skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach – zima pełna nowości

2022.10.24
Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach – zima pełna nowości
Kliknij, aby powiększyć.
Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach – zima pełna nowości
Wielkimi krokami nadchodzi sezon zimowy 2022/2023 a najbardziej znane słowackie ośrodki narciarskie Jasná Chopok oraz Wysokie Tatry szykują szereg nowości, których celem jest dostarczenie narciarzom jak najwięcej wrażeń i doznań z pobytu w słowackich Tatrach.
Spółka Tatry Moutain Resorts, S.A. (TMR) przygotowuje uruchomienie swoich ośrodków wraz z kompleksową ofertą usług. „Zrobiliśmy wszystko, aby każdy klient, który przyjeżdża na narty lub na wypoczynek do naszych ośrodków, mógł skorzystać z jeszcze bardziej atrakcyjnych usług niż w poprzednich latach. Nowa kolejka linowa w Jasnej Chopok, odnowiona aplikacja Gopass, pobyty w hotelach TMR z karnetami narciarskimi w cenie. Sezon zimowy planujemy otworzyć już 3 grudnia wraz z uruchomieniem nowej gondolki w Jasnej pod Chopokiem. Na pewno będzie hucznie, fajnie i wesoło, bo światowej sławy DJ ÖTZI nam w tym pomoże” zdradził Prezes Zarządu TMR Igor Rattaj.

Najważniejszą innowacją w Jasnej Chopok w tym roku będzie nowa 15-osobowa kolejka gondolowa, która będzie kursować na trasie Biela Púť – Priehyba. „Inwestycja o wartości 17 milionów euro zasadniczo przyspieszy i uprości transport na Chopok narciarzom oraz turystom, a jednocześnie zapewni ekologiczne zaopatrzenie bez potrzeby wykorzystywania ratraków. Nowa gondolka także znacznie ułatwi wjazd na Chopok osobom w starszym wieku i niepełnosprawnym” podkreślił Jiří Trumpeš, dyrektor ośrodka Jasna Chopok.

Goście planujący pobyt pod Chopokiem w nadchodzącym sezonie zimowym mogą również liczyć na inne nowości – wprowadzono ulepszenia w systemie sztucznego naśnieżania, uruchomiony zostanie legendarny wyciąg orczykowy w Zadnych Derešach, a trasa nr 6 na stoku Slalomák otrzyma nowy system naśnieżania. Nowością będzie również renowacja restauracji Rotunda Chopok i Happy End na Bielej Puti. Obie bardzo popularne i oblegane restauracje będą od nowego sezonu samoobsługowe.

Wysokie Tatry – Raj dla miłośników narciarstwa, jazdy na sankach i wspaniałych eventów
Wysokie Tatry zaoferują narciarzom i snowboardzistom wszystkie znane trasy zjazdowe z których będą mogli skorzystać nie tylko rodziny z dziećmi, ale także wytrawni miłośnicy białego szaleństwa.
Z jazdy na sankach w ciągu dnia i wieczorem po 2,5 km oświetlonej trasie będzie można zjeżdżać z Hrebienka do Starego Smokowca. “W ośrodkach górskich Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro zrealizujemy dla naszych gości wszystkie tradycyjne imprezy zimowe, w tym wspaniałe doznania kulinarne podczas wydarzeń Tatrzańska Kolacja Wrażeń i Wieczór pod gwiazdami. Kontynuowane będą również innowacje minionego sezonu zimowego – Komfortowy parking z możliwością rezerwacji online miejsca parkingowego w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Fast Pass – usługa umożliwiająca klientom korzystanie z ośrodków Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Jezioro z priorytetowym dostępem do kolejek linowych” poinformował dyrektor ośrodka Tatry Wysokie Dušan Slavkovský.


TMR hotels – zimowy wypoczynek spełnionych marzeń i atrakcyjnych doznań
Wyjątkowy sezon zimowy będzie także w hotelach zarządzanych przez TMR. Przygotowane w hotelach TMR benefity pozwolą wszystkim gościom w pełni cieszyć się pobytem, niezależnie od tego, czy wybierają się w góry na narty, deskę, piesze wędrówki, czy za relaksem do termalnych parków wodnych. Każdy klient, który wykupi pobyt w naszej sieci hotelowej TMR, automatycznie otrzymuje karnet narciarski lub bilety na kolejki linowe. Goście przebywający w butikowym Hotelu Tri Studničky otrzymają dodatkowo Fast Pass, czyli jazdę na nartach bez stania w kolejkach do wyciągów. Klienci zakwaterowani w hotelach na terenie parków wodnych Tatralandia i Bešeňová automatycznie otrzymają aquapass na czas swojego pobytu” ogłosił Michal Gejdoš, dyrektor marketingu sieci hoteli TMR.

GOPASS – magiczna wejściówka umożliwiająca atrakcyjne szusowanie na nartach, relaks w parkach wodnych Tatralandia i Bešeňová oraz pobyty w hotelach TMR w najlepszych cenach.
Przedsprzedaż dziennych skipassów, które także w tym roku będą sprzedawane podobne jak bilety lotnicze z zastosowaniem dynamicznych cen, wystartuje w połowie listopada. W tej chwili jest w przedsprzedaży Sprytna Sezonówka PREMIUM 2022/23, której posiadanie umożliwia korzystanie z ośrodków narciarskich nie tylko na Słowacji w Jasnej Chopok, Tatrzańskiej Łomnicy , Štrbské Pleso i Stary Smokowiec, ale również w ośrodkach w Austrii (Mölltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm), Polsce (Szczyrk) i w Czechach (Špindlerův Mlýn, Ještěd). Zakup skipassów we wszystkich wspomnianych ośrodkach będzie można zrealizować poprzez GOPASS - market place i program lojalnościowy w jednym. Na stronie www.gopass.travel znajdą goście starannie wybraną selekcję najlepszych produktów, extra korzyści łącznie z gwarancją najlepszych cen. Rezerwacje można dokonać bez obaw z możliwością zmiany terminów a dodatkowo można zbierać punkty lojalnościowe na kolejne zakupy w ośrodkach TMR. Techniczny upgrade samoobsługowych kas GOPASS umożliwi jeszcze prostsze wydawanie kart GOPASS bez zbędnego odwiedzania kas i niepotrzebnego stania w kolejkach. Ważnym benefitem będzie poszerzenie możliwości wykorzystania anulowanego lub dobitego kredytu także w punktach gastronomicznych zarządzanych przez TMR. Nowością będzie także odnowiona aplikacja GOPASS, której częścią będzie także inspiracyjna zakładka poświęcona doznaniom, gdzie oprócz możliwości zakupu produktów, klienci znajdą również propozycje wycieczek, porady, instrukcje i blogi z ciekawymi tematami, interaktywne mapy ośrodków oraz wszystkie aktualne informacje.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #jasna #tatry #gopass #słowacja #gdzie na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com