skionline.pl stacje Słowacja Wielka Fatra wyślij link znajomemu dodaj opinię

Malinô Brdo
Ružomberok

fot. Ružomberok
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Ružomberok
Skipark Ružomberok to ośrodek narciarski usytuowany w odległości ok. 2 km od miasta Ružomberok, na zboczach Malinô Brdo (1 209 m n.p.m.), w łańcuchu Wielkiej Fatry.

Jedno z głównych miast Liptova, trzydziestotysięczny Ružomberok, leży przy trasie tranzytowej Poprad - Žilina. Od przejścia granicznego w Chyżnem jest tu nieco ponad 60 km.

Do Ružomberka można przyjechać zarówno na kilkudniowy pobyt i skorzystać z bazy noclegowej, jaką oferuje miasto lub zamieszkać w którymś z hoteli położonych u podnóża terenów narciarskich. Ciekawszą alternatywą jest chyba jednak jednodniowy rekonesans po trasach skiparku przy okazji narciarskiego pobytu chociażby pod Chopokiem.

Skipark Ružomberok dysponuje 12 kilometrami tras o zróżnicowanym poziomie trudności (trzy trasy czarne, jedna niebieska, sześć tras czerwonych), a zatem znajdują się tutaj tereny odpowiednie zarówno dla narciarzy zaawansowanych, jak i stawiających dopiero pierwsze narciarskie kroki.

System wyciągów składa się z jednej gondoli, jednego czteroosobowego krzesła i ośmiu orczyków (w tym pięciu dla dzieci i jednego przy trasie do snowtubingu).

Dwie czarne trasy posiadają homologację FIS.

Niestety w ośrodku nie ma możliwości jazdy wieczornej na nartach, żadna z tras nie jest bowiem oświetlona. Większość (60 proc.) posiada natomiast sztuczne naśnieżanie.

Najdłuższa trasa zjazdowa, prowadząca do dolnej stacji kolejki gondolowej, ma długość 3,9 km i jest jednocześnie najdłuższą sztucznie naśnieżaną trasą zjazdową na Słowacji.

Ze szczytu Malinô Brdo, na który wyjeżdża się czteroosobowym krzesełkiem, roztaczają się przepiękne widoki na pasma Małej Fatry i Tatr Niżnych.

Na terenie Skiparku wytyczono ok. 2 km tras biegowych (wokół szczytu Malinne). W okolicy biegać na nartach można również na Vlkolinskich lúkach (ok. 5 km szlaków).

Dla snowboardzistów (poza zaadaptowaniem wyciągów) nie przewidziano jakichś wyjątkowych atrakcji. W szczególności brakuje na razie snowparku. Jest to jednak dobre miejsce do stawiania pierwszych snowboardowych kroków.

Okolice Skiparku, w szczególności pobliski Ružomberok, oferują sporo możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu po nartach (m.in. lodowisko, snowtubing, jazda na sankach, wieża lodowa do wspinaczki, paralotnie, kręgle, bilard, paintball).

Miejscem niezwykle interesującym i wartym zobaczenia jest, znajdująca się ok. 10 km na południe od Ružomberka, na stromym stoku pod szpiczastym szczytem Sidorovo (1 099 m n.p.m.), posiadająca osiemnastu stałych mieszkańców, osada Vlkolinec (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco) ze świetnie zachowaną tradycyjną drewnianą architekturą, typową niegdyś dla tych okolic.

Można również wybrać się do całorocznych źródeł termalnych w oddalonej o 12 km Bešeňovej lub do aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:12 km
- trasy łatwe1.4 km
- trasy średnie8.5 km
- trasy trudne2.1 km
Długość tras biegowych:2 km
Wysokość: 545 - 1209 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Ružomberok  Malinô Brdo
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnehalfpipe:niedostępne
bordercross:niedostępnesnowpark:niedostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:niedostępne
skibus:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
pomiar czasu:niedostępnepomiar prędkości:niedostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnetenis:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Malinô Brdo
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:SKI PARK Ružomberok, a. s.
Adres:Hrabovská cesta 1679/31 034 01 Ružomberok, Słowacja
Telefon:+421 44 432 26 06
Fax:+421 44 430 39 82
WWW:www.skipark.sk
Ružomberok  Malinô Brdo
Zobacz
Narciarzu! Szykuj euro na Słowację
Najlepsze ośrodki narciarskie na Słowacji
Booking.com