skionline.pl stacje Szwajcaria Wyżyna Bernenska wyślij link znajomemu dodaj opinię

Schilthorn
Mürren

Tereny narciarskie wokół Murren stanowią część jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów sportów zimowych w całych Alpach, jakim jest Jungfrau Top Ski Region. Należą do niego jeszcze dwie inne miejscowości - znane z rozgrywanych tu zawodów alpejskiego Pucharu Świata - Wengen oraz bardziej zaciszny Grindelwald.
Jungfrau Top Ski Region to w sumie ponad 200 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Na zimowy wypoczynek (niekoniecznie narciarski) przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, co nadaje temu miejscu niezwykle kosmopolityczną atmosferę.

Teren narciarski Murren to przede wszystkim trasy na zboczach Schilthornu (2 971 m n.p.m.), na którego szczycie zlokalizowana jest znana doskonale miłośnikom filmów z Jamesem Bondem obrotowa restauracja Piz Gloria ("W służbie Jej Królewskiej Mości").

Zjazd z wierzchołka tej góry (przynajmniej w szczytowych partiach) stanowi prawdziwe narciarskie wyzwanie. Mniej wprawni narciarze powinni raczej wystartować z położonego niżej, na wysokości 1 912 m n.p.m., Allmendhubel, gdzie zbocza robią się już znacznie łagodniejsze.
W sumie teren narciarski w bezpośrednim sąsiedztwie Murren liczy nieco ponad 50 km tras, z czego zdecydowaną większość stanowią te o średnim stopniu trudności.

Narciarze biegowi przyjeżdżający do Murren mają tutaj do dyspozycji kilkanaście kilometrów tras. Doskonałe warunki śniegowe panują na dnie zacienionej doliny Lauterbrunnen. Wysokogórska trasa wytyczana jest na Allmendhubel.

Miejscowość Murren, w przeciwieństwie do renomowanego kurortu Wengen, posiada spokojną i bezpretensjonalną atmosferę. W wiosce udało się zachować tradycyjny charakter zabudowy i - co ważne - prawie całkowicie wyeliminować ruch samochodowy.

Top Ski Region, do którego należy Murren, co sezon jest miejscem rozgrywania licznych, często bardzo prestiżowych, imprez sportowych. Odbywają się tu m.in. zawody zaliczane do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata.
Generalnie jest to rejon, gdzie nudzić nie będzie się nawet ten, dla kogo narty nie stanowią głównej treści zimowego urlopu.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 4 2 3 tak
Długość tras zjazdowych:53 km
- trasy łatwe15 km
- trasy średnie33 km
- trasy trudne5 km
Długość tras biegowych:14 km
Wysokość: 1650 - 2970 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.11.04 do 2024.05.12
Mapa tras narciarskich
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnetenis:dostępne
squash:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Schilthorn
Booking.com
Kontakt
Adres:Tourist Information Mürren CH-3825 Murren
Telefon:033 856 86 86
Fax:033 856 86 96
WWW:www.muerren.ch
Mürren Schilthorn
Booking.com