skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Sylwester na stoku w polskich górach

2018.12.28
Sylwester na stoku w polskich górach
Kliknij, aby powiększyć.
Sylwester na stoku w polskich górach
Zaśnieżony stok to dla wielu nie jest dobre miejsce na spędzenie ostatniego wieczoru w roku. Ale są tacy, dla których przywitanie Nowego Roku na nartach, często przy padającym śniegu i trzaskającym mrozie, to święta rzecz. Tradycja, która od lat nie ulega płytkim modom i globalnym trendom. Dla tych wszystkich zapaleńców, część ośrodków narciarskich przygotowało, jak co roku - sylwestrową zabawę na świeżym powietrzu. Oto krótkie zestawienie miejsc, gdzie będzie można pojeździć do północy, albo i dłużej!
Nasz krótki przegląd rozpoczniemy od Beskidów - śniegu nie jest tutaj zbyt wiele, ale warunki do jazdy są względnie dobre. Na razie pogada nie jest zbyt zachęcająca, ale przed sylwestrem ma chwycić lekki mróz, zabawa na toku powinna więc się udać!

Jeśli chodzi o zachodnią część Beskidów - zdecydowanie najbardziej imprezową miejscowością będzie w tym rejonie Wisła. W Nowej Osadzie sylwestrowa jazda rozpocznie się o 20.00 i będzie trwać do 24.00. Cena karnetu na ten wieczór wynosi 90 PLN, a do atrakcji wieczoru należeć będą zawody z nagrodami. Do 19.00 można jeździć ze skipassami z regularnej sprzedaży. Od 19.00 do 20.00 odbędzie się ostatnie ratrakowanie, by wszyscy Nowy Rok rozpoczęli w jak najlepszych warunkach. O 23.30 ostatni wyjazd na górę. Tam razem będzie można oczekiwać na północ i zobaczyć, jak dolina Wisły rozjaśni się od fajerwerków, by wreszcie ostatni raz zjechać na dół. Równo o północy będzie można sobie złożyć życzenia, a o godzinie 0.30 odbędzie się zjazd z pochodniami.

Na niedalekim Cienkowie jeździć będzie można od 20-ej do 1-ej (karnet 75 PLN), ale już od 18-ej będzie się można bawić przy muzyce na stoku (w tym czasie pracować będą ratraki). Będzie też można wziąć udział w kuligu - przejazd saniami zajmie około 40 minut. O północy przewidziany jest wspólny szampan i pokaz sztucznych ogni. Później już tradycyjnie będzie można bawić się przy ognisku nad potokiem Malinka. Na jazdę sylwestrową nie obowiązują karnety ulgowe!

Od 20 do 1.00 będzie się można bawić na trasach Skolnitego. Karnet kosztuje 80 PLN, w cenie skipassu sylwestrowego: pyszna micha żurku domowego Babci Zuzi oraz lampka szampana w punkcie gastronomicznym na szczycie oraz przy dolnej stacji. Na stoku narciarzy czeka także pokaz sztucznych ogni i muzyka. Natomiast na Siglanach w ostatni dzień roku będzie można jeździć od 8-mej rano do ostatniego klienta!

Natomiast na Soszowie do godziny 16.00 jeździć będzie można na normalnych karnetach, potem, po dwugodzinnej przerwie na ratrakowanie będzie można jeździć od 19.00 do 0.30 na specjalnym karnecie sylwestrowym. Koszt - 99 PLN. Zabawa sylwestrowa odbędzie się także po drugiej stronie Czantorii - w stacji Mała Czantoria w Ustroniu Poniwcu. Jazda na nartach będzie tu trwała do godziny 1.00, czynna będzie restauracja, w której obowiązywać będzie specjalne sylwestrowe menu. Karnet dla narciarzy kosztuje 80 PLN, natomiast jeśli ktoś chciałby tylko popatrzeć z góry na pokaz fajerwerków (a spod szczytu widok jest naprawdę niesamowity) - koszt wjazdu 35 PLN.

Dobra zabawa zapowiada się także w Szczyrku. Tutaj sylwestra na stoku będzie można spędzić na nowo otwartej Beskid Sport Arena. Będzie tutaj można jeździć w godzinach 20.00 - 1.00. W tych godzinach również otwarta jest wypożyczalnia. Natomiast restauracja otwarta będzie w godzinach 19.00 do 3.00. W cenie sylwestrowego pakietu obejmuje ciepły posiłek i grzaniec (herbatę) przy górnej stacji, a oprócz tego dwie sceny muzyczne - DJ Nazwa (górna stacja) i DJ Karola (dolna stacja). Karnet kupiony do dnia 30 grudnia kosztuje 119 PLN, natomiast zakupiony w samego Sylwestra - 129 PLN. Skipass "Pieszy" obejmujący możliwość uczestnictwa w imprezie na stacji górnej oraz dolnej i także ciepły posiłek z grzańcem - w cenie (odpowiednio) 99 i 109 PLN.

