skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Snow Expo - dobry początek sezonu

2017.11.02
Kliknij, aby powiększyć.
W górach śnieg zaczyna już powoli gościć na stałe, a z wielu ośrodków narciarskich docierają do nas informacje o trwających przygotowaniach do otwarcia tras i uruchomienia wyciągów. Krótko mówiąc - sezon tuż, tuż. Warto by więc mieć szersze spojrzenie, zanim wybierzemy odpowiedni dla siebie sprzęt, czy też zadecydujemy o tym, gdzie spędzić zimowy urlop. Targi aktywności zimowych Snow Expo, które odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie w najbliższy weekend (4-5 listopada 2017), to dobre miejsce by rozpocząć w ten sposób sezon zimowy.
To już druga edycja targów Snow Expo - tym razem jednak w większych przestrzeniach i z większym rozmachem. Na dwa dni Stadion Narodowy zamieni się w stolicę sportów zimowych w Polsce. Narty, snowboard, biegówki, turystyka zimowa, pokazy mody odzieży narciarskiej i outdoorowej, symulator narciarski, skocznia dla dzieci, a nawet śnieg. Prawdziwy! Naprawdę dużo śniegu, aby można było spróbować biegów narciarskich i obejrzeć pokazowe zawody biathlonowe.

- Targi Snow Expo to nie jest zwykłą impreza targowa, na której spotykają się przedstawiciele branży i wymieniają swoje doświadczenia, ewentualnie prowadzą rozmowy biznesowe - opowiada nam Arkadiusz Walus, organizator targów. - Postanowiliśmy stworzyć wydarzenie, w atrakcyjnym miejscu stolicy - a takim jest niewątpliwie PGE Narodowy - które zainteresuje wszystkich, którzy myślą już o tym jak spędzić aktywnie zimę w górach. I to zaznaczę od razu - nie tylko narciarzy. Coś ciekawego dla siebie znajdą tu także amatorzy snowboardu, biegówek czy górskich wędrówek. Myślą przewodnią są biegi narciarskie, do których będziemy chcieli zachęcić wszystkich odwiedzających.

W rzeczy samej - na dwa dni Stadion Narodowy zamieni się w prawdziwy tor dla nart biegowych. Jedenaście tirów wyprodukowanego na miejscu śniegu, trasa biegówkowa, bezpłatne testy sprzętu, lekcje z instruktorami, strefa dzieci - to tylko część z atrakcji przewidzianych podczas projektu "Biegówkowy PGE Narodowy", który odbędzie się równolegle do Snow Expo. Celem nadrzędnym projektu jest wprowadzenie Polaków w świat narciarstwa biegowego, zainspirowanie pasją do biegów, pokazanie powszechności tej dyscypliny. Jest to impreza otwarta dla każdego i całkowicie bezpłatna. Na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia kompletów biegowych - narty, kije, buty, w której specjaliści pomogą dobrać sprzęt w zależności od stopnia zaawansowania.

Do dyspozycji uczestników będzie również wykwalifikowana kadra szkoleniowa (trenerzy PZN, byli zawodnicy, instruktorzy), a także strzelnica laserowa. Będzie ona areną widowiskowych zawodów mistrzów w biegu na 100 metrów. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już polscy biathloniści - Krystyna i Grzegorz Guzik, Ania Mąka oraz biegacze narciarscy - Jan Antolec i Maciej Staręga.

Powstanie również specjalnie przygotowana strefa dla dzieci, w której najmłodsi adepci narciarstwa biegowego będą mogli stawić swoje pierwsze kroki na nartach oraz spróbować prawdziwych skoków narciarskich. Według zapewnień - organizatorom zależy na pokazaniu opiekunom i rodzicom odrębną formę spędzania wolnego czasu ich pociech na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Na imprezie poświęconej aktywnością nie może zabraknąć także spotkania z ośrodkami i regionami narciarskimi. Będzie więc można porozmawiać z przedstawicielami wielu ośrodków z Polski, Czech i Słowacji, ale także z krajów alpejskich - Austrii, Włoch, Szwajcarii i Francji, a nawet swoich przedstawicieli na targach będą mieć bardziej odległe miejscówki narciarskie jak Hiszpania i Andora. Na starcie sezonu zobaczyć będzie można najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowi i co ważne - także kupić.

- Chcemy uczynić naszą imprezę jak najbardziej atrakcyjną dla klientów. Stąd pomysł, aby urządzić na naszych targach strefę sprzedażową, gdzie będzie można dokonać zakupów. W obecnych czasach często nie ma możliwości obejrzenia sprzętu na miejscu w sklepie, a znaczna część sprzedaży odbywa się przez internet. U nas będzie można zobaczyć naprawdę bardzo dużą ilość sprzętu z najnowszych kolekcji, a potem - także zakupić. Biorąc pod uwagę, że na PGE Narodowym będą obecni przedstawiciele także regionów narciarskich, będzie można w jednym miejscu zobaczyć wszytsko, co związane jest z zimowym wypoczynkiem w górach - dodaje Walus.

Bogaty program imprezy, a także mnóstwo atrakcji skłania do refleksji, że jednak imprezy targowe, związane z turystyką zimową i narciarstwem mają sens. Wystarczy tylko dobrze wszystko przemyśleć i przygotować. Zapowiada się więc weekend dobrej zabawy i naprawdę udany początek sezonu. W imieniu organizatorów zapraszamy na Snow Expo do Warszawy. Nas na pewno tam nie zabraknie!

Więcej informacji o targach i szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie www.snowexpo.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #snow expo #stadion narodowy #sprzęt narciarski #musiasz tam być

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus

39030 St. Johann
Południowy Tyrol, Włochy
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.