skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Tyrol dla rodzin: propozycje dla aktywnych, których nie można przegapić

2022.08.12
SFL_Familien-Coaster-Schneisenfeger ©Serfaus-Fiss-Ladis GmbH
Kliknij, aby powiększyć.
SFL_Familien-Coaster-Schneisenfeger ©Serfaus-Fiss-Ladis GmbH
Od Nauders po Fieberbrunn, od Wschodniego Tyrolu po Dolinę Ötztal – w Tyrolu znajduje się cała masa atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. W tym roku dwie najpopularniejsze atrakcje regionu obchodzą ważne rocznice: Alpejskie ZOO w Innsbrucku kończy 60 lat, a inicjatywa „Tyrolskie wioski rodzinne” świętują swoje 25. urodziny.

Inicjatywa „Tyrolskie wioski rodzinne” ma już 25 lat


W tym roku przypada ważna rocznica dla „Tyrolskich wiosek rodzinnych”. Ta grupa przyjaznych rodzinom regionów w całym Tyrolu oferuje specjalnie przygotowany program wspólnych aktywności oraz możliwość zakwaterowania w przyjaznych rodzinom z dziećmi miejscach noclegowych. Inicjatywa ta powstała 25 lat temu, aby zapewnić rodzinom z dziećmi niezapomniane wrażenia w Alpach. Dzieci w każdym wieku mogą korzystać z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych ekspertów np. w lasach i halach w Tyrolu. Hotele i apartamenty otrzymują specjalny status („Nest Partner Premium”) w uznaniu za przyjazne rodzinom udogodnienia i infrastrukturę.

Rankomat

Alpejskie ZOO w Innsbrucku ma już 60 lat


Kolejną popularną atrakcją Tyrolu, która w 2022r będzie świętować swoją rocznicę jest Alpejskie Zoo w Innsbrucku. We wrześniu zoo skończy 60 lat – przez cały miesiąc odbywać się tu będzie mnóstwo imprez. W tygodniu od 19.09. do 25.09.2022 zoo będzie pobierać swoją pierwotną opłatę za wstęp z 1962 r. – tylko 4 szylingi austriackie! W samym dniu rocznicy, czyli 22.09.2022, zwierzęta otrzymają specjalny tort urodzinowy. W weekendy na odwiedzających czeka jeszcze więcej atrakcji. Obchody urodzin potrwają cały rok. Dla przykładu urodzinowe logo Alpejskiego Zoo zostanie umieszczone na głównym moście w centrum miasta. Zostanie także wydany nowy przewodnik z okazji 60. urodzin oraz specjalna publikacja jubileuszowa. A ponieważ żadne dobre urodziny nie są kompletne bez prezentów, zarówno w zoo, jak i w internecie znajdziesz listę prezentów, które mieszkańcy zoo chcieliby otrzymać. Wreszcie w zoo otwarty zostanie nowy plac zabaw i nowy wybieg dla borsuków i lisów.

Hochseilgarten_Verwall©TVB St. Anton am Arlberg_Fotograf-Patrick Bätz
Hochseilgarten_Verwall©TVB St. Anton am Arlberg_Fotograf-Patrick Bätz

Atrakcje nad wodą


Tyrol to także raj dla miłośników wody: wodne parki rozrywki, przygotowane do zwiedzania wąwozy alpejskie i idylliczne jeziora z kąpieliskami to idealne miejsca na ochłodę w najgorętsze dni.

Na 12-kilometrowym szlaku tematycznym w dolinie Wipptal opowiadają ekscytujące historie o wodzie; dwa wodne parki rozrywki czekają na małych odkrywców.

Przyjazny rodzinom region Serfaus-Fiss-Ladis oferuje niezliczone możliwości zabawy na 15000m2 zwanej „Murmliwasser”.

Idealny dla najmłodszych jest Mutterer Alm w pobliżu Innsbrucka : tutaj duże koła wodne, kanały wodne i różne stawy zachęcają najmłodszych do „manewrowania” wodą.

Magiczni mieszkańcy nawiedzonego duchami świata Hexenwasser Söll już w zeszłym roku całkowicie odnowili swój dom: tutaj wszystko jest otoczone magią. Śpiewająca i grająca kolejka gondolowa zabiera rodziny na szczyt góry, gdzie znajduje się muzeum jaj kurzych „Eilight”.

Na spragnionych adrenaliny czeka Area47, przy wejściu do doliny Ötztal: akwen wodny o powierzchni 20 000 m2 zapewni mnóstwo zabawy przez cały dzień, tak samo jak Kamikaze, Bungy & Valley Swing, Canyoning, Rafting, Via Ferraty, Flying Fox i wiele innych.

Tyrol oferuje również malownicze wąwozy, w które można „zanurkować” w czasie upałów: wąwóz Kundler Klamm można polecić również spacerowiczom, a wąwóz Zammer Lochputz w Lötzenklamm koło Zams wije się mistyczną ścieżką, która prowadzi przez tunele do majestatycznego wodospadu. Wąwóz Wolfsklamm w pobliżu Stans przyciąga mostami, podwieszanymi schodami i wspaniałymi miejscami odpoczynku z widokiem na rwącą rzekę.

Na dzień nad jeziorem Tyrol oferuje wiele miejsc z bajkową scenerią: oprócz uwielbianego jeziora Achensee, idylliczne Schwarzsee w pobliżu Kitzbühel i romantyczne Piburger See w Ötztal należą do najpiękniejszych naturalnych kąpielisk w Tyrolu. Dzięki przyjemnie ciepłej temperaturze wody również Möserer See w regionie Seefeld i Tristacher See we Wschodnim Tyrolu są idealne na słoneczne dni.

Familie auf der Muttereralm
Familie auf der Muttereralm

Letnie bobsleje


Niektórzy nazywają je „summer bobs”, inni „alpine coaster”, niektórzy „summer sleds” lub „summer fun bobs”: zjazd na letnich sankach gwarantuje dreszczyk emocji. W Tyrolu jest wiele możliwości letnich bobslejów: od 3,5-kilometrowej kolejki górskiej Alpine Coaster w Imst po spektakularny Osttirodler w Lienz, którym można dotrzeć do dolnej stacji z prędkością nawet 40 kilometrów na godzinę.

W Fieberbrunn w dolinie jeziora Pillersee znajduje się „ Timoks Alpine Coaster ”; tor bobslejowy Lauser Sauser w kwiecistej dolinie Alpbachtal czy tor położony w Mieders w dolinie Stubai, który jest najbardziej stromym letnim torem saneczkowym w Alpach o długości 2,8 km z 640 metrami przewyższenia i 40 zakrętami na którym osiągnąć można prędkość nawet 42 km/h.

W deszczowe dni


W Tyrolu nawet szare i pochmurne dni można wykorzystać na wspaniałe wycieczki: niezwykłe muzea, historyczne kopalnie, zamki i majestatyczne pałace.

Innsbruck Audioversum przyciąga odwiedzających; na tej interaktywnej wystawie dzieci uczą się wszystkiego o zmyśle słuchu za pomocą najnowocześniejszych technologii i ekscytujących instalacji. Wizyta w ludwisarni Grassmayr jest niezwykła i interesująca: na miejscu zwiedzać można odlewnię, muzeum i przestrzeń dźwiękową.

Duch zamkowy o imieniu Tratzi i jego mała mysz prowadzą zwiedzających przez zamek Tratzberg i jego zabytkowe komnaty. Różne wycieczki dla dzieci i warsztaty są również dostępne w Zamku Ambras ponad Innsbruckiem

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #tyrol #austria #aktywne lato #innsbruck #serfaus fiss ladis

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com