Po raz pierwszy organizowany będzie sylwester na stokach Szczyrk Mountain Resort. Do dyspozycji narciarzy będzie 10-osobowa kolej gondolowa i aż 5 km oświetlonych tras - doskonale przygotowane trasy czerwona i niebieska. W pakiecie - ciepły posiłek oraz toast, a o północy "świetlna niespodzianka". Będzie można oczywiście bawić się przy muzyce - od 18:00 gra DJ. Specjalny karnet sylwestrowy będzie obejmował jazdę w godzinach 18.00 - 00.30. Oczywiście - inne ceny obowiązują przy zakupie online dla posiadaczy GoPass, inne - w kasie. Więcej szczegółów można znaleźć na tronie ośrodka. Warto też wspomnieć, że w Sylwestra realizowany będzie specjalny dodatkowy kurs autobusu z Katowic - wyjazd z dworca PKS o 16.15, powrotny kurs do Katowic - wyjazd ze Szczyrku 1.00.

Oprócz Wisły i Szczyrku sylwester na stoku przygotował Złoty Groń w Istebnej - wszystkie trasy i wyciągi w ośrodku będę otwarte od 18.00 do 1.00. Punkty gastronomiczne czynne będą natomiast do 3.00. Na narciarzy czeka nie tylko kilka godzin jazdy, ale także zabawa taneczna przy muzyce. Koszt karnetu - od 85 PLN w przedsprzedaży, 95 PLN w dniu Sylwestra.

Świetna zabawa szykuje się na Czarnym Groniu w Beskidzie Małym. Na wszystkich chętnych czeka specjalny karnet na wyciągi - obejmujący kilka godzin szusowania, powitanie Nowego Roku na nartach lub desce oraz wspólny magiczny zjazd z pochodniami, który odbędzie się tuż przed północą. Zabawa w "Knajpie Ski" będzie trwała od 18:00 do białego rana (gra DJ "Bastian"). Skipass na 7 godzin jazdy od 18:00 do 1:00, na oba wyciągi można nabyć w dwóch wersjach - Karnet 1 w cenie 75 PLN obejmuje zjazd z pochodniami, zabawa z DJ'em na szczycie przy "Chatce na Stoku" i zabawa z DJ'em w "Knajpie Ski" (nie obejmuje rezerwacji stolika).

Dobra zabawa szykuje się także w stacji KasinaSki. Nowy Rok przywitać będzie tu można pod szczytem Śnieżnicy. A przy okazji oczywiście także pojeździć na jednym z lepszych stoków w okolicach Krakowa. Karnet Sylwestrowy obejmuje jazdę od 19.00 do 23.45, ognisko przy górnej stacji kolei - od 23.30. Karnet sylwestrowy w cenie 80 PLN obejmuje także poczęstunek kwaśnicą i 0,3 l piwo (grzane lub zimne). Dla tych, którzy chcą powitać Nowy Rok na szczycie stoku, a nie jeżdżą na nartach i snowboardzie - przygotowano specjalny karnet - wjazd i zjazd w cenie 29 PLN.

Dość duży wybór możliwości spędzenia Sylwestra na stoku będą mieć wszyscy, którzy wybiorą się w Beskidzie Sądeckim. Tradycyjnie już przywitać będzie można Nowy Rok w stacji Słotwiny Arena. Kolej będzie pracować tutaj do godziny 23.45 - ostatni zjazd odbędzie się z pochodniami, a przewodzić mu będzie maskotka stacji - Pingwin. Przy dolnej stacji zapłonie ognisko, przy którym będzie można sobie złożyć noworoczne życzenia. Tutaj także znajdziemy "Zimowy słodki bar" (gofry, kartacze, wata cukrowa, czekolada na gorąco, kawa, herbata, wino grzane).

Tradycyjnie też sylwestrową noc będzie można spędzić w lubianej stacji Master-Ski w Tyliczu. W karczmie organizowana będzie impreza sylwestrowa, natomiast kolej pracować będzie od 20.00 do północy. W programie - zjazd z pochodniami a także wspólne grillowanie przy ognisku. Karnet ulgowy w cenie 55 PLN - normalny - 60 PLN. Impreza sylwestrowa na stoku odbędzie się także w ośrodku Ryterski Raj.

