skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Szczyrk Mountain Resort podsumowuje sezon narciarski

2018.04.25
Szczyrk Mountain Resort podsumowuje sezon narciarski
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk Mountain Resort podsumowuje sezon narciarski
103 dni sezonu narciarskiego w Szczyrk Mountain Resort na pewno można zaliczyć do udanych. Przez ostatnie lata na nartach w Szczyrku można było szusować przez średnio 114 dni. Zima 2017/2018 może była kapryśna i krótsza, ale pokazała nowe oblicze szczyrkowskiego ośrodka. Od 22 grudnia 2017 roku narciarze korzystali z 3 nowych kolei linowych - 10 osobowej gondoli z nowej lokalizacji Szczyrk - Gondola na Halę Skrzyczeńską oraz dwóch szybkich wyprzęganych kolei kanapowych z Soliska na Wierch Pośredni i Halę Skrzyczeńską. Nowością była również niebieska trasa nr 10 z Wierchu Pośredniego do Soliska, która umożliwiła początkującym narciarzom zjazd do Soliska
To, co odmieniło całkowicie Szczyrk Mountain Resort nie miałoby sensu gdyby nie, całkiem nowy system naśnieżania z olbrzymim zbiornikiem wody (100 000 m3) na Hali Skrzyczeńskiej uzbrojonym w 220 lanc i armat.

Narciarze z całej Polski chętnie odwiedzali w tym sezonie ośrodek w Szczyrku. Dodatkową wygodą okazał się wspólny skipass oraz karnet sezonowy - Sprytna Sezonówka a narciarze pobytowi mogli korzystać z darmowej komunikacji - pierwszych "prawdziwych" Skibusów.

Zima wspomogła ośrodki w Szczyrku dopiero w połowie stycznia 2018 roku. Opady śniegu
i mrozy oraz brak mocnego wiatru pozwolił na uruchomienie 17 km tras w Szczyrk Mountain Resort. Doskonałe warunki panowały na trasach 1 i 3 na wieczornej jeździe. Produkt ten okazał się bardzo popularny i doceniany przez narciarzy, którzy byli przyzwyczajenie do krótszych tras w Solisku.

W lutym frekwencja była bardzo wysoka, jednak, kto zakupił karnet dzienny online w cenie 79 pln przez system Gopass, mógł się dobrze wyjeździć, skorzystać z Apres ski baru oraz wziąć udział w licznych eventach oraz zawodach narciarskich, m.in. Snow Fest, Volvo Car Ski Cup, Hero Season Trophy oraz Grand Prix Szczyrku.


Marzec był bardzo mocnym miesiącem przede wszystkim za sprawą wyjątkowo dobrych minusowych temperatur, co pozwoliło na bardzo dobre utrzymanie tras narciarskich. Frekwencja nieznacznie spadła i rozpoczęła się przedsprzedaż wiosenna Sprytnej Sezonówki
w najlepszej gwarantowanej cenie 699 pln.
Sezon narciarski w Szczyrk Mountain Resort zakończył się tuż po świętach 3 kwietnia 2018r.

"W tym sezonie zimowym przejechaliśmy razem prawie 6 400 000 km, co oznacza, że okrążyliśmy Ziemię 160 razy. W 257 dni zbudowaliśmy ośrodek właściwie od zera: 3 nowoczesne koleje, poszerzenia tras narciarskich, zbiornik wodny do naśnieżania, nowy system naśnieżania, wypożyczalnia, sklep, infocentrum, kasy i wiele innych mikroprocesów, a to wszystko było możliwe dzięki doświadczeniu inwestora spółki Tatry Mountain Resort. Chociaż nie wszystko poszło idealnie, chciałbym, aby nasi goście wiedzieli, że funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa to potężna machina i procesy niedostrzegalne gołym okiem dla narciarza, to praca ponad 150 osób codziennie, tysiące litrów paliwa do ratraków, aby przygotować trasy, współpraca z wieloma podmiotami, zależność od wielu czynników, duży wpływ warunków pogodowych, ale też ogromna satysfakcja.

W Szczyrku bez wątpienia mamy najlepsze trasy w Polsce pod względem długości oraz zróżnicowania a to nie jest koniec inwestycji.

Kolej-ne inwestycje


Przed nami lato pełne pracy w realizacji kolejnych inwestycji. Z końcem maja rozpoczynamy przygotowanie do budowy najwyżej położonej w ośrodku Szczyrk Mountain Resort 6-osobowej kolei kanapowej firmy Leitner - z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego o przepustowości 2000 os/h. Górna stacja kolei będzie zlokalizowana na Zbójnickiej Kopie 1205 m npm. Ta realizacja dopełni połączenia dwóch ośrodków SMR oraz COS również trasą umożliwiającą zjazd w kierunku niebieskiej trasy Ondraszek. W szczyrkowskim ośrodku powstanie nowa 700 m trasa niebieska - Zbójnicka - w stronę Ondraszka. Trasa 3a
w kierunku Hali Skrzyczeńskiej otrzyma nowy profil oraz zostanie poszerzona tak jak trasa nr 2 - Świerkowa, która stanie się prawdziwą widokową nartostradą miejscami szeroką na 50 metrów.

