skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sport, zabawa i relaks w 3 Zinnen Dolomity

2022.01.03
Sport, zabawa i relaks w 3 Zinnen Dolomity fot. 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Sport, zabawa i relaks w 3 Zinnen Dolomity fot. 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Położony w samym sercu Dolomitów region 3 Zinnen Dolomity z uroczymi ośrodkami wypoczynkowymi Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf i Braies/Prags jest ulubionym miejscem entuzjastów sportów zimowych i miłośników przyrody w każdym wieku. 3 Zinnen Dolomity, będący częścią włoskiego Południowego Tyrolu, oferuje wspaniałą zabawę, relaks i wiele innych atrakcji, także dla najmłodszych.
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity to 115 kilometrów tras narciarskich dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania, położonych pośród Dolomitów (11,5 kilometrów czarnych stoków, 50,5 kilometry czerwonych, 53 kilometrów niebieskich), 31 nowoczesnych wyciągów oraz 5 gór: Monte Elmo/Helm, Stiergarten, Croda Rossa/Rotwand, Passo Monte Croce, Val Comelico.

3 Zinnen Dolomity jest częścią Dolomiti Superski, największej na świecie infrastruktury narciarskiej, łączej pod jednym skipassem 1200 km tras. To idealne miejsce dla miłośników tego sportu - nie tylko ze względu na świetne warunki, lecz także otaczającą je spektakularną scenerią, w której można się zrelaksować i cieszyć czasem spędzonym z przyjaciółmi oraz rodziną. W tym miejscu, narciarze mogą jeździć po 115 km tras rozsianych po pięciu połączonych ze sobą górach. Dzięki niezwykłej różnorodności i świetnie przygotowanym stokom z gwarancją śniegu, ośrodek otrzymał najwyższe oceny we wszystkich kategoriach od skiresort.de. Nie jest też sekretem, że w Południowym Tyrolu jest aż 300 słonecznych dni w roku.

Narciarskie atrakcje i wyzwania


Przyjemnym atrakcją dla miłośników narciarstwa alpejskiego jest 34-kilometrowa wycieczka Giro delle Cime. Jest to całodniowa wyprawa szlakiem 5 połączonych gór zjazdowych, która składa się z 11 tras zjazdowych ze spektakularnym widokiem. Podążając za oznaczeniami można delektować się świetnie przygotowanymi stokami o różnym poziomie trudności. Mimo, że wyprawa może trwać nawet cały dzień, to trasy są przyjazne także średnio-zaawansowanym narciarzom i nie muszą się oni bać wypróbować swoich sił. Po drodze nie zabraknie też okazji do zatrzymania się w jednej z górskich chat na stoku i naładowania baterii pysznym lokalnym jedzeniem. Na końcu dojeżdża się do przystanku, skąd busik zawiezie narciarzy do punktu startowego. Zróżnicowane stoki oraz piękne okoliczności przyrody sprawią, że na pewno będzie to jeden z przyjemniejszych dni w 3 Zinnen Dolomity.
Miłośnicy zimowych sportów, szczególnie ci lubiący wyzwania, mają także możliwość zjechania najbardziej stromą trasą w całych Włoszech "Holzriese 2", której nachylenie wynosi 72%.

Natomiast rodziny z dziećmi z pewnością będą dobrze się bawić na małych, łatwych i słonecznych trasach w przyjaznym najmłodszym ośrodku Monte Baranci/Haunold w pobliżu miasteczka San Candido.

Dzięki pociągowi "Ski Pustertal Express" zapaleni narciarze nie są ograniczeni do jednego obszaru, ale mają również dostęp do znanego ośrodka Kronplatz - można do niego dojechać w 35 minut i to bez zdejmowania butów narciarskich. W ten sposób narciarze mają dostęp do łącznie 200 kilometrów tras.

3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Rodzinny czas


W ośrodku narciarskim 3 Zinnen Dolomity czas rodzinny staje się czymś wyjątkowym. Teren narciarski Monte Baranci / Haunold jest rajem dla rodzin i można do niego dojechać czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym, bezpośrednio z centrum miejscowości. Niebieska i czerwona trasa, śniegowy park zabaw dla dzieci, tor saneczkowy i wyprawa po krainie tamtejszego giganta Baranci sprawiają, że miejscowa góra San Candido / Innichen jest niezwykłą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych. Kilka kilometrów dalej, na szczycie góry Croda Rossa / Rotwand, można odwiedzić jedyne w Alpach stado reniferów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rodziną gigantycznych bałwanów lub zjechać 5-kilometrowym szlakiem saneczkowym. Poza tym 3 Zinnen Dolomites oferuje kilka innych stacji narciarskich, których wyciągi startują z miejscowości Sesto / Sexten, Dobbiaco / Toblach i Braies / Prags.

fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger
fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger

Kuchnia Trzech Szczytów


W restauracji Jora Mountain Dining na Monte Baranci można spróbować południowotyrolskich specjałów przygotowanych przez szefa kuchni Markusa Holzera z lokalnych produktów. W piątkowe wieczory poleca on makarony w różnych odsłonach i bufet deserowy, a w sobotnie - kuchnię Gourmet.

fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger
fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger

Nowości dla narciarzy


Przede wszystkim tej zimy na narciarskiej mapie 3 Zinnen Dolomity pojawił się nowy stok, powiększający - i tak już imponującą - sieć tras. Łagodny niebieski "Moos-Sexten", bo tak się nazywa, prowadzi ze stoku Tre Cime do Monte Elmo. Jest to szczególne udogodnienie dla początkujących lub średnio-zaawansowanych narciarzy, bo pozwala ominąć malowniczy, lecz nieco wymagający stok Stiergarten prowadzący do doliny. Dzięki temu cała rodzina będzie mogła bez problemu delektować się jazdą pomiędzy Monte Elmo i Croda Rossa.

Istotną informacją, szczególnie dla osób ceniących wygodne, jest fakt, że służąca wiele lat kolejka Helm-Sexten została zastąpiona nową 10-osobową kolejką premium "HELMJET Sexten". Punkt dostępu do Sexten został znacznie zmodernizowany: nowa gondola zapewnia maksymalny komfort i trzykrotnie większą przepustowość starej kolejki linowej, a zgiełk i dłu-gie kolejki należą do przeszłości.

HELMJET Sexten fot. 3 Zinnen Dolomity
HELMJET Sexten fot. 3 Zinnen Dolomity

Nocna jazda w Monte Baranci


Ośrodek narciarski Monte Baranci w San Candido daje możliwość nocnej jazdy na nartach na oświetlonych stokach w godzinach 19-22. Monte Baranci jest oświetlany w tych godzinach dwa razy w tygodniu (we wtorek i piątek). Atmosferę godną zawodów pucharu świata zapew-niają zarówno doskonałe narciarstwo nocne, jak i jazda na sankach na trasie o długości 3 km.

fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger
fot. 3 Zinnen Dolomity/Manuel Kottersteger

Więcej informacji na stronie: www.dreizinnen.com/narty


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #3 zinnen dolomity #południowy tyrol #dłochy

powrót

Zobacz
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com