skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

To już 40 lat SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental!

2017.12.15
To już 40 lat SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental!
Kliknij, aby powiększyć.
To już 40 lat SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental!
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental to obecnie narciarska potęga - 284 km tras, 90 wyciągów oraz nowoczesne systemy, wykorzystywane podczas przygotowywania stoków. Przez czterdzieści lat współpracy poszczególnych ośrodków w rozwój regionu zainwestowano ponad pół miliarda euro. Początki były jednak dosyć skromne.

Zobacz także:

Kto by pomyślał - wiodący austriacki region narciarski SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental świętuje właśnie 40-lecie swojego istnienia. Wszystko zaczęło się w 1977 roku, kiedy to sześć tyrolskich miejscowości pomiędzy Brixental i Wilder Kaiser postanowiło połączyć siły i stworzyć wspólne tereny narciarskie. Od tamtej pory w rozwój regionu zainwestowano ponad pół miliarda euro. Wszyscy zgodnie podkreślają - ścisła współpraca obecnie dziewięciu ośrodków odniosła niebywały sukces. Dzisiaj SkiWelt uchodzi za jeden z najlepszych regionów narciarskich nie tylko w Austrii, ale i w całych Alpach.


Trochę historii


Jak to często bywa, początki wcale nie należały do najłatwiejszych. Jeszcze w latach czterdziestych mało kto łączył obszary wokół Hohe Salve, Zinsberg, Hartkaser czy Astberg z narciarstwem. Pierwszy wyciąg wybudowano w Brixental w roku 1947, wkrótce w Hopfgarten stanęła również najdłuższa kolej krzesełkowa Europy - liczyła sobie wówczas 2830 metrów. Rok później w Westendorf pojawił się największy wyciąg w Austrii, z którego w sezonie 1948/1949 skorzystało blisko 22.300 osób. W następnych latach region dynamicznie się rozwijał, warto wspomnieć choćby o najdłuższej na świecie kolei linowo-terenowej w Ellmau (1770 metrów), czy też pierwszej w Europie 8-osobowej kanapie w Söll (1988). Pierwszy wspólny skipass wprowadzono w sezonie 1973/1974.


Najbardziej ekologiczny region narciarski roku


Podczas rozdania nagród "World Snow Awards 2017" w Londynie uznano SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental za najbardziej ekologiczny region narciarski roku. Duże znaczenie miało z pewnością wykorzystywanie na coraz większą skalę energii słonecznej. Dla przykładu, wyciąg "Sonnenlift" w Brixen zasilany jest w 100% promieniami słonecznymi. Solary zastosowano również przy wyciągach "Jochlift" (Brixen) i "Brandstadel" (Scheffau). Dzięki nowemu systemowi pomiaru grubości pokrywy śnieżnej, który zainstalowano w 65 ratrakach, przygotowywanie stoków stało się teraz zdecydowanie bardziej wydajne.

SkiWelt w liczbach


SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental to jeden z największych regionów narciarskich na świecie. Tereny podlegające pod dziewięć miejscowości (Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll i Westendorf) oferują 284 kilometry doskonale przygotowanych tras oraz 90 nowoczesnych kolei linowych i wyciągów. Wśród dodatkowych atrakcji należy wspomnieć o czterech funparkach i trzech oświetlonych torach saneczkowych, warto również w ciągu dnia zrobić sobie przerwę i posilić się w jednym z 77 lokali gastronomicznych na stoku.


Zobacz aktualne ceny skipassów w SkiWelt

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #skiwelt #tyrol #alpy #wilder kaiser #brixental

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021