skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Topowe zawody biegowe tego lata w Południowym Tyrolu

2022.06.21
Topowe zawody biegowe tego lata w Południowym Tyrolu
Kliknij, aby powiększyć.
Topowe zawody biegowe tego lata w Południowym Tyrolu
Dla niektórych włoski Południowy Tyrol i Dolomity to destynacja narciarska, dla innych miejsce na letni urlop pełen różnych aktywności, pięknych widoków i wyśmienitego jedzenia. Ale jest też grupa osób, która wybiera się konkretny sport: bieganie. Oprócz różnorodnych ścieżek górskich, w które można się zapuścić samemu, w regionie odbywają się liczne zawody i wydarzenia, które usatysfakcjonują zarówno amatorów lekkich tras wśród pięknych górskich szczytów, jak i bardziej "hardkorowych" opcji. Bo na pewno są chętni na np. 119 km po górzystych terenach z licznymi przewyższeniami, prawda? Patrząc na rosnącą co rok rocznie liczbę uczestników, to nie mamy co do tego wątpliwości! Poniżej lista najważniejszych zawodów biegowych na północy Włoch.

Südtirol Ultra Skyrace


Biegaczy spragnionych ekstremalnych wrażeń nie może zabraknąć w wakacje w Bolzano. W ostatni weekend sierpnia odbędzie się tam kolejna edycja Südtirol Ultra Skyrace, najdłuższego i najtrudniejszego biegu górskiego w Południowym Tyrolu. Uczestnicy głównego biegu mają do pokonania 119 kilometrów trasy górskiej. Organizatorzy oferują także krótsze trasy dla mniej ekstremalnych biegaczy: 63 km, 45 km oraz 27 km.

www.suedtirol-ultraskyrace.it/en.html

Stelvio Marathon


Drugi najwyższy bieg górski w Europie odbywa się w Południowym Tyrolu - w ty, roku 27 lipca. W trakcie maratonu Stelvio uczestnicy muszą pokonać 21 kilometrów górskich tras, by przekroczyć metę na szczycie sławnej przełęczy Stelvio, która znajduje się na wysokości 2 758 m n.p.m.! Nagroda za wysiłek jest równie spektakularna - uczestnicy będą mogli nasycić oczy przepięknym widokiem wokół masywu Ortler!

www.stelviomarathon.it

Brixen Marathon


Brixen Marathon to jedno z najważniejszych wydarzeń dla biegaczy w Południowym Tyrolu, odbywające się w pierwszych dniach lipca. Do wyboru jest aż pięć tras i poziomów trudności: 4,2-kilometrowy Brixen Women Run, który połączony jest ze zbiórką charytatywną; malowniczy Villnöss Dolomiten Run (22 km), czyli bieg w tle, zapierającej dech w piersiach, sławnej doliny Villnöss/Val di Funes; Dolomites Ladinia Trail (29 km), w trakcie którego uczestnicy pokonają przepiękną dolinę Val Badia; Brixen Dolomiten Marathon, 45-kilometrowy bieg przez Dolomity oraz Dolomites Ultra Trail, wyścig zespołowy, w którym do pokonania jest trasa licząca 84 kilometrów.

www.brixenmarathon.com/en/

Brixen Marathon
Brixen Marathon

Drei Zinnen Alpine Run


Sport. Emocje. Natura. To hasła przewodnie jednego z najpiękniejszych biegów alpejskich - Drei Zinnen Alpine Run, który w tym roku (10 września) będzie obchodził swoją 25. rocznicę. Uczestnicy, którzy pokonają 17-kilometrowy dystans, są nagradzani zapierającym dech w piersiach widokiem trzech majestatycznych szczytów Three Peaks królujących nad horyzontem.

www.dreizinnenlauf.com/en/

Alpe di Siusi Half Marathon


3 lipca odbędzie się 9. edycja Alpe di Siusi Half Marathon, biegu przez jedno z największych górskich pastwisk Europy. Ten malowniczy wyścig zaczyna się i kończy w miejscowości Compaccio, a 700 uczestników ma do pokonania 21 kilometrów trasy przez przepiękne Dolomity.

