skionline.pl stacje Szwajcaria Gryzonia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Laax

Tereny narciarskie wokół miejscowości Laax wchodzą w skład większego kompleksu noszącego nazwę Alpenarena. To największy w całym kantonie Gryzonii połączony ośrodek sportów zimowych, słynący z doskonałych warunków śniegowych.

Alpenarenę tworzą - oprócz Laax - tereny narciarskie wokół miejscowości Flims i Falera. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do Wielkanocy; nieco dłużej jeździć można na trasach lodowca Vorab, gdzie sezon trwa mniej więcej od października do końca kwietnia. Teren na lodowcu (2 570 - 3 018 m n.p.m.) nie należy do największych - tworzą go zaledwie dwie trasy (niebieska i czerwona) i dwa orczyki (łącznie 1,5 km długości). Czarnymi trasami można zjechać stąd do Alp Ruschein (1 774 m n.p.m.), a zjazd pozatrasowy prowadzi do Fuorcla (2 118 m n.p.m.).

Alpenarena jest miejscem, gdzie chętnie przyjeżdżają - zarówno w zimie, jak i latem - młodzi ludzie. W miesiącach zimowych jest to bowiem prawdziwe zagłębie zimowych sportów, natomiast latem - Alpenarena przeistacza się w raj dla miłośników jazdy na rowerach górskich.

Głównym punktem wypadowym na trasy Alpenareny jest miejscowość Laax, a ściślej Laax-Murschetg - osada składająca się w większości z hoteli i domów wypoczynkowych.
Dobre tereny dla początkujących i rodzin z dziećmi znajdują się na południowo-zachodnich stokach Crap Sogn Gion. Bardziej strome i wymagające trasy biegną na przeciwległych zboczach.
Alpenarena to świetny wybór dla miłośników jazdy na snowboardzie i fanów freeride’u; jest tutaj sporo atrakcyjnych zjazdów pozatrasowych.

Narciarzom biegowym rejon ten oferuje przeszło 40 km tras. W górnych partiach, tam, gdzie warunki śniegowe są najlepsze, przebiega niestety niewiele tras. Rekompensatę stanowią za to wspaniałe krajobrazy - trasy biegną malowniczo wśród pagórków, zamarzniętych jezior i lasów. Niezwykły urok ma wąwóz Ruinaulta, nazywany nawet Wielkim Kanionem Szwajcarii.

Oferta atrakcji pozanarciarskich, jakie region ten oferuje turystom, jest niezwykle szeroka. Wybierać można spośród wielu form aktywnego wypoczynku, rozmaitych imprez i rozrywek. Wiele z nich przygotowanych jest specjalnie z myślą o najmłodszych.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
5 8 9 8 3 tak
Długość tras zjazdowych:188 km
- trasy łatwe88 km
- trasy średnie81 km
- trasy trudne19 km
Długość tras biegowych:46 km
Wysokość: 1000 - 3000 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.12.01 do 2024.04.14
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Laax
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnejazda konna:dostępne
tenis:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Laax
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Weisse Arena Gruppe
Adres:Casa Prima CH-7032 Laax
Telefon: +41 (0)81 927 70 08
WWW:www.laax.com
Laax
Booking.com