skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Szczyrk trasa rowerowa Hip Hopa Air otwarta

2019.10.01
Kliknij, aby powiększyć.
W Szczyrku otwarto dzisiaj nową trasę rowerową Hip Hopa Air. Trasa jest drugą, górną częścią, otwartej w lecie Hip Hopy Flow. Wytyczona ze szczytu Zbójnickiej Kopy 1205 m n.p.m. trasa, oznaczona została numerem 1. Składa się z dwóch sekcji. Zaczyna się tuż obok górnej stacji 6-os. kolei krzesełkowej, by po 2300 m pozwolić na dotarcie do Hali Skrzyczeńskiej, gdzie przejeżdżamy ostatnie metry tuż obok wjazdu na Hip Hopę Flow. Średnie nachylenie to 8,4%, czyli większe niż w przypadku dolnego odcinka, a spadek jaki pokonamy na rowerze to 193 m.

Zobacz także:

Nawierzchnia oznaczonej kolorem niebieskim Hip Hopa Air jest utwardzona i równa. Po początkowych "spokojnych" metrach przygotowano wiele ciekawych przeszkód wkomponowanych w ukształtowanie terenu. Na trasie czekają na nas dynamiczne wiraże, podkręcone bandy, hopki oraz spore stoliki, na których loty mogą sięgać 9m.

Nowo otwarty odcinek jest, moim zdaniem, trudniejszy od części zaczynającej się z Hali Skrzyczeńskiej. Posiada większe nachylenie, miejscami można dobrze się rozpędzić, aby po chwili wpaść na bardzo podkręconą sekcję wijące się między drzewami. Do tego dochodzą urozmaicone skoki.

Szczyrk trasa rowerowa Hip Hopa Air otwarta
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk trasa rowerowa Hip Hopa Air otwarta

Szczyrk trasa rowerowa Hip Hopa Air otwarta
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk trasa rowerowa Hip Hopa Air otwarta

Dzięki otwarciu nowego odcinka cały przejazd Hip Hopa wymaga skupienia przez 7 900 m. Razem z otwartą w lecie trasą Otik w Szczyrk Mountain Resort do dyspozycji rowerzystów jest już prawie 11 km tras zjazdowych. W przyszły roku powstanie górny odcinek Otika. Wtedy łączna długość rowerowych zjazdów zamknie się w sumie 13 km.

Do końca sezonu całodzienny karnet uprawniający do wyjazdu gondolą z Parkingu u Kowalskiego na Halę Skrzyczeńską, a następnie 6-os. kanapą na Zbójnicką Kopę kosztuje 59 zł. Jednak, gdy zdecydujemy się na zakup przez stronę gopass.pl zapłacimy 54 zł.

jc/skionline.pl

Najlepsze noclegi w najlepszych cenach
Booking.com

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #rowery #szczyrk #szczyrkowski #hip hopa #zbójnicka kopa

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com