Najdłużej w Polsce będzie trwała zabawa w Dwóch Dolinach. Tutaj wyciągi będą działać od 19.00 do 3.00, a specjalny sylwestrowy karnet narciarski kosztuje jedynie 70 PLN. W międzyczasie można będzie się udać na rozgrzewający żurek, kwaśnicę i inne regionalne smakołyki do Szałasu Bacy i Restauracji pod Wyciągiem lub na sycącą pizzę z pieca do Pizzerii. Przed północą warto znaleźć się koło Szałasu Bacy, by wspólnie przywitać Nowy Rok i zobaczyć kolejny punkt programu - widowiskowy zjazd z pochodniami.

W Beskidzie Niskim będzie można spędzić Sylwestra na stoku w stacji Kiczera Ski. Wyciąg będzie pracował tutaj do 1.00, a karnet sylwestrowy, w cenie 60 PLN będzie obowiązywał do północy - pierwsza godzina jazdy w Nowym Roku - gratis! Restauracja i wypożyczalnia czynna będzie do godziny 1.00.

Z Beskidów przemieśmy się w Sudety, gdzie w tej chwili - po ostatnich opadach śniegu - panują chyba najlepsze warunki do jazdy w Polsce. W Zieleńcu pracuje większość wyciągów, jeździć można praktycznie na większości tras. Ośrodek pracuje w tej chwili pełną parą, a z jazdy wieczornej można korzystać codziennie do 22.00. Jednak w ten wyjątkowy wieczór będzie można w Zieleńcu jeździć do godziny 1.00. Cena karnetu sylwestrowego to 85 PLN za bilet normalny oraz 75 PLN bilet ulgowy. W Sylwestra czynne będą wszystkie oświetlone stoki, czynna będzie także część wypożyczalni i szkółek narciarskich. Przy niektórych barach i restauracjach na stoku zapowiada się także dobra zabawa w rytm muzyki. Oczywiście o północy czeka narciarzy efektowny pokaz sztucznych ogni.

Nowy Rok na stoku przywitać będzie można także w Czarnej Górze. Do 1.00 czynna będzie szybka kanapa Luxtorpeda z oświetloną trasą B - jedną z najlepszych tego typu w Polsce. Działać będzie także kolej Efka. Zagrzać będzie można się Ski Barze przy kolei Efka - będzie otwarty w godzinach pracy wyciągów. Obowiązują normalne ceny karnetów z cennika sezonu wysokiego. Jeżeli chcecie jeździć na karnecie całodziennym (12 godzinnym) - to pierwsze odbicie trzeba zrobić w południe. Można też korzystać z karnetu 4 godzinnego (odbicie o 20.00), najwygodniejszym natomiast rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z karnetu 7-godzinnego. Odpowiednio ceny karnetów - 110 PLN, 79 PLN, 99 PLN. Bilet turystyczny (dla pieszych) na wjazd sylwestrowy i podziwianie z góry sztucznych ogniw - 20 PLN.

W zachodniej części Sudetów Nowy Rok na nartach przywitać będzie można w Świeradowie-Zdroju. Trasa będzie otwarta od 18-tej do 2-iej w nocy, oprócz muzyki organizatorzy przewidzieli pokaz sztucznych ogni i grill. Zamknięta impreza sylwestrowa odbędzie się przy górnej stacji gondoli, natomiast wszyscy narciarze będą mogli korzystać z restauracji na dole - wstęp za okazaniem karnetu - bezpłatny. Karnet narciarski wieczorny - 80 PLN, karnet pieszy - 40 PLN.

Z kolei w Karpaczu impreza sylwestrowa na stoku dredzie się w Białym Jarze. Wyciąg będzie czynny do 01:00 w nocy. Karnet sylwestrowy kosztuje 75 PLN (ulgowy 65 PLN) i będzie ważny od 19:00 do 01:00. Narciarze i snowboardziści będą mogli korzystać z Bistro i Restauracji WinterFood, gdzie na zewnętrznym tarasie sąsiadującym ze stokiem do godziny 2:00 będzie grał DJ. Tradycyjnie o północy Nowy Rok przywita pokaz sztucznych ogni.

Sylwestra na nartach będzie można też spędzić nie tylko w górach. Od 20.00 do 3.00 będzie można jeździć w Szwajcarii Bałtowskiej w Górach Świętokrzyskich. Karnety na ten wyjątkowy wieczór kosztują 119 PLN i 99 PLN.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #sylwester #polska #zabawa na stoku

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019