skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL

2023.05.22
Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL
Kliknij, aby powiększyć.
Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL
Zbliża się Dzień Dziecka – święto, na które z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci – z tej okazji Polskie Koleje Linowe zapraszają najmłodszych oraz nieco starszych, do swoich górskich ośrodków turystycznych, by wspólnie celebrować to rodzinne święto.
Dzień Dziecka jest raz w roku, dlatego warto świętować go z najmłodszymi i poświecić im nieco więcej uwagi niż zwykle. W tym roku Dzień Dziecka wypada w czwartek, jednak w polskich szkołach – by umilić ten czas – zwykle organizowane są wówczas wycieczki czy zawody sportowe. Polskie Koleje Linowe również nie zapomniały o najmłodszych i w ośrodkach turystycznych zaplanowały na ten dzień atrakcje, które dostarczą wrażeń i na długo zostaną w pamięci.

- Zapraszamy 1 czerwca wszystkie dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami do ośrodków turystycznych PKL. Z uwagi, iż święto najmłodszych w tym roku wypada w czwartek, w niektórych ośrodkach Grupy PKL zaplanowaliśmy atrakcje tak, by celebrować to święto rodzinnie nawet przez cały weekend. Oprócz pięknych krajobrazów i aktywnie spędzonego Dnia Dziecka na naszych małych gości czekać będą warsztaty edukacyjne, atrakcje oraz animacje, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję. Mamy nadzieję, że aktywny dzień w bliskości z naturą, będzie sporą odskocznią od codzienności – zachęca Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

1 czerwca na Gubałówce – kolorowo i widokowo


W ośrodku turystycznym PKL na Gubałówce 1 czerwca na najmłodszych będzie czekać mnóstwo atrakcji. Dzień Dziecka na wzniesieniu zaplanowany jest od godziny 9:00 i potrwa do godziny 18:00. PKL, w ramach organizowanego wydarzenia, przygotowały między innymi przejazd koleją linowo-terenową na wzniesienie, połączony ze spacerem w otoczeniu niezwykłych krajobrazów oraz podróżą koleją krzesełkową na Butorowym Wierchu, gdzie czekają na wszystkich najlepsze widoki na Tatry! Taki wycieczka dostępna jest w ramach biletu łączonego.

Wycieczka oraz wjazd koleją linowo-terenową na jedną z głównych atrakcji Zakopanego, jaką jest Gubałówka i spędzenie wyjątkowo tego dnia, będzie dla dzieci dużym przeżyciem.
Na kultowym wzniesieniu nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie, a to wszystko za sprawą Holi – uwielbianego i popularnego święta kolorów. W ośrodku turystycznym PKL Gubałówka, na najwyżej położonej w kraju plaży, od godziny 12:00 zostanie wyrzucony w górę kolorowy puder.

Dzieci wezmą udział w licznych konkursach, a także posłuchają muzyki, o którą zadba DJ. Będą miały również niepowtarzalną okazję, by stworzyć kolorowe breloczki czy magnesy na lodówkę.

Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL
Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL

Na wszystkich czekać będą zjeżdżalnia grawitacyjna oraz dwa tory summer tubbingowe, po których dzieci zjadą na specjalnych kołach pontonowych. Dodatkowo zorganizowane będą liczne zabawy. Dzień Dziecka osłodzimy także gałką lodów, która – po okazaniu biletu na przejazd koleją PKL – czekać będzie na najmłodszych w Restauracji Tarasy Gubałówka.

Święto Dzieci na Jaworzynie


W ośrodku turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej 1 czerwca na dzieci czekać będą całodzienne gry oraz zabawy z animatorami. Na Jaworzynie będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz pomalowanych dziecięcych twarzy.

1 czerwca dla wszystkich dzieci bilety na przejazd gondolą w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka będą tańsze o 50%.

Nie zabraknie również radosnej zabawy na dmuchańcach, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Niesamowite przeżycia oraz spora dawka adrenaliny będą czekać na najmłodszych podczas zjazdu tyrolką.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również praktycznych i edukacyjnych warsztatów przyrodniczych, które poprowadzi Leśny Zakład Doświadczalny. Dodatkowo dzieci wezmą udział w pokazie sprzętu

Weekend Dziecka w Krainie Tajemnic


W ośrodku PKL Solina jeden dzień to za mało, by skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dlatego na najmłodszych gości czekać będzie niezapomniany i pełen aktywności weekend. 3 i 4 czerwca dzieci skorzystają z magicznych niespodzianek, dopracowanych specjalnie na tę okazję.

Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL
Świętujemy Dzień Dziecka! Moc atrakcji w ośrodkach PKL fot. PKL

W solińskim ośrodku Grupy PKL sam przejazd koleją widokową dostarczy spektakularnych widoków i wrażeń. Ale przygotujmy się, że po przekroczeniu bram Parku Tajemnicza Solina, na najmłodszych czekać będzie całe spektrum magicznych przeżyć.

Dzieciom zdecydowanie emocji dostarczą atrakcje, które znajdują się w parku. Korzystając z nich, będą musiały wykazać się m.in. zręcznością na Czadowych Ślizgach czy Torze Sprawnościowym. Odważni odwiedzą Wioskę Olbrzymów oraz odkryją sekret Tajemniczej Studni.

Ale to nie koniec atrakcji! Uwielbiane przez dzieci Czady, również sympatią odwzajemniają najmłodszych i o nich nigdy nie zapominają. Na to wyjątkowe święto zaprosiły wielu gości, którzy umilą najmłodszym czas i zapewnią dodatkowe atrakcje. Zabawy, konkursy, tańce, bańki mydlane, modelowanie balonów – to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji.policyjnego oraz warsztatach prowadzonych przez GOPR.

Podróż w czasie na kolorową Górę Parkową


3 czerwca proponujemy odwiedzić Krynicę-Zdrój i wybrać się z dziećmi na Górę Parkową. Na wzniesieniu na najmłodszych czekać będzie wówczas prawdziwy festiwal barw. O godzinie 14:00 wyrzucony zostanie kolorowy pyłek, który sprawi, że nad Górą Parkową uniesie się kolorowa chmura. Będzie barwnie i wesoło!

Przy budynku górnej stacji kolei PKL czekać będą na wszystkich zjeżdżalnie pontonowe oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”. Spośród kilku znajdujących się torów, każdy wybierze ten odpowiedni dla siebie i zjedzie z niego na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych zakrętach, z której poślizgają się w towarzystwie swoich opiekunów. Spragnieni wrażeń mogą zjechać krętym tunelem, a najodważniejsi skorzystać z przejazdu trasą kamikadze. Po aktywnym rodzinnym czasie warto odwiedzić Parkową Restaurację oraz Kawiarnię i zamaskować w nich dań, które królowały w latach 30. ubiegłego wieku.

Nowa trasa dotarcia do stacji dolnej PKL Góra Parkowa


Ze względu na trwający remont deptaka na czas zamknięcia głównego dojścia do dolnej stacji kolei, zapraszamy na dwie trasy zastępcze. Na każdej z nich spotkacie przewodnika z przeszłości, Pana Ignacego, który zadba abyście nie zgubili drogi! Przy okazji opowie co nieco ciekawostek podczas spaceru.

Trasa nr 1: przez Polanę Janówka, obok Pijalni Jana - tę polecamy turystom spacerującym z wózkami dziecięcymi oraz dla osób niepełnosparwnych

Trasa nr 1b: przez Polanę Janówka, obok Pijalni Jana, minimalnie dłuższy dystans, kilka schodków do pokonania przy mostku.

Trasa nr 2: dostępna dla osób spacerujących od strony Deptaka Krynickiego, wejście do Parku Zdrojowego przy pomniku Adama Mickiewicza.

Góra Żar i Mosorny Groń – czekają na beskidzkich detektywów


Jeśli szukamy pomysłu na Dzień Dziecka, który zarówno połączy górską wycieczkę z rodzinną zabawą, to koniecznie musimy odwiedzić Mosorny Groń w Zawoi lub Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

W tych dwóch ośrodkach turystycznych PKL od 1 czerwca rusza gra terenowa „Beskidzki Detektyw”, która pozwoli na rodzinną integrację oraz odkrycie tych urokliwych miejsc oraz zagadek jakie czekają na odwiedzających Górę Żar i Mosorny Groń. Szczegółowe informacje na temat atrakcji dostępne są na stronie www.pkl.pl.

Terminy dostępności i funkcjonowania ośrodków turystycznych znajdują się na stronie internetowej PKL.
Dzień Dziecka to jeden z najmilszych dni w roku, warto więc spędzić go rodzinnie i podarować najmłodszym czas. Niezależnie który kierunek wybierzemy i z jakich atrakcji skorzystamy, wspólnie spędzone chwile będą najcenniejszym prezentem.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #pkl #jaworzyna krynicka #mosorny groń #dzien dziecka #aktywne lato #kasprowy wierch

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com