skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Villach: 3 góry i jedna nowa terma

2013.09.30
Villach: 3 góry i jedna nowa terma
Kliknij, aby powiększyć.
Villach: 3 góry i jedna nowa terma
Gerlitzen Alpe, Dreiländereck i Dobratsch - tak nazywają się trzy góry regionu Villach, które zwykle stanowią centrum zimowych relacji z tego ośrodka. Tej zimy dodatkową atrakcję stanowi otwarta w lipcu 2012 roku terma Kärnten w Warmbad-Villach.

Zobacz także:

Fun, Fit & Spa w Warmbad-Villach

Dźwigi, ciężarówki i robotnicy już opuścili Warmbad-Villach, zostawiając po sobie imponujące budowle - stary aquapark i hotel Karawankenhof zostały zburzone i zbudowane zupełnie na nowo. Zewnętrzne i wewnętrzne życie termy Kärnten zostało zdominowane przez jaskinie, szczeliny, skały i groty - lustrzane odbicie otaczającego je świata. Konstrukcję hotelu wyróżnia prosty styl i wysokie oszklone fronty.

Trzy strefy. Zacytowane w tytule motto termy Kärnten: "Fun, Fit & Spa" oddaje również strukturę nowej świątyni wody. Fun - strefa zabawy obejmuje 1140 m2 i jest szczególnie popularna wśród amatorów zjeżdżalni i sztucznych fal. Jest w niej m.in. Crazy River oraz dwie rewelacyjne zjeżdżalnie rurowe. Nie należy też zapominać o mierzącym 25 metrów sportowym basenie, jacuzzi z wodą termalną i basenie zewnętrznym. Kto przychodzi do termy, żeby uprawiać sport, na pewno świetnie się poczuje w siłowni o łącznej powierzchni 700 m2.

Dumą termy jest mierzące 2000 m2 spa z kompleksem saun, łaźnią turecką, oddzielną częścią dla pań, zachęcająco dużymi pokojami wypoczynkowymi i własnymi basenami termalnymi. W gabinetach zabiegowych czekają najnowsze wynalazki w dziedzinie masażu i kosmetyki. Jednym z nich jest "Energy Cube" - urządzenie opracowane przez lekarzy i czołowych ekspertów w zakresie zdrowia, które łączy 5 skutecznych metod: światło wzmacniające układ odpornościowy, aromaterapię, zapewniającą wewnętrzną równowagę, muzykoterapię i terapię sugestywną, które pozwalają osiągnąć odprężenie, oraz głębokie ciepło, rozluźniające napięte mięśnie.

Warmbad-Villach
Warmbad-Villach

Jednodniowa wejściówka dla rodziny (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) do strefy "Fun" kosztuje 45 euro.

60 kilometrów stoków na Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe, dysponująca 60 km stoków, to najwyższa opanowana przez narciarzy góra w regionie Villach. 12 kamer internetowych o jakości HD, rozproszonych na całym terenie narciarskim, cały czas wysyła do sieci aktualne zdjęcia, dzięki czemu narciarze w każdej chwili mogą sprawdzić, jaka jest pogoda i ile śniegu leży na stokach.

Jedną nogą w trzech krajach: Dreiländereck

Nazwa "Dreiländereck" (pogranicze trzech krajów) mówi sama za siebie: ze szczytu rozpościera się widok na Austrię, Włochy i Słowenię. Do krzyża znajdującego się na szczycie oraz do 17 km stoków można dotrzeć w ciągu 8 minut osłoniętymi od wiatru gondolkami kolejki 3-Länder-Jet. Związki narciarskie i grupy sportowe doceniają nie tylko korzystne pod względem komunikacyjnym położenie terenu narciarskiego Dreiländereck, ale przede wszystkim panujące na nim optymalne warunki treningowe, a także restaurację Dreiländertreff z 200 miejscami siedzącymi i schronisko Dreiländereckhütte. Kursy jazdy na nartach dla dzieci są niedrogie, a pobyt pod fachową opieką w narciarskim przedszkolu (w szczycie sezonu) jest bezpłatny.

