skionline.pl stacje Słowacja Wielka Fatra wyślij link znajomemu dodaj opinię

Jasenská dolina

Jasenska Dolina to stosunkowo niewielki ośrodek narciarski, malowniczo położony na północnych zboczach Turczańskiej Wielkiej Fatry, u stóp szczytu Lysec (1 381 m n.p.m.), oddalony o kilkanaście kilometrów od miasta Martin.
Jasenska Dolina oferuje narciarzom dwa areały: teren narciarski Kašová, usytuowany w dolnym odcinku doliny oraz - oddalony od niego o mniej więcej kilometr w górę doliny - teren Lehota.
Łączna długość tras wynosi nieco ponad 4 km. W Kašovej większość z nich wytyczona została na szerokich, łagodnych zboczach z trawiastym poszyciem, co w połączeniu z działającym tu systemem sztucznego naśnieżania umożliwia jazdę na nartach nawet przy niewielkiej ilości naturalnego śniegu. Na terenie narciarskim Lehota nie ma niestety urządzeń naśnieżających. Znajdują się tutaj dwie czerwone trasy, obsługiwane przez jeden wyciąg, odpowiednie raczej dla narciarzy dobrze radzących sobie na stoku. Z kolei Kašová to teren nadający się znakomicie dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy (choć nie tylko). Trzy niebieskie i dwie czerwono-niebieskie trasy obsługiwane są przez siedem wyciągów, w tym przez jedno czteroosobowe krzesło. Istnieje możliwość wieczornej jazdy na oświetlonym stoku.
Pod oboma terenami narciarskimi znajdują się parkingi.

Jasenska Dolina jest rejonem chętnie odwiedzanym przez narciarzy biegowych. W okolicy wytyczono w sumie 6,5 km tras do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Ośrodek nie jest jeszcze zbyt popularny poza Słowacją. Sporo tu jednak rodzimych amatorów sportów zimowych, zwłaszcza w weekendy, kiedy można liczyć na dodatkowe atrakcje.
Poza uprawianiem narciarstwa można m.in. uprawiać snowtubing czy jeździć na łyżwach. Są organizowane również przejażdżki saniami konnymi i przejażdżki konne.

W okolicy można zajrzeć do któregoś z muzeów w mieście Martin (m.in. Muzeum Wsi Słowackiej - Jahodnícke háje, Muzeum Etnograficzne). Można również wybrać się na nieco dalszą wycieczkę do ruin zamku Sklabinia, albo do uzdrowiska Turczańskie Cieplice, jednego z najstarszych w Europie Środkowej.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 1 tak
Ilość tras zjazdowych:8 szt.
Długość tras zjazdowych:4.2 km
- trasy łatwe1.5 km
- trasy średnie2.7 km
Długość tras biegowych:6.5 km
Wysokość: 540 - 770 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
jazda konna:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:JASED s.r.o.
Adres:038 11 Belá - Dulice 385, Słowacja
Telefon:+ 421-43-429 7717
Fax:+ 421-43-429 7228
WWW:www.jasenskadolina.sk
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020