skionline.pl stacje Szwajcaria Gryzonia wyślij link znajomemu dodaj opinię

St. Moritz/Engadyna

St. Moritz to jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów narciarskich Szwajcarii - położony w sercu Engadyny, w południowej Szwajcarii, u stóp najwyższego szczytu Alp Wschodnich - Piz Bernina (4 049 m n.p.m.), jedynego w tej części Alp czterotysięcznika.

Rozległy rejon narciarski St. Moritz/Engadyna oferuje narciarzom 350 km tras obsługiwanych przez 57 wyciągów. Aż 70 km tras posiada systemy sztucznego naśnieżania. Najbardziej znane trasy prowadzą ze szczytu Corvatsch (3 451 m.n.p.m.) i poniżej - z Piz Nair (3 050 m n.p.m.).
Tereny narciarskie w tych stronach najlepiej spełnią oczekiwania narciarzy średnio zaawansowanych i początkujących. Najbardziej wymagający alpejczycy znajdą tu przeszło 35 km tras o dużym stopniu trudności. Najdłuższa trasa regionu ma długość ponad 10 km, największa różnica wzniesień przekracza 1500 m. Tutaj też znajduje się najdłuższy oświetlony stok w Alpach szwajcarskich (ponad 4 km dł.)
Tereny narciarskie wokół St. Moritz oferują również możliwość jazdy na dwóch lodowcach. Tutejsza infrastruktura narciarska należy do dobrze rozbudowanych.

Oprócz narciarstwa zjazdowego region Engandyny nadaje się wspaniale do uprawiania biegów narciarskich. Imprezą o ustalonej międzynarodowej renomie jest bieg maratoński Engadyny, w którym udział bierze rokrocznie ponad 10 000 zawodników.

Do narciarskich atrakcji dodać należy liczne i wyrafinowane rozrywki apres-ski. Atrakcje po nartach to jedna ze specjalności tego regionu. Wolny czas można spędzić na przeróżne sposoby - począwszy od kasyna, na zimowym golfie i lotach balonem skończywszy.
Zimą organizowane są tutaj także wyścigi konne, zawody psich zaprzęgów na zamarzniętym jeziorze, turnieje polo, krykieta i curlingu oraz skoki narciarskie. Atrakcję stanowi również doroczny festiwal muzyki klasycznej Snow & Symphony.
St. Moritz posiada znakomitą infrastrukturę hotelową i restauracyjną - ceny jednak należą do najwyższych w całym kraju.
Jeśli wziąć to wszystko pod uwagę, przestaje dziwić slogan reklamowy St. Moritz - "Top of the World". Nic też dziwnego, że miejscowość ta aż dwukrotnie w swojej historii była gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich (w 1928 i w 1948 roku).

Miasteczko St. Moritz - wytworne, eleganckie, ekskluzywne, z kosmopolityczną atmosferą - należy z całą pewnością do najsłynniejszych kurortów na całym świecie. Położone na wysokości 1 856 m n.p.m. pośród jezior Górnej Engadyny posiada wyjątkowy klimat, który zwykło się już określać jako "szampański". Słońce świeci tu przeciętnie przez 320 dni w roku i wynik ten jest rekordem na skalę całej Szwajcarii.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
27 19 1 7 3 tak
Długość tras zjazdowych:350 km
- trasy łatwe70 km
- trasy średnie245 km
- trasy trudne35 km
Długość tras biegowych:188 km
Wysokość: 1716 - 3303 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.10.21 do 2024.05.05
Wyciągi czynne od 08:00 do 17:00
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnejazda konna:dostępne
tenis:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
kasyno:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim St. Moritz/Engadyna
Booking.com
Kontakt
Adres:Kur- und Verkehrsverein St. Moritz Via Maistra 12 7500 St. Moritz Sz
Telefon:+41 (0)81 837 33 33
Fax:+41 (0)81 837 33 77
WWW:www.stmoritz.ch
Booking.com