skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Uroki panońskiej wiosny

2019.05.28
Kliknij, aby powiększyć.
Dzięki łagodnemu klimatowi, któremu land zawdzięcza aż 300 słonecznych dni w roku, Burgenland jako pierwszy w Austrii może ogłosić nadejście wiosny. Podczas gdy w alpejskich regionach wciąż jeszcze brniemy w śniegu, tutaj natura już się budzi z zimowego snu. Aby się o tym przekonać, wystarczy się wybrać na wędrówkę po Parku Narodowym Jezioro Nezyderskie - Seewinkel lub sześciu parkach krajobrazowych landu albo na kajakowy spływ po Rabie czy Litawie.
Panońska wiosna to też ulubiona pora roku ornitologów, którym Pannonian Bird Experience (6-14.04) dostarcza okazji do interesujących obserwacji w doborowym towarzystwie. Dorocznym szczytem atrakcji panońskiej wiosny są Natur.Erlebnis.Tage (26.04-1.05) - sześciodniowy cykl imprez turystycznych, w tym również transgranicznych.

Wiosnę w Burgenlandzie warto też spędzać na dwóch kółkach - tradycyjnych lub ze wspomaganiem elektrycznego silnika - na 2500 km rowerowych szlaków, od Rajskiego Szlaku na południu po popularny szlak Jeziora Nezyderskiego. Do wyboru są łatwe odcinki do przebycia przez wszystkich członków rodziny, jak i długie trasy dla doświadczonych rowerzystów i trudne ścieżki dla żądnych emocji fanów MTB.

Uroki panońskiej wiosny
Uroki panońskiej wiosny

Wiosenne Święto Wina


Podczas Wiosennego Święta Wina drzwi piwnic w całym landzie stoją otworem - zarówno w regionie Jeziora Nezyderskiego na północy (kwiecień/maj), jak i w regionie Blaufränkischland (Rotwein-Opening w Horitschon, 8 i 9.06) czy w Weinidylle Südburgenland (4 i 5.05). Tam też, podczas Paradies-Tage (18 i 19.05) ok. 40 restauracji, manufaktur, gospodarstw, winnic itp. prezentuje swe najlepsze regionalne produkty - od oleju z pestek dyni po wódki z moreli.

Wiosną swoje podwoje otwiera także Familypark w St. Margarethen, największy tego rodzaju park w Austrii. Na ponad 145 000 m² kuszą dziesiątki atrakcji. Familypark to jedna ze sztandarowych propozycji w ramach oferty "Best for Family". Wśród nich znajdziemy także Zamek Esterházy, termę Lutzmannsburg - prawdziwy raj dla rodzin z małymi i większymi dziećmi - oraz Fantastyczny Zamek Forchtenstein (6-28.07), którego gospodyni, myszka Forfel, zabiera dzieci w podróż w dawne czasy.

Uroki panońskiej wiosny
Uroki panońskiej wiosny

Na przełomie kwietnia i maja w Burgenlandzie wiosna płynnie przechodzi w najwcześniejsze lato w Austrii. W czerwcu do wygrzewania się na plaży zachęca Festiwal Pływacki na Jeziorze Nezyderskim (21-23.06). A fakt, że najwcześniejsze lato w Austrii jest także najdłuższym w tym kraju, cieszy golfistów i wszystkich innych przybywających do krainy słońca, aby żeglować, surfować, jeździć konno, wędrować, biegać, kajakować...

Tagi: #aktywnelato #rowery #wino #burgenland #jeziora #lato #wypoczynek #wakacje

Powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019