skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Szczyrk - górale nie będą blokować tras narciarskich

2008.09.30
Szczyrk zamknięty stok Bieńkula fot. skionline.pl
Szczyrk zamknięty stok Bieńkula fot. skionline.pl
Dobra wiadomość dla narciarzy! Po raz pierwszy od lat tej zimy w Szczyrku będą działać wszystkie wyciągi. Miłośnicy szusowania nie trafią już na zamknięte trasy narciarskie w Czyrnej-Solisku. To efekt porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem Właścicieli Gruntów a Gliwicką Agencją Turystyczną - czytamy w Dzienniku Zachodnim
- Umowa jest taka, że GAT ogłosi przetarg na wydzierżawienie wyciągów narciarskich. To ureguluje wszystkie dotychczasowe nieprawidłowości. Do przetargu przystąpią wszyscy członkowie stowarzyszenia - mówi Stanisław Richter, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Gruntów.

Dzięki porozumieniu korzyści z działania wyciągów będą mieli również właściciele gruntów, na których są wyciągi Agencji i przebiegają przez nie trasy narciarskie. Do tej pory mieli problemy z odzyskaniem od GAT pieniędzy.

- Pieniądze będą trafiać do nich i to oni będą się z nami rozliczać. To dla wszystkich korzystne rozwiązanie, a ośrodek będzie pracował całą zimę - wyjaśnia Marcin Kędracki, prezes GAT.

W pierwszym kwartale przyszłego roku ma powstać spółka, w której GAT będzie właścicielem i zostawi sobie 34% procent udziałów, resztę odsprzeda właścicielom gruntów.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Szczyrk
Szczyrk w szponach wiosny
Szczyrk w szponach wiosny
Szczyrk w szponach wiosny
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com