skionline.pl stacje Szwajcaria Wyżyna Bernenska wyślij link znajomemu dodaj opinię

Gstaad Super SKI Region

Sześć sektorów narciarskich tworzy Skiregion Gstaad, na trasach którego dosłownie każdy narciarz - bez względu na umiejętności i narciarskie preferencje - znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jest to bardzo rozległy kompleks narciarski, geograficznie obejmujący swoim zasięgiem Saanenland (na terenie którego leży serce regionu - modne miasteczko Gstaad), część Obersimmentalu z dużo spokojniejszymi i nie mniej urokliwymi miejscowościami St.Stephan i Zwisimmen, oraz dolinę d’Enhaut.

Kompleks narciarski wokół Gstaad, mimo, że tak rozległy i wyposażony w nowoczesną sieć kolejek i wyciągów, nie tworzy jednak jednej narciarskiej karuzeli. Te niedogodności łagodzi dobrze rozwinięta sieć połączeń skibusowych i kolejowych.

Tereny narciarskie w bezpośrednim sąsiedztwie Gstaad znajdują się na Eggli, Wispile i Wasserngrat. O ile trasy na Eggli i Wispile to teren "rodzinny", który spełni najlepiej oczekiwania osób o średnich umiejętnościach, o tyle Wasserngrat to już wyzwanie dla bardziej ambitnych narciarzy z większym doświadczeniem.
Narciarzy w te strony przyciąga również teren narciarski na pobliskim lodowcu Les Diablerets, z którego do doliny prowadzi długa, 14-kilometrowa, przeznaczona dla wytrawnych narciarzy trasa. Dodać należy, że trasy na lodowcu otwarte są w zasadzie przez okrągły rok.

Oferta, jaką Gstaad ma do zaproponowania narciarzom biegowym, wykracza znacznie poza "standard", jakim dysponuje większość alpejskich ośrodków. Biegacze mogą korzystać w sumie ze 120 km tras, z których olbrzymia część przebiega w niezwykle malowniczej, górskiej scenerii. Są tutaj również specjalne trasy do biegania z psem. Szlaki o zróżnicowanym poziomie trudności przebiegają tak w dolinach, jak i na znacznych wysokościach. Przygotowuje się trasy do kroku łyżwowego.

Ilość pozanarciarskich propozycji, jakie Skiregion Gstaad ma do zaoferowania swoim gościom jest naprawdę imponująca. Szerokie możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportowych, ogromny wybór rozrywek, ale także poważne imprezy kulturalne - wszystko to czeka na turystów, którzy zdecydują się właśnie tutaj spędzić swój zimowy urlop.

Gstaad należy do najbardziej renomowanych szwajcarskich stacji narciarskich. Zimą można spotkać tu postaci z pierwszych stron gazet, sławnych i bogatych. Niestety ta renoma znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach.
Samo miasteczko, mimo, że od dawna jest popularnym i uczęszczanym kurortem turystycznym, zachowało swój tradycyjny charakter zabudowy. Dzięki wprowadzeniu zakazu ruchu kołowego w centrum miejscowości spacer po uliczkach Gstaad stanowi prawdziwą przyjemność.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
36 17 12 4 tak
Długość tras zjazdowych:250 km
- trasy łatwe120 km
- trasy średnie90 km
- trasy trudne40 km
Długość tras biegowych:120 km
Wysokość: 1100 - 3000 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Gstaad Super SKI Region
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
heli-skiing:dostępnehalfpipe:dostępne
bordercross:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
jazda konna:dostępnetenis:dostępne
squash:dostępnekino:dostępne
kasyno:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Gstaad Super SKI Region
Booking.com
Kontakt
Adres:Gstaad Saanenland Tourismus CH-3780 Gstaad
Telefon:+41 33 748 81 81
Fax:+41 33 748 81 83
WWW:www.skigstaad.ch
Zobacz
Tanie rodzinne narty w...  Szwajcarii
Freeride’owy weekend na Les Diablerets
Booking.com