzewkę" 10 km pań i 20 km panów stylem klasycznym. Niedzielny poranek rozpocznie się kolejną imprezą z cyklu Rampa con i Campioni - wspólny bieg amatorów i największych sław narciarstwa biegowego.

Najważniejszym wydarzeniem tego weekendu będzie finał Tour de Ski, czyli bieg techniką dowolną po słynnej trasie na Alpe Cermis - górze, która jest także miejscem rywalizacji narciarzy alpejskich. - To spektakularny i emocjonujący wyścig, który z pewnością będzie wielkim przeżyciem zarówno dla zawodników jak i kibiców - podkreśla Silvio Fauner. - Przy stadionie w Lago di Tesero, w centrum Cavalese i wzdłuż tras biegowych czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji - zapewniają organizatorzy.

Kolejny weekend będzie należał do kobiet. W dolinie odbędzie się impreza z cyklu "Fiemme In Rosa", a w Predazzo "wyląduje" Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet.

Ostatnie w zimowym "rozkładzie jazdy" Val di Fiemme są skoki panów zaplanowane na 4. i 5. lutego oraz zawody kombinacji norweskiej. - Obie sportowe areny, zarówno ta w Lago di Tesero, gdzie się biega, jak i Predazzo, gdzie się lata - zostały odnowione z wykorzystaniem nowoczesnych metod konstrukcji i ekologicznych materiałów - mówi De Godenz. - Obiekty będą również dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dołożymy wszelkich starań by w nadchodzących Mistrzostwach Świata 2013 mogli uczestniczyć wszyscy chętni.

Do tej pory, do pomocy przy organizacji mistrzostw zgłosiło się ponad 1000 wolontariuszy, którzy już tej zimy zmierzą się z bogatym programem sportowym.

am / skionline.pl

Tagi: #val di fiemme #mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym #trentino

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020