skionline.pl stacje Słowacja Mała Fatra wyślij link znajomemu dodaj opinię

Wielka Racza

fot. J.Ciszak/skionline.pl
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Wielka Racza to popularny ośrodek narciarski, znajdujący się w północno-zachodnim zakątku Słowacji, tuż przy granicy z Polską. Stacja reklamuje się zresztą jako najlepszy słowacki ośrodek narciarski w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Odległości rzeczywiście są zachęcające: 60 km z Bielska-Białej, 125 km z Katowic, 130 km z Krakowa. Tutejszy teren narciarski jest natomiast urozmaicony, dobrze utrzymywany, a przede wszystkim obsługiwany przez system nowoczesnych wyciągów o dużej przepustowości.
Począwszy od sezonu 2006/2007 na terenie ośrodka Snowparadise Wielka Racza oprócz lokalnego skipassu obowiązuje nowy karnet, Slovakia Ski Region, skupiającego pięć topowych słowackich ośrodków narciarskich (oprócz Wielkiej Raczy: Jasná Niskie Tatry, PARK SNOW Donovaly, PARK SNOW Wysokie Tatry (Štrbské Pleso) i TLD - Tatrzańskie Koleje Linowe: Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička)

Trasy narciarskie o łącznej długości 14 km wytyczono na rozległych zboczach masywu Wielkiej Raczy, którego wierzchołek (1.236 m n.p.m.) wznosi się nad terytorium Słowacji i Polski i jest najwyższym szczytem Beskidów Kisuckich. Dolne stacje wyciągów znajdują się w następujących trzech osadach: Dedowka (Dedovka), Marguszka (Marguška) i Laliki (Laliky), położonych w wąskiej dolinie potoku Oščadnica.
Spośród czternastu tras w tym rejonie dwie posiadają oznaczenie czarne (po jednej na terenie dostępnym odpowiednio z Lalik i Dedowki). Pozostałe zjazdy należą do łatwych i średnio trudnych. Początkujący narciarze mogą również próbować swoich sił na płaskich łączkach ćwiczebnych.
Wszystkie trasy dysponują sztucznym naśnieżaniem i są regularnie ratrakowane. Na terenie całego ośrodka obowiązuje jeden karnet.
Sieć wyciągów narciarskich była ostatnio modernizowana i należy do bardzo nowoczesnych. Obecnie na stokach Wielkiej Raczy pracuje jeden nowy wyciąg Telemix (kombinacja krzeseł sześcioosobowych i ośmioosobowych gondoli), 2 krzesła czteroosobowe i 3 orczyki. Przepustowość całego ośrodka wynosi 9700 osób na godzinę.
Na stokach Wielkiej Raczy regularnie trenują członkowie słowackiej kadry alpejskiej, jest to bowiem oficjalny ośrodek przygotowawczy reprezentacji narciarskiej tego kraju.

Dla narciarzy biegowych przygotowano 10 km tras biegowych, które posiadają połączenie z Kisucką Magistralą Narciarską (ponad 60 km tras).

Wielka Racza to teren bardzo przyjazny snowboardzistom. Przygotowano tutaj dla nich liczne trasy, wyciągi przystosowane do przewożenia desek, snowpark, a także szkołę jazdy. Co roku na Wielkiej Raczy odbywają się mistrzostwa Słowacji w tej dyscyplinie.

Dużą atrakcją stacji jest, uruchomiony niedawno, całoroczny górski tor bobslejowy Alpincoaster, którego konstruktorem jest firma Wiegand. Punkt startowy trasy liczącej 1300 m znajduje się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego na Dedowce.
Dość urozmaicona jest również pozostała sportowa oferta apres ski, jaką dysponuje ośrodek. Zachętą do przyjazdu w ten nieodległy region Słowacji jest również możliwość dotarcia tutaj kursującymi z Krakowa i Katowic skibusami.czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 3 1 tak
Ilość tras zjazdowych:13 szt.
Długość tras zjazdowych:14.5 km
- trasy łatwe8 km
- trasy średnie5 km
- trasy trudne1.5 km
Ilość tras biegowych:3
Długość tras biegowych:9 km
Wysokość: 639 - 1050 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Snowparadise, a.s.
Adres:Dedovka 40023 01 Oščadnica, Słowacja
Telefon:+421 41 4382 120
Fax:+421 41 4000 500
WWW:www.snowparadise.sk
Zobacz
Trzy Doliny po słowacku - czyli narty na Wielkiej Raczy
Wielka Racza - wiosenne narty
Wielka Racza - wiosenne narty
Wielka Racza - wiosenne narty
"Sun Paradise" - Wielka Racza także latem

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020