skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Sport i zabawa w Dolinie Stubai

2018.09.27
Sport i zabawa w Dolinie Stubai
Kliknij, aby powiększyć.
Sport i zabawa w Dolinie Stubai
Austriacka Dolina Stubai może pochwalić się czterema ośrodkami narciarskim, które wspólnie oferują wiele możliwości aktywnego spędzenia urlopu. Pozytywne wrażenia wzmacniają wydarzenia: FIS Freeski World Cup Stubai, efektowne widowiska narciarskie, festiwal saneczkarski, nocne wędrówki oraz muzyczne imprezy plenerowe.

Zobacz także:

Pierwszy europejski etap FIS Freeski World Cup i 10. edycja Stubai Premiere


Początek sezonu zimowego jest na Lodowcu Stubai wystarczającym powodem do świętowania. Tutaj przybiera formę narciarskiego Oktoberfestu "Weisse Wies’n" z tradycyjnymi, tyrolskimi strojami (13 - 14 października br., górna stacja kolejki Eisgrat). Prawie tydzień później (19 - 21 października br.) odbędzie się 10. edycja Stubai Premiere, czyli oficjalne otwarcie popularnego Snowparku DC Stubai Zoo. Wszyscy freestylerzy mogą czuć się zaproszeni do gruntownego przetestowania najnowszego ustawienia snowparku, sprzętu prezentowanego w Brand Saloon oraz udziału w ogólnej zabawie.

Sport i zabawa w Dolinie Stubai
Sport i zabawa w Dolinie Stubai

Natomiast w dniach 20 - 22 listopada br. po raz drugi na Lodowcu Stubai odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie dowolnym - FIS Freeski World Cup. To pierwsze w tym sezonie miejsce w Europie, gdzie gwiazdy freeski z konkurencji slopestyle pokażą swoje triki. Do 120 zawodników z 20 krajów dołączą prawdopodobnie lokalni sportowcy - Laura Wallner i Viktor Moosmann, którzy będą jednocześnie walczyć o punkty w mistrzostwach Freeski World Championships 2019.

Tegoroczne, oficjalne video


Więcej informacji o wydarzeniach na lodowcu znajduje się na stronie: www.stubaier-gletscher.com/pl

Kolorowe noce w ośrodku Schlick 2000


Centrum narciarskie Schlick 2000 przy Fulpmes rozpocznie sezon zimowy imprezą Winter Warm-up w dniu 8 grudnia br. na górnej stacji Kreuzjoch. Natomiast od 26 grudnia br. na stokach stacji pośredniej Froneben ponownie zrobi się wesoło i kolorowo. W wybrane środy o godzinie 20:30 odbędą się nocne widowiska "Night of Colours", składające się z popisów narciarskich instruktorów szkoły Schischule Stubai oraz Skizentrum Schlick 2000, pokazy świetlne w wykonaniu czeskich artystów, brawurowe popisy motocyklistów motocrossowych oraz "taniec" ratraków. W sumie widowisko, pełne kolorowych świateł, muzyki i adrenaliny, odbędzie się 8 razy. Warto więc sprawdzić ich daty i wpisać w plan pobytu. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze wystarczająco dużo sił i ochoty, może zakończyć wieczór efektownym, nocnym zjazdem do doliny po naturalnym, kilkukilometrowym torze saneczkowym.


Kolejną okazją do zabawy i tańca przy najnowszych, zimowych hitach będzie radiowa impreza LIFE Radio Winter Tour (10 lutego 2019 r.) przy restauracji Panorama na Kreuzjoch, Ö3 Pistenbullys (17 marca 2019 r.) oraz coniedzielne imprezy w schroniskach, startujące od połowy marca 2019 r.
Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie: www.schlick2000.at

Miłośnicy sanek spotykają się w ośrodku Elfer


Podczas czwartego testiwalu saneczkarskiego Rodeltestival (12 stycznia 2019 r.) trzy bardzo długie, naturalne tory zjazdowe w ośrodku Elfer przy Neustift po raz kolejny przeżyją najazd miłośników sanek. I to nie tylko w trakcie wyścigu z nagrodami. W wiosce festiwalowej w dolinie będą na nich czekać gotowe do bezpłatnego testowania modele producentów z Austrii, Niemiec i Włoch oraz specjaliści, którzy chętnie podzielą się informacjami o nowinkach technologicznych i cennymi wskazówkami dotyczącymi jazdy na sankach.
Więcej informacji o ośrodku znajduje się na stronie: www.elfer.at

Sport i zabawa w Dolinie Stubai
Sport i zabawa w Dolinie Stubai

Nocne wędrówki zimowe w Klaus Äuele Natur Aktiv Park


Spacer wśród zaśnieżonych krajobrazów, delektowanie się ciszą, którą przerywa jedynie skrzypienie śniegu pod stopami - to właśnie fascynuje ludzi w zimowych wędrówkach. W nocy te wrażenia są jeszcze intensywniejsze. Można to sprawdzić w parku Klaus Äuele Natur Aktiv Park (w Mischbach Alm) w dniach 10 i 24 stycznia 2019 r., gdzie zaplanowano moc atrakcji na nocne wędrówki wokół nastrojowo oświetlonego schroniska Marend Stüberl. W programie: spacer z przewodnikiem przy świetle pochodni niesionych przez uczestników (wycieczka wyruszy o godzinie 19:30), pokaz tworzenia zachwycających rzeźb lodowych, występ tradycyjnych zespołów muzycznych oraz jazda na łyżwach po naturalnym lodowisku. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w curlingu, wybrać się na niezwykłą przejażdżkę zaprzęgiem husky oraz delektować smakołykami ze straganów.
Z Schönberg do parku Klaus Äuele (i z powrotem) będą kursowały bezpłatne busy.

Sport i zabawa w Dolinie Stubai
Sport i zabawa w Dolinie Stubai

Gorące imprezy plenerowe w Neustift


Niskie, zimowe temperatury nie powinny przeszkodzić tym, którzy wezmą udział w imprezach Winter Open Air w Neustift. Rozgrzeją ich zarówno gorące występy rozmaitych zespołów muzycznych, jak i lokalne przysmaki z Doliny Stubai. Pierwsza impreza z pięciu zaplanowanych rozpocznie się 15 stycznia 2019 r. o godzinie 16:00 na głównym placu Neustift.

Co ciekawe, tego samego dnia, tylko kilka godzin później, na pobliskich stokach kolejki Sonnenberg w dzielnicy Milders (Neustift) będzie można zobaczyć pierwszy w tym sezonie nocny pokaz narciarski w wykonaniu formacji instruktorów ze szkoły Schischule Neustift Stubaier Gletscher. Kolejne terminy obu wydarzeń zamieszczamy poniżej:

Winter Open Air - start o godzinie 16:00
31 stycznia 2019 r.
14 lutego 2019 r.
5 marca 2019 r.
14 marca 2019 r.

Ski Night Shows - start o godzinie 20:30
5 lutego 2019 r.
19 lutego 2019 r.
12 marca 2019 r.

Więcej informacji o wydarzeniach w Dolinie Stubai znajduje się na stronie: www.stubai.at/events

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #lodowie #stubai #austria #alpy #

Powrót

Zobacz
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019