skionline.pl stacje Szwajcaria Wyżyna Bernenska wyślij link znajomemu dodaj opinię

First
Grindelwald

Niewielka miejscowość Grindelwald jest główną częścią Jungfrau Top Ski Region, w skład którego wchodzą również - słynne z rozgrywanych tu zawodów alpejskiego Pucharu Świata - Wengen oraz Murren, położone u stóp Schilthornu.
Jungfrau Top Ski Region to w sumie ponad 200 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów sportów zimowych w całych Alpach. Na zimowy wypoczynek (niekoniecznie narciarski) przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, co nadaje temu miejscu niezwykle kosmopolityczną atmosferę.

W bezpośrednim sąsiedztwie Grindelwaldu narciarze mają do dyspozycji dwa ośrodki narciarskie. Na wschodzie, pomiędzy masywem Grosse Scheidegg i Oberjoch, leży mekka carvingowców i snowboardzistów, ośrodek First. Po przeciwnej stronie miasteczka szusować można na stokach Kleine-Sheidegg i Mannlichen.

Na tereny narciarskie ośrodka First wyjeżdża 8-osobowa gondola, której dolna stacja zlokalizowana jest nieopodal centrum Grindelwaldu, na wysokości 1 050 m n.p.m. Do ostatniej stacji (2 168 m n.p.m.) dojechać można bez konieczności wysiadania z wagonika, mijając po drodze przystanki Bort (1 570 m n.p.m.) i Schreckfeld (1 955 m n.p.m.). Trasy narciarskie (50 km) należą tutaj w większości do łatwych i średnio trudnych.

Drugi pobliski teren narciarski - Kleine Sheidegg/Mannlichen jest bardziej rozległy (110 km tras) i urozmaicony. Z Grindelwaldu można się tutaj dostać kolejką szynową lub kolejką linową, której górna stacja znajduje się na wysokości 2 230 m n.p.m. Czekają tutaj na narciarzy zjazdy o każdym stopniu trudności.

Jedną ze znanych atrakcji Grindelwaldu jest kursująca od 1912 r. kolejka szynowa z najwyżej w Europie zlokalizowaną górną stacją - na przełęczy Jungfraujoch (3 454 m n.p.m.). 7-kilometrowy odcinek trasy prowadzi wykutym w skale tunelem, mającym chronić wagony kolejki przed lawinami. Tuz obok górnej stacji kolejki zlokalizowana jest restauracja "Top of the Europe", Pałac Lodowy, czyli galeria rzeźb w lodzie i kilka tarasów widokowych.

Niedaleko jest stąd już do kolejnej dużej atrakcji turystycznej - dobrze znanej miłośnikom filmów z Jamesem Bondem restauracji obrotowej Piz Gloria, usytuowanej na szczycie Schilthornu (2 971 m n.p.m.). Poniżej rozciągają się tereny narciarskie przynależne do Murren.

Narciarze biegowi przyjeżdżający do Grindelwaldu mają tutaj do dyspozycji około 20 km tras.
Dużą atrakcją turystyczną w rejonie First-Bort-Bussalp u stóp Faulhornu jest trasa widokowa Bort-Bussalp, z której roztacza się wspaniała panorama czterotysięczników leżących po przeciwległej stronie doliny. Okolicę tę chętnie odwiedzają również saneczkarze. Ze szczytu Faulhornu w dolinę prowadzi jeden z najdłuższych w Europie torów saneczkowych o długości 15 km - Big Pintenfritz.

Top Ski Region, do którego należy Grindelwald, co sezon jest miejscem rozgrywania licznych, często bardzo prestiżowych, imprez sportowych. Odbywają się tu m.in. zawody zaliczane do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata.
Generalnie jest to rejon, gdzie nudzić nie będzie się nawet ten, dla kogo narty nie stanowią głównej treści zimowego urlopu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 2 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:50 km
- trasy łatwe15 km
- trasy średnie30 km
- trasy trudne5 km
Wysokość: 1034 - 2970 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2014.11.15 do 2015.04.06
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Adres:Grindelwald Tourismus CH-3818 Grindelwald
Telefon:+41 33 854 12 12
Fax:+41 33 854 12 10
WWW:www.grindelwald.ch
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019