skionline.pl stacje Słowacja Słowacki Raj wyślij link znajomemu dodaj opinię

Plejsy

Ośrodek narciarski Plejsy położony jest w północno-zachodniej części Słowackiego Rudohoria, w pobliżu miasta Krompachy. Ośrodek zawdzięcza swoją popularność terenom rozciągającym się na północnych zboczach Wierchu Krompaskiego oraz systemowi sztucznego naśnieżania (jednego z pierwszych na Słowacji), obejmującego większość tras ośrodka i umożliwiającego jazdę na nartach aż do późnej wiosny. Ośrodek narciarski w Plejsach posiada homologację FIS do slalomu, slalomu giganta i super giganta. Dlatego (a także z uwagi na panujące tutaj dobre i stabilne warunki klimatyczne) od kilku już lat odbywają się tutaj zawody Pucharu Europy w tych dyscyplinach. W Plejsach rozgrywane są również rozmaite zawody ogólnokrajowe, a także trenują tutaj zawodnicy alpejskiej kadry Słowacji.
Mniej więcej trzecia część tras zjazdowych może służyć narciarzom początkującym. Reszta to trasy trudne (aż 4,8 km) i średnio trudne. Najdłuższy zjazd ma długość 2,3 km. Ośrodek obsługiwany jest przez system 8 wyciągów (w tym jedno dwuosobowe krzesło) o łącznej przepustowości 6 tys. osób na godzinę.
Dla narciarzy biegowych przygotowano trasy o łącznej długości 15 km.

Dużą atrakcją ośrodka jest kompleks odnowy biologicznej w hotelu Plejsy, stojącym w bezpośrednim sąsiedztwie tras narciarskich. Znajduje się w nim m.in. "Witalny Świat" z sauną fińską, ziołową, parową i infrasauną, a ponadto z basenem i jacuzzi.
Po nartach można również pojeździć na łyżwach, pograć w kręgle czy odwiedzić nową, stylową restaurację "Koliba".

W okolicy warto natomiast zwiedzić imponujące ruiny Zamku Spiskiego (zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco), lub udać się na wycieczkę do jednego z najładniejszych słowackich miasteczek - Lewoczy, z dużym, pieczołowicie odrestaurowanym rynkiem i zaniedbanymi (ale niemniej urokliwymi) uliczkami. W miejscowym kościele pod wezwaniem św. Jakuba zobaczyć natomiast można najwyższy (18-metrowy) gotycki ołtarz na świecie.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 1 tak
Długość tras zjazdowych:7.6 km
- trasy łatwe1 km
- trasy średnie1.8 km
- trasy trudne4.8 km
Długość tras biegowych:15 km
Wysokość: 470 - 912 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:
skibus:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
basen:
sauna:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:SKI Plejsy a.s.
Adres:Alžbetina 41, Košice 040 01
Telefon:+421 53 / 4297 994
Fax:+421 53 / 4297 994
WWW:www.plejsy.com
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020