skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sprytna Sezonówka - jaki wariant kupić?

2018.03.23
Sprytna Sezonówka - jaki wariant kupić?
Kliknij, aby powiększyć.
Sprytna Sezonówka - jaki wariant kupić?
Słowacki właściciel Szczyrk Mountain Resort przyzwyczaił już nas, że działa szybko i zdecydowanie. Jeszcze nie skończyła się zima (wyciągi w Szczyrku będą działać na pewno do Wielkanocy), a już można nabyć karnet sezonowy dający możliwość jazdy do końca obecnego sezonu, a potem także przez cały sezon 2018-19. Dostępnych jest kilka opcji zakupu karnetu GoPass umożliwiającego jazdę w Szczyrku (i nie tylko). Przedstawiamy zatem główne założenia promocji.
Sprytna Sezonówka to sprawdzone w ubiegłych sezonach, i co ważne - lubiane przez narciarzy rozwiązanie - polegające na zakupie karnetu sezonowego jeszcze na wiosnę, za dość niską cenę i dopłaceniu pozostałej wartości karnetu jesienią. Narciarz uzyskuje wtedy jeszcze możliwość jazdy do końca sezonu, a później przez cały kolejny sezon - w jednym, lub też w kilku ośrodkach należących do TMR - w zależności od opcji którą wybierze.

Najprostsza możliwość zakupu karnetu obejmującego cały Szczyrk - ośrodki Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu i Beskid Sport Arenę - to zalogowanie się na stronie www.gopass.pl do końca kwietnia i wykupienie karnetu za 200 zł. Daje to możliwość jazdy w Szczyrku do końca obecnego sezonu. Dopłatę pozostałej kwoty w wysokości 499 zł dokonuje się dopiero jesienią. Suma za cały karnet - końcówka obecnego sezonu i cały następny wynosi więc 699 zł i już nawet w takim wariancie trzeba określić ją jako bardzo atrakcyjną, biorąc pod uwagę, że do dyspozycji mamy (będziemy mieć) potencjalnie 40 km tras. Jeśli nie decydujemy się na przedpłatę, to od 1 września 2018 będziemy mogli dokonać zakupu karnetu sezonowego w cenie 899 zł. Oszczędność przy zakupie wiosną wynosi więc 200 zł - niemalże 30 procent wartości karnetu. Dużo, naprawdę dużo!

Szczyrk Szczyrk Mountain Resort - pogoda i warunki narciarskie

5°C

WYCIĄGI

6 / 6

TRASY [KM]

12.8 / 24

WARUNKI

dobre

ŚNIEG

20-45 cm

więcej informacji


Karnet w tej cenie nie obejmuje jazdy wieczornej. Aby mieć możliwość jazdy wieczornej w dowolnym momencie (i dowolną ilość razy) w przyszłym sezonie należy dopłacić (jesienią) 220 zł, uzyskując w ten sposób możliwość jazdy w Szczyrk Mountain Resort i Beskid Sport Arena (trasy na Skrzycznem nie są oświetlone). Tak więc podsumowując - przy zakupie sprytnej sezonówki z przedpłatą 200 zł do końca kwietnia, ceny karnetów będą wynosić (w kolejności podajemy kwoty dla osoby dorosłej / juniorów i seniorów / dzieci) - 699 / 559 / 489 zł, z jazda wieczorną - 919 / 779 / 709 zł.

Ale to nie koniec opcji. Dopłacając od 1 września dodatkowe 780 zł otrzymujemy możliwość jazdy w ośrodkach należących do TMR na Słowacji - w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze. Natomiast dopłacając 330 zł będziemy mogli przez cały rok jeździć także w Szpindlerowym Młynie w Czechach. W sumie więc za karnet sezonowy obejmujący Szczyrk (bez jazd wieczornych) i Słowację zapłacimy 1479 zł, natomiast obejmujący wszystkie największe ośrodki narciarskie w naszej części Europy - 1809 zł. To cena dwóch tygodniowych karnetów w średniej wielkości ośrodkach alpejskich.

Narciarze zainteresowani zakupem wspólnego karnetu dla Szczyrku i Słowacji, mogą także dokonać zakupu karnetu przez słowacki portal www.gopass.sk, płacą w euro. Tam ceny przedstawiają się następująco:
- wiosenna przedpłata do "Šikovnú sezónku" wynosi 69 euro (około 290 zł)
- dopłata jesienią, obejmująca trzy słowackie ośrodki (Jasna, Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Jezioro) wyniesie 150 euro (czyli około 630 zł)

Jasna Chopok - pogoda i warunki narciarskie

3°C

WYCIĄGI

14 / 19

TRASY [KM]

47.2 / 51.2

WARUNKI

bardzo dobre

ŚNIEG

40-120 cm

więcej informacji


W sumie daje to kwotę około 920 złotych za sezonowy karnet obejmujący słowackie ośrodki TMR. Ale UWAGA!!! Taki karnet ma ograniczenia - nie można z niego korzystać w następujące dni - 27-31 grudnia 2018 roku, 4-5 stycznia 2019 roku oraz 15-16 i 22-23 marca 2019 roku. Jeśli chcemy mieć możliwość jazdy przez cały sezon bez ograniczeń musimy dopłacić (jesienią oczywiście) 80 euro w ofercie No Limits. W sumie koszt karnetu sezonowego z przedpłatą bez ograniczeń wynosi 299 euro czyli około 1256 zł. Dopłata za możliwość jazdy w Szczyrku wynosi kolejne 100 euro, tyle samo także i w Czechach. W sumie - kupując na słowackiej wersji portalu za karnet sezonowy w najbogatszej wersji zapłacimy 499 euro czyli około 2095 zł. Mamy w tej cenie pełną jazdę bez ograniczeń na Słowacji, w Polsce i Czechach. Cena pełnego karnetu zakupionego w ten sposób na polskiej stronie wynosi 2029 zł. Różnica jest niewielka.

Trzeba przyznać, że ilość kombinacji różnych skipassów jest bardzo duża, dlatego zanim dokonamy zakupu, najważniejsze na początku jest określenie, gdzie tak naprawdę chcemy głównie jeździć, a dopiero potem dokonywanie zakupu w odpowiedniej opcji.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #szczyrk #szczyrkowski #mountain resort #zima #gopass

powrót

Zobacz
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Szczyrk Mountain Resort dobre warunki do jazdy
Szczyrk Mountain Resort dobre warunki do jazdy
Szczyrk Mountain Resort dobre warunki do jazdy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com