skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Skolnity - idzie nowe rowerowe

2019.06.17
Skolnity - idzie nowe rowerowe
Kliknij, aby powiększyć.
Skolnity - idzie nowe rowerowe
Kolej linowa w samym centrum Wisły, rozpoczęła budowę rodzinnych tras rowerowych MTB. Oficjalne otwarcie pierwszej, a zarazem najłagodniejszej i najdłuższej trasy odbędzie się 7 lipca.

Zobacz także:

Skolnity Ski & Bike w Wiśle


Kolej linowa Skolnity nazywana jest "Dachem Wisły" ponieważ znajduje się w samym centrum Wisły. Całorocznie zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów.
Zimą jest dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską. Posiada dwie, różniące się stopniem trudności trasy. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska, bistro, darmowa łączka do nauki oraz Kubusiowy plac zabaw z karuzelą zimową.
Latem do tej pory czteroosobowa kanapa wywoziła turystów, którzy panują zrelaksować się na tarasach widokowych, ale także dla tych, którzy wybierają się w dalsze wędrówki piesze i rowerowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się nowopowstały plac zabaw z domkiem na drzewie oraz zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami.

Skolnity - idzie nowe rowerowe
Skolnity - idzie nowe rowerowe

Skolnity - idzie nowe rowerowe
Skolnity - idzie nowe rowerowe

Idzie nowe rowerowe!


Od samego początku istnienia kompleksu Skolnity widać było ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę rowerową. Gęsty, mieszany las o przewyższeniu około 210 metrów to idealny teren pod budowę zjazdowych tras rowerowych. Po kilku latach działalności stacji narciarskiej w końcu udało się rozpocząć inwestycję, a pracę rozpoczęto od budowy najłatwiejszej i najdłuższej trasy. Trasa Zielony Zygzak o łącznej długości 4100 metrów została stworzona z myślą o najmłodszych rowerzystach oraz o osobach rozpoczynających przygodę z trasami zjazdowymi. Docenią ją osoby, które lubią bezpieczną zabawę w lesie i chcą poćwiczyć kondycję i technikę. Trasa została poprowadzona zakrętami profilowanymi o nawierzchni utwardzonej, posiada liczne muldy, mostki i kładki. Średni spadek trasy to 5%. Zielony Zygzak zaczyna się na górnej stacji kolei linowej tuż obok placu zabaw, a kończy się przy dolnej stacji kolei. W planach są jeszcze minimum dwie, różniące się stopniem trudności trasy. Ważną informacją dla rowerzystów jest fakt, że Skolnity posiada specjalne uchwyty na rowery co znacznie poprawia komfort przewożenia rowerów.

Skolnity - idzie nowe rowerowe
Skolnity - idzie nowe rowerowe

Infrastruktura


Na terenie kompleksu znajduje się punkt gastronomiczny, plac zabaw, myjka ciśnieniowa, toalety, tarasy widokowe. Powstaje również wypożyczalnia rowerów marki Merida oraz profesjonalny serwis rowerowy. W ofercie wypożyczalni będą górskie rowery dla dzieci i dorosłych oraz kaski.

Karnety rowerowe


Skolnity przygotował karnety rowerowe punktowe: 1 i 3 wjazdy z rowerem, karnet całodzienny, oraz karnety wielodniowe do wykorzystania w przeciągu miesiąca. W kasie będzie istniała również możliwość wykupienie jednorazowego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

"Sportowe lato" dla dzieci i młodzieży z Wisły


Zimą stacja stworzyła program o nazwie "Sportowa zima" podczas której dzieci i młodzież z Wisły przez całą zimę miały możliwość zakupu karnetów narciarskich za 1zł. Chcąc zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu i korzystania z możliwości jakie dają im atrakcje w Wiśle, Skolnity przygotował karnety dla dzieci i młodzieży z Wisły. Za okazaniem legitymacji potwierdzającej zameldowanie mogą one zakupić karnet 3 wjazdowy za 10zł.

Skolnity - idzie nowe rowerowe
Skolnity - idzie nowe rowerowe

Otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej


7 lipca, odbędzie się oficjalne otwarcie trasy Zielony Zygzak. Tego dnia każdy rowerzysta może dokonać pierwszego wjazdu koleją zupełnie za darmo, ponadto Skolnity odwiedzi mobilne centrum testowe Merida z najnowszymi modelami rowerów. O 13.00 na starcie trasy odbędzie się oficjalne przecięcie wstęgi, wiele konkursów i atrakcji.

Freeski hotele


Portal Freeski hotele zaprasza do skorzystania z noclegu u swoich partnerów: hoteli i pensjonatów. Zasady Freeski hoteli: Rezerwujesz nocleg (min. 2 dni) w wybranych hotelach lub pensjonatach - dostajesz pakiet zniżek na różne atrakcje oferowane w ośrodkach sieci freeskihotele.pl

W okresie letnim oferuje dla gości miejsc noclegowych w stacji Skolnity: rabat 10% na karnety rowerowe (karnety rowerowe wg cennika 2019)* rabat 30% na wjazd/zjazd koleją krzesełkową
Więcej: ​www.freeskihotele.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #skolnity #rowery #wisła #aktywne lato #mtb #trasy rowerowa #ski bike

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019