skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Uciec na rowerze przed codziennością

2019.06.12
Uciec na rowerze przed codziennością
Kliknij, aby powiększyć.
Uciec na rowerze przed codziennością
Na 17 najpiękniejszych trasach rowerowych w Austrii można nie tylko we własnym rytmie podziwiać imponującą naturę, ale także zgłębić wiedzę na temat wyjątkowego fragmentu europejskiej historii, która od zawsze kształtowana była przez centralne położenie Austrii w sercu Europy.
Jest to urokliwy spektakl, w którym główne role grają pagórki i naturalne lasy, harmonijne krajobrazy miast i wspaniałe budynki, które powstawały wzdłuż wielu austriackich rzek, takich jak Dunaj, Mur, Enns czy Drawa, a także wzdłuż szlaków wiodących przez winnice w Dolnej Austrii lub Styrii.

Na fanów dwóch kółek czeka moc wrażeń, którymi można się cieszyć we własnym tempie. Nie tylko odkrywając inspirujące krajobrazy i ciesząc się kulinarnymi przysmakami oraz specjalnościami poszczególnych regionów, ale także poznając i odczuwając na własnej skórze kawałek europejskiej historii. Przede wszystkim nad brzegiem Dunaju można do dziś podziwiać, smakować i poczuć wielowiekową spuściznę wymiany między narodami i kulturami. Jednak Austria prezentuje się również ze swojej nowoczesnej, a przede wszystkim kulturowej strony, jak w Grazu, który znajduje się na liście "UNESCO City of Design" lub w stolicy, w Wiedniu, gdzie współczesna sztuka, kultura i architektura tworzy przeciwwagę do historycznych zabytków.

Uciec na rowerze przed codziennością
Uciec na rowerze przed codziennością

Od lata 2019 roku dostępny jest również nowy wariant styryjskiej trasy rowerowej wzdłuż winnic we Wschodniej Styrii. Atrakcja ta to nie tylko połączenie przyjemności z jazdy na rowerze i pikniku. Dla posiadaczy karty GenussCard, która jest wystawiana za darmo w ramach już pierwszego noclegu, styryjska trasa rowerowa śladami wina oferuje ponadto ponad 200 darmowych atrakcji. Nowości czekają także na trasie rowerowej Murradweg. Produkowane jest tu piwo, radler cytrynowy i lemoniada z wody leczniczej z najstarszego źródła uzdrowiskowego w Styrii.

Uciec na rowerze przed codziennością
Uciec na rowerze przed codziennością


Uciec na rowerze przed codziennością
Uciec na rowerze przed codziennością

Około 400 firm, które otrzymały znak jakości niemieckiego klubu kolarskiego ADFC Bett+Bike, jest wyspecjalizowanych w profesjonalnej i pełnej obsłudze gości podróżujących na rowerach. Te certyfikowane obiekty noclegowe typu Bett+Bike znajdują się zaraz przy lub w bezpośrednim sąsiedztwie tras rowerowych i oferują rowerzystom wiele korzyści. Możliwość przenocowania przez tylko jedną noc, zamykane pomieszczenia na rowery, możliwość wysuszenia ubrań i sprzętu są w tych miejscach tak samo ważne jak zawsze dostępne na miejscu mapy i przewodniki rowerowe - żeby wymienić tylko kilka z zalet. Oprócz tych standardowych usług, firmy Bett+Bike, świadczą dodatkowe usługi na zasadzie dobrowolności. Są to na przykład możliwość wypożyczenia rowerów, usługi transportowe, a także transfer bagażu do najbliższego miejsca zakwaterowania. Nic więc nie stoi na przeszkodzie przyjemnym, a przede wszystkim bezstresowym wakacjom rowerowym na austriackich trasach.

Tagi: #ośrodki narciarskie #rowery #austria #dunaj #wiedeń #graz #drawa #enns #mur

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020