skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach się przydaje?

2023.02.27
Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach się przydaje?
Kliknij, aby powiększyć.
Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach się przydaje?
Gdy wybierasz się na wczasy, z pewnością starannie pakujesz walizkę. Na Twojej liście kontrolnej powinny znaleźć się nie tylko ubrania, wyposażenie sportowe czy sprzęt elektroniczny. W bagażu warto mieć także ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli Ci uniknąć stresu w razie nieprzewidzianych wydatków podczas wakacji.

Ubezpieczenie turystyczne – co to takiego i dlaczego warto je mieć?


Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która chroni przed nieprzewidzianymi zdarzeniami w czasie wyjazdów wakacyjnych. Wykupuje się ją na określony czas, a jej cena zależy m.in. od kraju, do którego zamierzasz podróżować, i rodzaju aktywności, które planujesz na miejscu. Opłata za ten rodzaj ubezpieczenia to wydatek na każdą kieszeń, który ma charakter jednorazowy. Dzięki temu dokumentowi zapewniasz sobie wsparcie finansowe w razie problemów ze zdrowiem, następstw nieszczęśliwych wypadków czy konieczności poniesienia odpowiedzialności za nieumyślnie spowodowany wypadek etc.

Niektórzy twierdzą, że na zagraniczną podróż wystarczy EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jednak dokument ten nie pozwala korzystać z wielu przywilejów, takich jak wizyty w prywatnych klinikach. Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne nie musi dotyczyć wyłącznie zagranicznych wyjazdów, choć na to właśnie wskazuje większość ofert. Możesz wykupić polisę turystyczną, podróżując po Polsce – przyda się ona np. w czasie wycieczki na słowacką stronę Tatr.

Dowiedz się więcej na temat ubezpieczenia turystycznego w Polsce:
www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-w-polsce.html

Polisa turystyczna – kiedy się przydaje?


Przed wyjazdem na wakacje nikt nie lubi snuć czarnych scenariuszy. Jednak nawet najlepiej przygotowanemu turyście może przydarzyć się nagły wypadek wymagający pilnej pomocy lekarskiej. Oto kilka przykładowych sytuacji, w których może przydać się ubezpieczenie turystyczne:
  • Jeśli podczas wędrówki po trudnym szlaku w austriackich Alpach zwichniesz nogę i Twój stan zdrowia będzie wymagał wezwania śmigłowca – dzięki polisie nie zapłacisz za akcję ratowniczą.
  • Jeśli na stoku we Włoszech przez przypadek potrącisz innego narciarza i on zażąda od Ciebie odszkodowania – ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej) w ramach polisy turystycznej pokryje jego roszczenia finansowe.
  • Jeśli w czasie podróży na Maltę uszkodzeniu ulegnie Twój drogi sprzęt do nurkowania – ubezpieczyciel zapewni Ci zwrot określonej sumy pieniędzy.
  • Jeśli na lotnisku we Frankfurcie zostanie uszkodzony lub zgubiony Twój bagaż – możesz liczyć na finansową rekompensatę według stawki określonej w umowie.
  • Jeśli podczas wakacji we Włoszech nagle zachorujesz i będziesz potrzebował pomocy lekarza – dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł skorzystać z opieki medycznej bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ubezpieczyciel pokrywa także koszty transportu medycznego, jeśli takowy okaże się konieczny.
Pamiętaj, że masz możliwość wyboru obszarów, które ochroni polisa turystyczna. Przed zawarciem umowy określ rodzaje aktywności, które zamierzasz wykonywać, i spróbuj wyobrazić sobie wszystkie sytuacje, w jakich – ewentualnie – możesz potrzebować pomocy.

skionline.pl
Tagi: #sprzętnarciarski #wyjazdy #ubezpieczenie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com