skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!

2021.12.09
Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!
Nadszedł czas, aby odkurzyć narty i snowboardy po długim i udanym sezonie turystyczno-rowerowym, który w Szczyrku trwał do końca listopada. Najlepszą okazją do tego będzie start sezonu zimowego w Szczyrk Mountain Resort już w sobotę 11 grudnia. "Mam nadzieję, że nadchodzący sezon zimowy będzie pełen uśmiechu, dobrych emocji i wspaniałych warunków narciarskich! Wierzę, że będzie to najlepszy sezon w historii Szczyrku, podczas którego narciarze i snowboardziści będą mogli bezpiecznie cieszyć się górską wolnością i przestrzenią podczas szusów po prawie 40 km tras narciarskich!" - mówi Michał Słowioczek Dyrektor Marketingu i Sprzedaży oraz Rzecznik Prasowy Szczyrk Mountain Resort.

Zobacz także:

Od kilku dni aura w Szczyrku jest iście zimowa ze sporym mrozem w partiach powyżej 1000 metrów, co wykorzystujemy na intensywne naśnieżanie tras, głównie w wyższych partiach ośrodka, gdzie termika pozwala na najbardziej wydajną pracę armatek śnieżnych. Warto przypomnieć, że największy ośrodek narciarski w Polsce rozpoczął naśnieżanie 25 listopada i wykorzystuje maksymalnie wszystkie możliwości termiczne do przygotowania tras na pełny start sezonu. W tym roku pomogły nam również opady śniegu naturalnego, co zdecydowanie ułatwiło przygotowanie tras i dodatkowo dodało naszemu ośrodkowi klimatu prawdziwej krainy śniegu! Myślę, że do 17 grudnia uda nam się dośnieżyć kolejne trasy do Soliska i pod Gondolę - dodaje Michał Słowioczek.

Dlatego już w sobotę 11 grudnia zaczynamy sezon zimowy.

Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!
Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!

Na start dla miłośników białego szaleństwa czynne będą najbardziej widokowe trasy w Szczyrku, czyli trasa numer 3b z kanapą B5 na Zbójnicką Kopę oraz trasa numer 2 z orczykiem na Małe Skrzyczne. Godnola A1 funkcjonować będzie tylko w celach transportowych.

Na wysokości 1000 m n.p.m. czeka na Was perła wśród beskidzkich restauracji KUFLONKA. Przestronne wnętrza, które łączą nowoczesność z góralską tradycją, okraszone panoramicznymi widokami na beskidzkie szczyty powodują, że miejsce to długo pozostaje w pamięci. Smaczna kuchnia czy aromatyczna kawa powodują, że jest to obowiązkowy przystanek podczas szusów po trasach resortu. Nasz klimatyczny Hotel Gronie SKI&BIKE, który mieści 150 m od Gondoli przygotował dla odwiedzających Szczyrk ofertę FREESKI na start sezonu na wzór ośrodków alpejskich. Do Świąt Bożego Narodzenia amatorzy białego szaleństwa otrzymają do noclegu darmowe karnety do ośrodka Szczyrk Mountain Resort - mówi Dyrektor Gastronomii SMR i Hotelu Gronie Katarzyna Przybyła.

Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!
Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!

W nowym sezonie Szczyrk Mountain Resort zafunduje mnóstwo frajdy rodzinom z dziećmi, na które czeka Akademia Misia Maxa w nowej odsłonie - czyli grupowe lekcje jazdy na nartach dla dzieci (weekendowe i 5-dniowe), a w czasie ferii zimowych także Sportowa Akademia Misia Maxa, w której starsze dzieci będą mogły doskonalić swoją technikę jazdy na nartach, w tym jazdę na tyczkach. Ofertę ośrodka uzupełni nowy projekt K2 Skituring Academy. "Jeśli chcesz poczuć wolność w górach, zdobywać szczyty o własnych siłach i napawać się przy tym pięknymi widokami ośnieżonych beskidzkich zboczy i lasów to "skitury" są właśnie dla Ciebie. W naszej nowopowstałej K2 Skituring Academy nauczymy Cię wszystkiego co powinieneś wiedzieć o tej formie narciarstwa. Przeszkolimy Cię z zakresu sprzętu i techniki poruszania się na nim w różnym terenie. Na szkoleniach dowiesz się także jak używać lawinowego zestawu ABC oraz jak unikać lawin, gdy będziesz już chciał zdobywać góry wyższe niż Beskidy. W naszej akademii wychodzimy bowiem z założenia, że szczyty okalające Szczyrk mogą być doskonałym wstępem do działania w wysokich górach". - podsumowuje Manager działu Szczyrk Motion Rafał Michalik

Warto podkreślić również, że ośrodek planuje wiele ciekawych eventów dla wszystkich fanów białego szaleństwa w tym znane i lubiane przez narciarzy SZUSY SYLWESTROWE!

Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk Mountain Resort - zaczynamy sezon zimowy!

Nowością w nadchodzącym sezonie będzie również powrót do Szczyrku bezpłatnych skibusów. Grzegorz Przybyła (Dyrektor Szczyrk Mountain Resort): "Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych."

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #szczyrk

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com