Witamina D-obratsch

Może się wydawać, że to przesada, jednak wycieczka na Dobratsch rzeczywiście działa na duszę jak witamina, czego dowodzi również statystyka: od listopada do stycznia na górze Dobratsch zarejestrowano 45 słonecznych dni. W związku z tym można ją zaliczyć do najbardziej rozpieszczanych przez słońce terenów Austrii.

Tam, gdzie jeszcze kilka lat temu jeździło się na nartach, obecnie powstał park krajobrazowy - książkowy przykład ekoturystyki. Widokową drogą Villacher Alpenstraße dojeżdża się do Rosstratten - jej punktu końcowego, położonego na wysokości 1732 m n.p.m. Stamtąd łatwo już dotrzeć piechotą na szczyt Dobratsch (2166 m n.p.m.). Szlak pnie się w górę bardzo łagodnie, a jednak przed oczami wędrowców otwierają się zapierające dech w piersiach widoki. Od dwóch lat tuż poniżej krzyża na szczycie stoi nowe schronisko, wybudowane zgodnie z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki w zakresie budownictwa pasywnego.

Kto chce zobaczyć, jak wygląda park krajobrazowy poza zimowymi szlakami wędrownymi, powinien wypożyczyć sobie rakiety śnieżne.Do dyspozycji gości jest również mierzącą 5,4 km trasa do narciarstwa biegowego.

Villach: miasto światła

Tak brzmi hasło jarmarku adwentowego, który w 2013 roku rozpocznie się już 22 listopada. Kolorowe zamieszanie będzie podzielone na trzy części: tradycyjny jarmark adwentowy rozłoży się wokół kościoła farnego, targ żywności na placu głównym, a targ rzemiosła artystycznego w parku wokół dawnego Parkhotelu. Pomiędzy nimi będzie kursowała popularna szczególnie wśród dzieci ciuchcia Christkindlexpress. Wraz z jarmarkiem swe podwoje otworzy także lodowisko przed Ratuszem. Paletę atrakcji dla dzieci uzupełniają małe zoo, kucyki i teatrzyk kukiełkowy.

Najważniejsze wydarzenia

22.11 do 24.12.2013: Adwent w Villach
06.12.2013: Otwarcie sezonu narciarskiego na Gerlitzen
08.12.2013: Otwarcie sezonu narciarskiego na terenie Dreiländereck (zależnie od warunków narciarskich)
15.12.2013: Bezpłatny test sprzętu narciarskiego szkoły narciarskiej (Elan, Blizzard) na Gerlitzen Alpe
20.12 do 21.12.2013: Bezpłatny test sprzętu narciarskiego centrum sportowego Falle: Atomic, Fischer, Head
22.12.2013: Uroczystości adwentowe w Villach
23.12.2013: Przewidywany początek Stella Ronda Snowchallenge
24.12.2013: Wigilia na nartach na Gerlitzen Alpe - dzieci (roczniki od 1998 do 2006) jeżdżą za darmo
26.12 do 31.12.2013: Jarmark noworoczny na Starym Mieście w Villach
31.12.2013: Imprezy sylwestrowe w Villach i w regionie
03.01 do 06.01.2014: 25. Międzynarodowy Puchar w hokeju na lodzie w hali Ossiacher See
10.01 do 22.02.2014: Posiedzenia Gildii Karnawałowej
13.01.2014: Jarmark Trzech Króli w Villach
01.03.2014: Pochód karnawałowy w Villach
15.03.2014: Wyścig na zakończenie sezonu narciarskiego na terenie Dreiländereck
06.04.2014: Zakończenie sezonu Winter-Ade-Gerlitzen

Więcej informacji: www.region-villach.at

Źródło: austria.info

Tagi: #austria #karyntia #villach #gerlitzen

powrót

Zobacz
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020