skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Tatry Super Ski już jest!

2018.11.15
Tatry Super Ski już jest!
Kliknij, aby powiększyć.
Tatry Super Ski już jest!
Takie wiadomości zawsze są mile widziane - zapowiadane kilka dni temu powstanie wspólnego karnetu dla 14 podtatrzańskich stacji narciarskich stało się faktem. Z okazji podpisania porozumienia pomiędzy dwoma kluczowymi spółkami uczestniczącymi w projekcie - TatrySki i GóralSkipass - odbyła się w czwartek, 15 listopada, konferencja prasowa, na której obecni byli przedstawiciele wszystkich ośrodków wchodzących w skład nowego karnetu. Przedstawiono nie tylko genezę, ale i główne założenia na przyszłość nowego produktu.
O Podhalu i jego znaczeniu dla rozwoju polskiego narciarstwa można by pisać w nieskończoność. Zarówno pozytywnie, jak i krytycznie. W ostatnich latach, trzeba przyznać jednak, że dominuje raczej pozytywna aura wokół rozmów o narciarskiej przyszłości regionu. W ten ton wpisuje się także informacja o powstaniu Tatry Super Ski, które jest w tej chwili największym regionalnym produktem tego typu w Polsce i jednym z większych w naszej części Europy. Pozytywny ton w tej informacji dominuje głównie z dwóch powodów. Po pierwsze - jest to znakomita informacja dla narciarzy przyjeżdżających pod Tatry. Po drugie - jest to wyraźny sygnał, że na coraz bardziej konkurencyjnym rynku narciarskim, polskie stacje potrafią się zjednoczyć i porozumieć.


Jeśli chodzi o korzyści, jakie daje wspólny karnet klientowi - nie trzeba się dużo rozpisywać - są one dość oczywiste. Wymieńmy tylko najważniejsze - narciarze będą mogli mieć wybór, zwłaszcza Ci co przyjeżdżają pod tatry na kilka dni, wspólny karnet to oszczędność, zarówno finansowa, jak i czasowa, znacznie poszerzy się różnorodność oferty, a być może także wpłynie to na lepsze rozłożenie ruchu narciarskiego pomiędzy poszczególnymi ośrodkami, a tym samym zmniejszą się kolejki do wyciągów (ale tego pewnym być niestety nie można…).

Tatry Super Ski już jest!
Tatry Super Ski już jest!

Z punktu widzenia samych ośrodków też zaleźć można korzyści. Zdecydowanie łatwiej promować swoją ofertę w oparciu o produkt regionalny, niż tylko pod szyldem swoich własnych, najczęściej niewielkich ośrodków. Większe stacje z pewnością nie ucierpią na połączeniu kilkunastu stacji pod jedną marką, mniejsze - mogą na tym skorzystać. Narciarze bowiem, mając dzięki wspólnemu karnetowi taką możliwość, częściej zajrzą - choćby z ciekawości - do położonych na uboczu, bardziej kameralnych stacji.

Karnet Tatry Super Ski jest pod pewnymi względami bardzo wyjątkowy. Po pierwsze - nigdzie jeszcze w naszym kraju nie "dogadało się" ze sobą aż 14 ośrodków. Paradoksalnie - dzieje się to na Podhalu, o którym mówi się, że gdzie jak gdzie, ale tutaj to na pewno nie da się niczego zrobić wspólnie. No i co? Nie da się ukryć, że pewien mit upadł. Oczywiście, stało się to możliwe dzięki wcześniejszym działaniom - od 2013 roku mieliśmy na rynku karnet TatrySki, łączący początkowo 8 ośrodków, a od 2016 roku mogliśmy tez korzystać z Góral Skipass, w skład którego wchodziły cztery ośrodki z zachodniej części Podhala. Tatry Super Ski to w praktyce "połączenie sił" obu tych karnetów.

Pod względem liczb projekt wygląda naprawdę okazale - 14 ośrodków narciarskich (pełną listę ośrodków można zobaczyć tutaj), 24 koleje linowe (w tym 1 gondola - w SkiBachledova), 36 orczyków, 13 wyciągów taśmowych dla najmłodszych. Ponad 90 tras o łącznej długości 45 km. Ze znaczących ośrodków narciarskich na Podhalu, do karnetu na razie nie dołączył Rusiń-Ski i Małe Ciche, choć głównym problem jest tutaj nie brak chęci, ale brak kompatybilności w systemach obsługujących karnety (Tatry Super Ski pracują na systemie SkiData).

Tatry Super Ski już jest!
Tatry Super Ski już jest!

Ale jak mówią główni odpowiedzialni za zakończone sukcesem porozumienie - projekt jest cały czas otwarty. - Jako Tatry Super Ski jesteśmy otwarci na współprace z innymi ośrodkami narciarskimi - mówi Roman Krupa, Prezes Zarządu spółki Góral Skipass. - Zapraszamy do współpracy inne stacje, zapraszamy - i liczymy bardzo - na współpracę z samorządami, bez których nie wyobrażamy sobie poprawnego funkcjonowania naszego projektu. Poprawnego - to znacz takiego jak sobie wymarzyliśmy. Nie ukrywam, że naszym celem jest opracowanie naprawdę dobrej oferty, która rozwijać będzie cały region - dodaje Krupa.

Czyżby więc już nie długo będziemy mogli skorzystać nie tylko z jednego karnetu na wszystkie ośrodki, ale też i z pozostałych dobrodziejstw szeroko pojętej infrastruktury? Takiej jak na przykład skibusy, pozwalające posiadaczom karnetu przemieszczanie się pomiędzy stacjami. No cóż, zobaczymy… Nie mamy jednak wątpliwości, że narciarze już są zwycięzcami powstania Tatry Super Ski.


- Stacje, które do tej pory konkurowały, tworzą teraz jedną wielką grupę - mówi Adam Marduła, Prezes TatrySki. - Konkurowanie na pewnej płaszczyźnie nadal pozostaje aktualne, tylko teraz będzie się to odbywać w najlepszy możliwy dla klienta sposób - lepsza infrastruktura, więcej tras, lepiej przygotowanych. To wszystko, co związane jest z narciarstwem musi być na wyższym poziomie. I taki mamy plan - z uśmiechem kończy Marduła.

Cóż, oby plany przerodziły się w fakty, i to jak najszybciej! Ze swojej strony Ne możemy się już doczekać momentu, kiedy będziemy mogli przetestować Tatry Super Ski w nadchodzącym sezonie! Czego życzymy również i naszym czytelnikom…

pk/jc/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #tatry super ski #skipass #narty #tatry #podhale #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020