skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ukraina: plany otwarcia nowego regionu narciarskiego

2004.08.02
Jak podaje Ski Press, powstał projekt zakładający otwarcie w okolicach Bukovel na Ukrainie rozległego regionu narciarskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, w roku 2008-9 powstanie jeden z 20 największych ośrodków narciarskich w Europie obejmujący 278 km tras i 35 wyciągów.
Region, w skład którego wejdą 4 ośrodki został zaprojektowany przez austriackich specjalistów. Pomyślano również o stworzeniu letniej infrastruktury, dzięki czemu w lecie będzie można jeździć na rowerze, konno, motocyklem, spróbować lotów na glidach, lub zanurzyć się w basenie.

Dobiega końca pierwszy etap prac, które rozpoczęto w 2001 roku. W zeszłym sezonie otwarto pierwsze 8 km tras, a na nadchodzącą zimę zaplanowano otwarcie kolejnych 12 km oraz uruchomienie 3 nowych wyciągów krzesełkowych.

W zeszłym sezonie Ukrainę odwiedziło prawie 12,5 mln turystów, co wynik lepszy o 19% w porównaniu z rokiem 2002. Turystyka może okazać się dla Ukrainy, 48. milionowego kraju prawdziwą żyłą złota. Obecnie w Karpatach, słynących z pięknych lasów i źródeł termalnych, jak grzyby po deszczu, powstają nowe hotele, stacje narciarskie i centra spa.

Więcej na:
www.bukovel.info

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com