Sam system naśnieżania - przetestowany w tym sezonie pokazał swoje zalety, jednak w trakcje użytkowania wyszły mankamenty, nad którymi już rozpoczęto prace. Przygotowany został plan wzmocnienia systemu i poprawy jego wydajności przez dodatkowe urządzenia pompy i kompresory. Zmodyfikowane zostaną fragmenty profili tras w górnej części Hali Skrzyczeńskiej na trasach 1 i 3 oraz trasa nr 10.

Projekt zakłada także uzbrojenie systemu naśnieżania w dodatkowe kilkadziesiąt urządzeń - lanc i armat. Nowe naśnieżanie otrzyma trasa nr 2, 8 z Wierchu Pośredniego
i łącznik 8a. Planowana jest wymiana wyciągu orczykowego na Małe Skrzyczne.

Przy dolnej stacji kolei gondolowej zostanie przygotowany wyciąg orczykowy wspomagający pracę ośrodka w sytuacji bardzo silnego wiatru. Orczykiem dostaniemy się do trasy nr 3 na Zwalisku a następnie do Czyrnej na orczyki na Halę Skrzyczeńską, pod którymi planowane jest naśnieżanie.

Dwa duże parkingi w lokalizacji Szczyrk-Gondola będą miały wymienioną nawierzchnię.

W planach jest również ożywienie rejonu Czyrnej, powstanie szkoła narciarska w stylu Maxiland, szczegóły zakresu prac na tym obszarze władze ośrodka będą mogły przekazać po uzyskaniu stosownych zezwoleń.


Nowe punkty gastronomiczne


Kompletna oferta dla narciarzy jest celem spółki TMR, dlatego w sezonie 2018/2019
w ośrodku stanie nowa restauracja z tarasem w strefie eventowej na Hali Skrzyczeńskiej
w miejscu dawnego Akwarium. W Solisku planowany jest kolejny Apres Ski bar, a ten przy kolei gondolowej zostanie rozbudowany o dwa segmenty oraz taras. W nowym sezonie powiększona będzie strefa partnerów gastro - m.in. Aperola i Lecha oraz przygotowywana jest strefa dziecięca.

Karnet sezonowy w najlepszej cenie jeszcze 5 dni w sprzedaży


Sezon 2017/2018 to również dobra współpraca między 3 największymi ośrodkami narciarskimi w Szczyrku, Beskid Sport Arena, COS oraz Szczyrk Mountain Resort. W październiku 2017 roku ośrodki połączyły się w ramach wspólnego skipassu, do projektu, w który w 2014 roku wprowadził CEO TMR Bohuš Hlavatý dołączyło BSA.
Teraz zostało ostatnie 5 dni, aby w nowym sezonie 2018/2019 szusować w tych 3 ośrodkach bez ograniczeń w najkorzystniejszej cenie 699 pln. Obecnie wystarczy przedpłacić 200 pln a różnicę uregulować online na jesień. Spóźnialscy będą mieli jeszcze okazję zakupić tzw. Sprytną Sezonówkę na jesień w cenie 899 pln. Warto, zatem być sprytnym i zrealizować przedpłatę do 30 kwietnia 2018 r.

Czy sezon 2017/2018 był udany?


Ogólnopolska kampania oraz działania PR prowadzone od września 2017 roku uświadomiły narciarzom, że pojawił się nowy, świeży produkt narciarski na polskim rynku.
Szczyrk Mountain Resort rozpoczął sezon zimowy z nowymi inwestycjami, co przełożyło się na dwukrotny wzrost liczby klientów w porównaniu z poprzednim sezonem. Pozytywnie oceniamy również współpracę B2B obiektami noclegowymi, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasz program lojalnościowy GOPASS zyskuje na popularności i ma już prawie 600 tysięcy użytkowników. Wierzymy, że po udanym sezonie zimowym czeka nas równie pomyślny sezon letni - Komentuje Bohuš Hlavatý - CEO TMR.

Zmianę w Szczyrku docenił portal skiresort.de, jego przedstawiciele odwiedzili Szczyrk pod koniec lutego i oceniając całość infrastruktury przyznali 10 nagród w kategoriach i tym samym Szczyrk Mountain Resort wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu Polskich ośrodków narciarskich.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrk mountain resort #tmr #gat #czyrna

powrót

Zobacz
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 5 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com