running.seiseralm.it/en/half-marathon.html

Skymarathon Rosengarten Schlern


Długi, ciężki, fantastyczny - tak o Rosengarten Shlern Marathon mówią jego organizatorzy. Ten wyścig odbywa się wokół gór Cantinaccio. Bieg zaczyna się i kończy w Tiers a uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras, o długości 36 lub 45 kilometrów. Uczestniczyć może każdy, kto czuje się na siłach! Zbiórka 9 lipca 2022 r.!

www.skymarathontiers.it/it.html

Resia’s Lake Race


Resia to największe Jezioro Południowego Tyrolu. Okalają je jedne najbardziej malowniczych szlaków rowerowych i górskich regionu. I to właśnie tutaj 16 lipca odbędzie się Resia’s Lake Race, bieg 15,3-kilometrową trasą wytyczoną wokół jeziora. Od północy rozpościera się malowniczy widok na Alpy Szwajcarii i Austrii, zaś patrząc na południe można podziwiać majestatyczne góry Ortlers i Gran Zebru. Bieg wokół jeziora Resia nie bez powodu uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych wyścigów regionu!

www.reschenseelauf.it/en/

Ultental Valley Farm Run


Dolina Ultental jest jedną z najbardziej niezwykłych w Alpach. Malownicze wzniesienia, samotne góry i tradycyjne domy z drewnianymi płotami pozwalają poczuć prawdziwego ducha Południowego Tyrolu. Najlepszym sposobem na dogłębne poznanie doliny jest udział w corocznym Ultental Valley Farm Run, który odbędzie się 24 lipca. Pokonanie 8-kilometrowej trasy zostawia dość energii, by korzystać z wszystkich atrakcji organizowanych tego dnia w dolinie!

www.merano-suedtirol.it/de/ultner-hoefelauf.html

Drei Zinnen Alpine Run
Drei Zinnen Alpine Run

Dobbiaco Night Run


Wydarzenie zapoczątkowane przez grupę turystów - miłośników nocnych wspinaczek - a teraz już kultowe, odbędzie się już po raz czterdziesty piąty 14 sierpnia! W dziesięciokilometrowym nocnym biegu może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach. Dodatkową atrakcją jest 2,4 - kilometrowa trasa dla dzieci.

www.drei-zinnen.info/de/toblach/toblach/veranstaltungen/in-toblach/

Potato Run


Po raz 23. W Bolzano odbędzię się "Potato Run" czyli bieg… ziemniaczany. Wbrew pierwszym skojarzeniom, nie jest to wyścig w workach, tylko ponad 17-kilometrowy bieg, zaczynający się w miejscowości Bruneck/Brunico, a kończący w Campo Tures. Każdy może uczestniczyć, ale warto wiedzieć, że wyścig cieszy się dużą popularnością lokalnych mieszkańców i czeka nas twarda rywalizacja! Start: 27 sieprnia.

www.potato-run.com

Latemar Mountain Race


W tym roku po raz 10. odbędzie się Latemar Mountain Race, 25-kilometrowy wyścig przez szczyty Latemar. Dla mniej zaprawionych biegaczy górskich dostepna jest także 15-kilometrowa trasa, Trail Experience. Wyścig odbędzie się 11 września.

www.latemarun.com/home

Soltn Half-Marathon


Ostatnim w naszym zestawieniu jest Soltn Half Marathon, który w tym roku będzie miał swoją 21. edycję. Ponad 20-stokilometrowy bieg przez wzgórza i lasy Soltn dostarczają niezwykłych wrażeń wszystkim uczestnikom - i widzom! Wyścig odbędzie się 25 września 2022 r. i będzie idealnym zwieńczeniem sezonu letniego!

www.soltnflitzer.it/halbmarathon/

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com